Linka 610

Autobusová linka 610 (MHD Kladno 10)

Tržnice – Zádušní

Rozsah provozu: pracovní dny

Typy autobusů: standardní

Dopravce: ČSAD MHD Kladno a.s.

Systém: PID (Pražská integrovaná doprava)

Garantované nízkopodlažní spoje: ne

Počet variant trasy: 1

Konečné zastávky: 2 (Tržnice; Zádušní)

Přestupní uzly: Autobusové nádraží

Doba jízdy: 15 minut

Délka linky: 5 km

Zastávky:

Tržnice – Pražská křižovatka (T) – Vodárenská – U hvězdy – Jaroslava Kociána – Sítná – Cyrila Boudy – Central – Vrbenského (T) – Aut. nádraží (Z) – Divadlo (Z) – Nám. Starosty Pavla – Zádušní

linka 10 Kladno,,Sítná ČSAD MHD Kladno Irisbus Citelis 10,5m CNG 1SU 9501Citelis přijíždějící od Kročehlav na Sítnou (foto: JAH)

Něco o lince:

Linka 10 zajišťuje doplňkové spojení Kročehlav a centra města. Svou trasou částečně kopíruje linky 601, 609 a 616. Vyjíždí od tržnice v Kročehlavech, kde se dříve otáčela v obratišti, které bylo přestavěno na náměstí, proto se linka nyní otáčí blokově přes Pražskou křižovatku.

Poté pokračuje podjezdem u 7. a 8. ZŠ ke Hvězdě a dále po ulici Jaroslava Kociána a stejnojmennou zastávku na Sítnou. Ze sítenského náměstí pokračuje přes Sítenský most do zastávky Cyrila Boudy. Dříve (cca 4 roky) to byla, spolu s linkou 13, jediná linka, která zde zastavovala (ostatní linky zastávku projížděly a zastavovaly až u gymnázia). Od této zastávky umístěné v blízkosti školního komplexu linka pokračuje okolo nového OC Central a frekventované křižovatky u divadla k hlavní poště, v jejíž blízkosti je zastávka Vrbenského, která je obsluhována pouze v tomto směru.

linka 10 Kladno,,Zádušní ČSAD MHD Kladno Irisbus Citelis 10,5m CNG 1SU 9501Irisbus Citelis 10,5m CNG vyčkává na Zádušní (foto: JAH)

Z Vrbenského pokračuje úzkou ulicí (patrně důvod nasazování kratšího vozu – Citelisu 10,5m CNG) nahoru na Nám. Starosty Pavla. Ve směru od Zádušní k Tržnici linka jede obdobě úzkou ulicí k autobusovému nádraží, od kterého jede přes zastávku Divadlo k Centralu a dále po trase opačného směru. Z Nám. Starosty Pavla je to nedaleko ke konečné Zádušní, která je umístěna v těsné blízkosti medvědária. Otáčení je prováděno na vyhrazené části přilehlého parkoviště.

Od 26.8.2017 je provozována v rámci PID pod číslem 610.

Mapa:

10

Intervaly:

Pracovní den
Celý den (5:30 – 18)
60

Zajímavá místa na trase:

  • Vrbenského – budova hlavní pošty
  • Nám. Starosty Pavla – Magistrát města Kladna – kostel Nanebevzetí panny Marie
  • Zádušní – medvědárium
Autor: Jakub Havlíček
Zveřejněno: 23.2. 2016
Zveřejněno: 25.8.2017

Komentáře jsou uzavřeny.