Počet přijatých řidičů DPP stoupá, přesto mu 300 řidičů chybí

V minulých týdnech jsme si mohli přečíst o tom, že DPP před Vánoci posílí linky metra. Vzápětí ale oznámil, že dojde k omezení provozu několika linek autobusů. Dopravní podnik nabral od ledna do listopadu letošního roku bezmála 550 řidičů, což je o 80 více než za celý rok 2017. Může za to úprava samotného náboru. DPP dá dokonce všem zaměstnancům po Vánocích prémii ve výši 1800 Kč.

DPP nabral od ledna do listopadu celkem 543 řidičů MHD. (zdroj: ČTK/Vít Šimánek)

„Do optimálního stavu řidičů a řidiček MHD chybí necelých sedm procent, nábory na řidičské profese jsou otevřeny průběžně během celého roku, nábory na strojvedoucí metra vyhlašujeme několikrát během roku,“ zmínila Aneta Řehková, tisková mluvčí DPP. Zatímco v roce 2016 nabral podnik za celý rok 353 řidičů, v roce 2017 celkem 470 řidičů, za uplynulé období během letošního roku (do listopadu) to bylo již 543 řidičů, z toho bylo cca 300 řidičů autobusů. Je však nutné zmínit, že přibližně stejný počet řidičů od dopravního podniku odešel. V současné době mu proto 300 řidičů chybí.

Za zvýšeným počtem přijatých řidičů stojí přestěhování náborové kanceláře do prostor s autoškolou a psychologickou laboratoří. Podnik přijal nového náborového pracovníka a zintenzivnil propagaci. „Setkáváme se s dalšími dopravními podniky a společně hledáme efektivní cesty řešení pro úspěšný nábor nových zaměstnanců,“ uvedla Řehková. Dopravní podnik plánuje vznik jednoho telefonního čísla a malého callcentra. To má usnadnit komunikaci s uchazeči.

DPP si je vědom, v jaké je situaci, proto zájemce láká mimo jiné na zlevněné zaměstnanecké jízdné i pro rodinné příslušníky, penzijní připojištění po roce výkonu práce v hodnotě 1100 korun, tři dny zdravotního volna s náhradou mzdy nebo pět týdnů dovolené. Řidiči dostávají stokorunové stravenky, poukázky Flexipass ve výši 4000 Kč za rok nebo příspěvek na dětskou rekreaci ve výši až 3000 korun.

Představenstvo DPP nadělilo všem zaměstnancům povánoční dárek, 20. prosince totiž na svém mimořádném zasedání rozhodlo o vyplacení mimořádné odměny pro své zaměstnance ve výši 20 milionů korun (bez zákonných odvodů). Zaměstnanci najdou v lednu na své výplatní pásce o 1800 korun hrubého navíc.

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Jedna reakce na Počet přijatých řidičů DPP stoupá, přesto mu 300 řidičů chybí

  1. Gumma říká:

    ještě by to chtělo vlastní autoškolu – výhodnější podmínky (lepší cena) a jistota kvalitní přípravy a pokud zároveň se upíše, tak i ten profesák že? A ono to půjde ještě líp a já ybch byl jednoznačně PRO!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *