Linka 607

Autobusová linka PID 607 (MHD Kladno 7)

Kladno,,aut. nádraží – Libušín,,nám. – Smečno

Rozsah provozu: celotýdenně*

Typy autobusů: standardní

Dopravce: ČSAD MHD Kladno a.s.

Garantované nízkopodlažní spoje: ne

Počet variant trasy: 4

Konečné zastávky: 4 (Kladno,,Havlíčkovo náměstí, Kladno,,aut. nádraží, Libušín,,nám., Smečno)

Přestupní uzly: Náměstí Svobody

Doba jízdy: 30 minut (Aut. nádraží – Smečno) / 20 minut (Aut. nádraží – Libušín nám.)

Délka linky: 13 km (Aut. nádraží – Smečno) / 8 km (Aut. nádraží – Libušín nám.)

Zastávky:

Kladno,,aut. nádraží – Divadlo – Central – Gymnansium – Nám. Svobody – U nemocnice – Žel. zast., město – Vítězná – U kostela – Rozdělov – Smečenská – Libušín,,Rozcestí Důl Max (x) – Libušín,,Důl Max (O) – Libušín,,Suchá Horka (x) – Libušín,,škola – Libušín,,nám. (- Libušín,,Černá zem – Svinařov – Smečno) / (Vinařice,,Rozc. Třebichovice (x) – Třebichovice – Třebichovice,,U Kapličky)

Historie:

Od roku 1989 se její trasa téměř nezměnila. V uvedeném roce jezdila v trase Libušín – Rozdělov – Nám. Klementa Gottwalda (Nám. Svobody) – ZÚNZ (dnes poblíž zastávky Pod mostem) – POLDI SONP (dnes Poldi) – Újezd. Interval činil 5-20 minut ve špičce, resp. 40-50 minut v sedle. O víkendu potom 50-70 min. Sloužila (ostaně jako většina linek MHD) k návozu zaměstnanců do hutí.

Něco o lince:

Linka 7 v pracovních dnech vyjíždí z autobusového nádraží (jako jediná z MHD). Patrně proto, že Švermov je v pracovní dny obsloužen 6 linkami v souhrnném intervalu cca 10 minut. Jak už bylo řečeno, linka 7 v úseku Havlíčkovo nám. – Nám. Svobody kopíruje linku 2 pouze s tím rozdílem, že v úseku Na kopci/Kübeck – Aut. nádraží jede delší trasou přes zastávky Průmyslová a Poldi. Odtud jede po tř. ČSA, pozdějí Vítězné kolem nemocnice a věžáků. Poté pokračuje mimo Kladno po okresní silnici 23635 přes zastávku Libušín,,rozc. Důl Max. První zastávka na území Libušína je spíše nostalgická – u dávno zrušeného koupaliště před samotným Libušínem. Mimo koupaliště je tam několik rodinných domů a chatová oblast, takže využití zastávky je mizivé.

mhd_kladno-sor_cn10_cng-linka_7SoR CN10,5 přijíždí do zastávky Central (foto: JAH)

Následující zastávkou je Libušín,,škola, která je paradoxně vzálená od školy cca 350m. Poté linka pokračuje do nově zrekonstuované zastávky umístěné u kruhového objezdu (při jehož výstavbě proběhla i rekonstrukce zastávky) – Libušín náměstí, kde končí vybrané spoje této linky. Poté pokračuje přes část Libušína Černá zem do Svinařova a dále do Smečna, kde končí na náměstí T.G.Masaryka.

139 - linka 7 Kladno,,Železniční zast.město ČSAD MHD Kladno Karosa B 732 KDA 48-66Dnes již vyřazená Karosa B732 odbavuje cestující v zastávce Žel. zast., město (foto: MCH)

Tato linka je vedena zejména plynovými SoRy CNG10.5 s manuální převodovkou, doplněné o Karosy B952E. Před nákupem SoRů byla linka obsluhována vozy Crossway LE a Karosa B952E.

Linka 7 na Kladně.SoR CNG10.5 vjíždí do zastávky Poldi (foto: MCH)

Od 26.8.2017 je provozována v rámci PID pod číslem 607. Od téhož dne mírně změnila trasu – o víkendech již nezajíždí do Švermova a vybrané spoje jsou ze zastávky Libušín,,nám. prodlouženy do Třebichovic.

Mapa:

7

Intervaly:

Pracovní den Sobota a neděle
Se Ve
10-30 60 30 30-120 60-120

Zajímavá místa na trase:

  • Poldi – průmyslová zóna, areál bývalé Poldi
  • Gymnasium – Gymnasium a Váňův kámen

vanuv-kamen--gymnasiumVáňův kámen u gymnázia (Foto: JAH)

  • U kostela – Žel. zast., město – Věžáky

Aktuální jízdní řád Staré jízdní řády:

Fotografie:

141 - linka 7 Smečno ČSAD MHD Kladno Karosa B 732 KDA 48-66linka 7 ve Smečně (foto: MCH)

Autor: Jakub Havlíček
Zveřejněno: 6. 10. 2015
Aktualizováno: 25.8.2017

Komentáře jsou uzavřeny.