Linka PID 307

Autobusová linka 100307 (PID 307) Praha,,Zličín – Unhošť,,náměstí

Rozsah provozu: celotýdenně

Typ autobusů: standardní

Dopravce: ČSAD MHD Kladno

Garantované nízkopodlažní spoje: ano

Počet variant trasy: 1

Konečné zastávky: 4 (Praha,,Zličín; Úhonice; Červený Újezd; Unhošť,,nám.)

Přestupní uzly: Praha,,Zličín; Unhošť,,nám.

Doba jízdy: 35/36 min

Délka linky: 18/17 km

Zastávky:

PRAHA,,ZLIČÍN (B) – Praha,,Depo Zličín (×) – Chrášťany,,Scania-Label (×) – Chrášťany,,Protherm (×) – Chrášťany – Chrášťany,,Mezcestí (×) – Rudná,,U nádraží (V) (×) – Rudná,,Dušníky – Rudná,,U kina – Rudná,,Nerudova – Rudná,,škola – Rudná,,Hořelice – Drahelčice – Úhonice,,škola – ÚHONICE – Ptice – Ptice,,křižovatka – Červený Újezd,,rozcestí (×) – Červený Újezd,,U Náprstků – ČERVENÝ ÚJEZD – Svárov,,škola – Svárov – Svárov,,Rymáň (×) – UNHOŠŤ,,NÁMĚSTÍ

Něco o lince:

Jako jedna z mála linek, která zasahuje do okresu Kladno, je linka 307. Ta spojuje Prahu s Rudnou, Unhoští a dalšími nevelikými obcemi. Od Rudné je to dokonce jediná linka PID na sever a západ.

3491 - linka 307 Zličín DPP Iveco Crossway LE 12M 1396Iveco Crossway LE 12M vypravený na linku 307 v nástupní zastávce Praha,,Zličín (foto: MCH)

Historie linky 307 se táhne necelých 20 let, poprvé totiž vyjela v červnu 1996 a to pouze v trase Zličín – Úhonice. Až o 3 roky později byla v květnu 1999 prodloužena přes Červený Újezd do Unhoště. Mezi roky 2002 a 2006 navíc z Rudné ještě zajížděla do průmyslové čtvrti k FICu (dnes Vypich).

V provozu je celotýdenně, v ranní špičce dokonce po 15 minutách, dopoledne po 2 hodinách, odpoledne po 30 minutách, večer po hodině a o víkendu po dvou. Část ranních spojů začíná a odpoledních končí v Červeném Újezdu, některé odpolední spoje končí i v Úhonicích. Pro rychlejší jízdu do Unhoště lze využít také linky 310085 ze Zličína a 310082 a 310610 z Hradčanské.

307alinka 307 v Drahelčicích, na kterou je vypraven jeden z nejnovějších vozů ČSAD MHD Kladno – Iveco Urbanway 12M CNG (foto: J. Saska)

Z terminálu na Zličíně vyráží ulicí Na Radosti nad Pražským okruhem přes Chrášťany do Rudné, společně i s dalšími linkami jako 307, 308, 311, 380 či 384. Přejede železniční trať do Prahy, Berouna či Hostivic, mine kostel sv. Jiří a blíží se na jednu z nejfrekventovanějších křižovatek v Rudné u zast. Rudná,,Hořelice. Zde odbočuje vpravo do Drahelčic a spolu s linkou 210027 jede kolem kostela sv. Jana Nepomuckého do Úhonic ke kostelu sv. Marie. Zde končí 2 páry odpoledních spojů.

Dále pokračuje většina spojů ještě do Ptic a do Červeného Újezdu. Zde začíná polovina ranních spojů a v odpolední špičce tu končí vždy jeden spoj za hodinu. Kromě konečné linky 307 se tu nachází hrad Červený Újezd, skanzen a nedaleko dokonce i klášter Hájek.

Bez názvuvýstupní zastávka Unhošť,,nám. (foto: MCH)

Z Červeném Újezdu zahýbá doprava do Svárova. Před zdejším rybníkem se nachází i autobusová zastávka a po levé straně si můžete povšimnout kostela sv. Lukáše.

Po silnici III. třídy pokračuje do Unhoště na náměstí, kde je zároveň i přestupní bod mezi linkou 307, linkami SID či nezaintegrovanými linkami, převážně linkami ČSAD MHD Kladno. Hned za autobusovým nádražím se nalézá Václavské náměstí a kostel zasvěcený sv. Petrovi a Pavlovi. Pokud máte dostatek času, můžete navštívit Melicharovo vlastivědné muzeum s archeologickými nálezy z Unhoště a okolí.

Mapa: 307 Linka 307 ve víkendovém schematu: 307b Intervaly:

Pracovní den
Sobota a Neděle
Úsek
Se
Ve
Do
Od
Ve
a)
15
2 hod
10-30
60
2 hod
2 hod
2 hod
b)
30
2 hod
30
60
2 hod
2 hod
2 hod
a) Praha,,Zličín – Červený Újezd b) Červený Újezd – Unhošť,,nám.

Platný jízdní řád Staré jízdní řády:

Zajímavá místa na trase:

 • Rudná,,U nádraží – železniční nádraží Rudná u Prahy – kostel Povýšení sv. Kříže
 • Rudná,,u kina – železniční zastávka Rudná zastávka – kostel sv. Jiří
 • Rudná,,škola – církev československá husitská
 • Rudná,,Hořelice – zámek Hořelice – kostel stětí sv. Jana Křtitele

481 - Hořelice - kostel svJana Křtitelekostel stětí sv. Jana Křtitele (foto: OK)

 • Drahlečice – kostel sv. Jana Nepomuckého – východiště po žluté do Nenačovic
 • Úhonice,,škola – kostel sv. Marie
 • Ptice,,křiž. – zvonička – východiště po zelené k řece Loděnice do přírodního parku Povodí Kačáku
 • Červený Újezd – hrad Červený Újezd – skanzen – východiště ke klášteru Hájek

011 - Červený Újezd - hradhrad Červený Újezd (foto: OK)

 • Svárov – kostel sv. Lukáše – svárovský rybník
 • Unhošt,,nám. – kostel sv. Petra a Pavla – Václavské náměstí – Melicharovo vlastivědné muzeum (archeologické nálezy v okolí) – Feldekovský zámek – východiště po žluté do Nouzova a po modré kolem rybníků do Podkozí

017 - UnhošťUnhošť (foto: OK)

Zveřejněno: 26. 5. 2015 Autor: Martin Chour

 

2 reakce na Linka PID 307

 1. VVVVVVVVVVVVVVVVVV říká:

  MAŠ CHYBU V TOM ŽE O VÍKENDU V ÚSEKU B JEZDÍ MÍSTO 4 HODIN POUZE 2

 2. Theodor Kraus říká:

  Některé spoje linky 307 jsou nyní prodloužené na kladno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *