Linka PID 324

Autobusová linka 100324 (PID 324)

Kladno,,Energie – Praha,,Zličín

Rozsah provozu: celotýdenně

Typ autobusů: standardní, kloubové

Dopravce: ČSAD MHD Kladno

Garantované nízkopodlažní spoje: ano

Počet variant trasy: 1

Konečné zastávky: 2 (Kladno,,Energie; Praha,,Zličín)

Přestupní uzly: Kladno,,Nám. Svobody; Praha,,U hangáru; Praha,,Zličín

Doba jízdy: 55 min

Délka linky: 34 km

Zastávky:

KLADNO,,ENERGIE – Kladno,,Vašíčkova – Kladno,,U Kostela – Kladno,,U nemocnice – Kladno,,Nám. Svobody – Kladno,,Sítná – Kladno,,ČSAD – Kladno,,U Kauflandu – Kladno,,Americká – Kladno,,Růžové pole – Kladno,,Okrsek 4 – Buštěhrad,,U Kahance – Buštěhrad – Lidice,Památník – Makotřasy,,rozc. (x) – Praha,,U hangáru (x) – Praha,,Na Padesátníku (x) – Praha,,Terminál 3 (x) – Praha,,K Letišti (x) – PRAHA,,ZLIČÍN (B)

Něco o lince:

Linka 324 vznikla při integraci Kladenska do PID dne 26.8.2017. Spolu s linkou 322 se jednalo o jedinou linku Kladno – Praha, kde nedošlo ke změně trasy, ale pouze ke změně čísla.

Linka spojuje Kladno s Buštěhradem, Prahou-Letištěm a Zličínem. Na Kladně obslouží kromě Rozdělova a centra i oblast okolo garáží ČSAD a jižní část sídliště Kročehlavy. Toto kličkování Kročehlavy linku o několik minut zdrží, což jí ovšem neubírá na oblíbenosti a s tím související vytíženosti. Dalším faktorem je, že linka prakticky nemá konkurenta (narozdíl od linek na Veleslavín).

příměstský Citelis nasazený na linku 324 odbavuje cestující v zastávce Gymnasium (foto: JAH)

Další kličkou na trase je Buštěhrad, který linka samozřejmě obsluhuje také. Tento závlek je ale oprávněný – své nemalé množství cestující zde linka má. Pro cestující, kteří jedou až na Zličín je na trase ještě jedna nepříjemná zajížďka, a to na letiště. Tato zajížďka je ovšem také opodstatněná, jelikož velká část zaměstnanců letiště raději upřednostní po dálnici jedoucí linku 324 před zastávkovou 322, přestože je rozdíl v cestovní době od Terminálu 1 (kam ovšem linka 324 nezajíždí – je nutný 7 minut dlouhý pěší přesun k hangáru) prakticky zanedbatelný.

Z letiště už linka jede přímo k metru B na Zličíně.

Oběhově je spojena s linkou 300 (v pracovní dny v okrajových částech dne, o víkendech celodenně), díky čemuž se na lince objevují i kloubové autobusy.

Historie:

Před integrací (do 25.8.2017) jezdila linka ve stejné trase pod číslem A24. Jediné, co se po integraci změnilo, bylo číslo a byla přidána zastávka Praha,Na Padesátníku (x).

linka-220024-Kladno,Gymnasium-ČSAD MHD Kladno-SoR CNG12,3 3SR 5387plynový autobus zn. SoR projíždí ulicí C. Boudy (foto: JAH/2016)

linka-220024-Praha,Na Padesátníku-ČSAD MHD Kladno-Tedom L12G 1SU 7278plynový TEDOM projíždí zatáčkou u zastávky Na Padesátníku na letišti (foto: JAH)

Mapa: A24 Intervaly:

Pracovní den
Sobota a Neděle
SE
VE
Celý den
30
60
20-40
60
60

Platný jízdní řád Staré jízdní řády:

Zveřejněno: 25. 2. 2017
Autor: Jakub Havlíček

 

Komentáře jsou uzavřeny.