Linka 614

Autobusová linka PID 614 (MHD Kladno 14)

Kladno,,Dříň – Nádraží – Malé Přítočno

Rozsah provozu: celotýdenně

Typy autobusů: standardní

Dopravce: ČSAD MHD Kladno a.s.

Garantované nízkopodlažní spoje: ne

Počet variant trasy: 1

Konečné zastávky: 3 (Kladno,,Dříň; Kladno,,Nádraží; Malé Přítočno)

Přestupní uzly: Náměstí Svobody; Nádraží

Doba jízdy: 34 minut (celá trasa), 24 minut (Dříň – Nádraží)

Délka linky: 14 km (celá trasa), 11 km (Dříň – Nádraží)

Zastávky:

Kladno,,Dříň – Lidická – Kovošrot – Ininova – Na šestém – Sokolovna – Úřadovna – Dubská – Újezd – Poldi – Aut. nádraží – Divadlo – Central – Gymnasium – Nám. Svobody – Nemocnice – Zimní stadion – Vaníčkova – ČSAD – Na garážích – Nádraží – U Tesca – Celnice – Showa (T) – Billundská (Z) – Velké Přítočno – Malé Přítočno

DSC_2744I na tuto linku jsou vypravovány nízkopodlažní autobusy. Urbanway CNG v zastávce Central (foto: JAH)

Něco o lince:

Linka 14 vyjíždí z obratiště Dříň, které je v bezprostřední blízkosti průmyslové zóny Kladno-východ. Odtud pokračuje okolo kovošrotu a centrály sítě čerpacích stanic k sídlišti Na šestém. Jedná se starou zástavbu rodinných domů. V podobném stylu se cesta odehrává asi další kilometr. Po průjezdu pod železničním mostem (podjíždí se stále funkční vlečka do místních průmyslových areálů) se dostává k odbornému učilišti, teplárně a mnohým dalším, především průmyslovým podnikům. Po projetí průmyslovou zónou se linka dostává přes zanedbané okolí Sládečkova muzea k poliklinice a k autobusovému nádraží. Odtud linka pokračuje centrem okolo obchodního centra a gymnázia na Náměstí Svobody.

156 - linka 14 Kladno,,nádraží ČSAD MHD Kladno Karosa B 732 KDA 24-13Karosa B732 u nádraží (foto: MCH)

Z tohoto uzlu pokračuje přes zastávku Nemocnice, jejíž název je mírně zavádějící – nemocnice je odtud relativně vzdálená. Poté linka mine okolí bývalého dolu Amálie a pokračuje k zimnímu stadionu. Zde se nachází stejnojmená, málo frekventovaná zastávka. Odtud linka pokračuje přes nepřehlednou (v popisovaném směru) levotočivou zatáčku, po levé straně škola, po pravé les. Na světelné křižovatce zatáčí vpravo a po další levotočivé zatáčce se dostává ke garážím ČSAD Kladno. Zde se nachází další dvě málo využívané zastávky – ČSAD a Na garážích. V úseku Vaníčkova – Na garážích je po levé straně neustále nízká zástavba. Poté se linka dostává ke konečné velké části spojů, o víkendech všech spojů, a to sice Nádraží.

DSC_2984Karosa B952E v Malém Přítočně (foto: JAH)

Spoje, které zde nekončí, pokračují okolo hypermarketu k další průmyslové zóně. Tato zóna je o poznání modernější a čistější, než zóna, ze které vyjíždí (Kladno-východ).

146 - linka 14 a 17 Kladno,,nem. ČSAD MHD Kladno Karosa B 732 KDA 48-66 a KDA 24-13setkání linek 14 a 17 na Kladně u nemocnice (foto: MCH)

Spoje jedoucí z Kladna pokračují do Velkého Přítočna okolo Celního úřadu a autosalonů, kdežto spoje z Velkého Přítočna jedou přes Billundskou.

DSC_3451Karosa B732 před zastávkou Billundská (foto: JAH)

Od 26.8.2017 je provozována v rámci PID pod číslem 614.

Mapa:

14

Intervaly:

Pracovní den Sobota a neděle
Se Ve
25-30 30-60 20-30 60-120 60

Zajímavá místa na trase:

  • Billundská, Celnice – průmyslová zóna Kladno-Jih
  • Nádraží – kladenské hlavní nádraží
  • ČSAD – garáže ČSAD Kladno
  • Gymnasium – Váňův kámen
  • Divadlo – městské divadlo Kladno
  • Kovošrot, Ininova, Pod mostem – průmyslový areál POLDI

Aktuální jízdní řád Staré jízdní řády:

Video:

linka 14 v trase Dříň – Nádraží (autor: Mechanik 4994)
Autor: Jakub Havlíček
Zveřejněno: 3. 3. 2015
Zveřejněno: 25.8.2017

Komentáře jsou uzavřeny.