Bleší trhy U Elektry

Nákupní autobusová linka k bleším trhům Praha

V provozu: sobota a neděle 7 – 14 hod.

Charakter trasy: klasická

Typ autobusu: kloubový

Dopravce: FLOHMARKT s.r.o.

Garantované nízkopodlažní spoje: ne

Konečné zastávky: 2 (Hloubětín, U Elektry)

Přestup na metro: B

Doba jízdy: 3 min

Délka linky: 1,3 km

Zastávky:

HLOUBĚTÍN (B) – U ELEKTRY

Něco o lince:

Pro návštěvníky Bleších trhů Praha, probíhajících každou sobotu a neděli v areálu v ulici U Elektry, je k dispozici bezplatné autobusové spojení od stanice metra B Hloubětín. Tradiční bleší trhy byly do ul. U Elektry přesunuty v červnu 2016, do té doby se konaly v bývalém areálu ČKD Kolbenova. Od soboty 4. června 2016 je v provozu kyvadlová autobusová přeprava mezi zastávkami Hloubětín a U Elektry. O skutečnou autobusovou linku se z formálního hlediska nejedná, nemá licenční číslo a není tak ani uvedena v databázi IDOS.

Kloubový Mercedes o sobotním dopoledni v nástupní zastávce Hloubětín (foto: JHO/říjen 2018)

Autobus je v provozu každou sobotu a neděli mezi 7. a 14. hodinou, tedy zhruba v čase, kdy je tržiště přístupné návštěvníkům. Nasazen je zpravidla jeden autobus – tím je většinou kloubový vůz Mercedes-Benz Citaro I. generace, od léta 2018 se někdy vyskytuje také obdobný vůz běžné délky. Oba vozy byly původně v provozu u švýcarské společnosti PostAuto a jsou dosud opatřeny jejím původním nátěrem, avšak s reklamní grafikou lákající k návštěvě trhů.

Závod s tramvají v tomto případě vyhraje nejspíš autobus – projíždí totiž hned tři zastávky… (foto: JHO/srpen 2018)

Pro tuto linku nejsou zřízeny žádné samostatné zastávky: u metra Hloubětín využívá pravidelné zastávky linky PID 110 a zastávka U Elektry je zřízena u sloupků v Poděbradské ul. jinak využívaných pouze náhradní dopravou za tramvaje.

Zastávka U Elektry (foto: JHO/říjen 2018)

Spojení Hloubětín – U Elektry je denně zajišťováno tramvajovou linkou č. 25. Speciální kyvadlová autobusová doprava se tak může zdát zbytečná, zvláště když zastavuje jen na Poděbradské a k tržišti se ve srovnání s tramvají nijak více nepřibližuje. Přesto se jedná o velmi vhodné navýšení celkové kapacity – jak tramvaj, tak autobus sem totiž v nejvytíženějších časech přivážejí i přes 50 cestujících v jednom spoji.

Mapa:

Intervaly:

Sobota Neděle
7 – 8 hod. 8 – 9 hod. 9 – 14 hod. 7 – 14 hod.
15 min. 20 min. 30 min. 20 min.

Platný jízdní řád

Staré jízdní řády:

Zveřejněno: 14. 10. 2018
Autor: Jan Horák

Komentáře jsou uzavřeny.