Linka PID 369

Autobusová linka 100369 (PID 369)
Praha – Mělník – Štětí

Rozsah provozu: celotýdenně

Typ autobusů: standardní

Dopravce: ČSAD Střední Čechy, a.s.

Garantované nízkopodlažní spoje: ano

Počet variant trasy: 2

Konečné zastávky: 4 (Praha,,Ládví; Mělník,Mlazice,žel.zast.; Liběchov; Štětí,,aut.nádr.)

Přestupní uzly: Líbeznice,,II.; Obříství,,Štěpánský most; Mělník,,aut.st.; Mělník,Mlazice,žel.zast.; Liběchov; Štětí,,aut.nádr.)

Doba jízdy: 1 hod 11 – 18/1 hod 17 – 20 min

Délka linky: 45/47 – 48 km

Zastávky:

LÁDVÍ (C) – Sídliště Ďáblice – K Letňanům (×) – Ďáblice – Březiněves – Na Boleslavce (×) – Bořanovice,,Rozcestí (×) – Líbeznice,,I – Líbeznice,,II – Kojetice,,Rozcestí (×) – Neratovice,Byškovice (×) – Libiš,,Na staré štaci (×) B– Libiš (×) – Obříství,,Štěpánský most – Kly,Větrušice (×) – Kly,Krausovna (×) – Kly,Lom (×) – Kly,Vinice (×) – Mělník,,u Nováků (×) – Mělník,,cukrovar – Mělník,,u hřiště – Mělník,,aut.st. – Mělník,Podolí,pivovar – Mělník,Podolí,nemocnice – Mělník,Pšovka – Mělník,,závod Loděnice (×) – MĚLNÍK,MLAZICE,ŽEL.ZAST. (V) – Mělník,Mlazice,kamenný šraňk (×) – Mělník,Mlazice,u závor (×) – Mělník,Vehlovice (×) – Liběchov,Malý Liběchov (×) – LIBĚCHOV – Liběchov,, žel.st. (V) (×) – { Liběchov,Ješovice (×) – Liběchov,Ješovice,u lípy } – Liběchov,Ješovice,rozcestí (×) – Štětí,,Počeplice (×) – Štětí,,sídliště – Štětí,,hotelový dům – ŠTĚTÍ,,AUT.NÁDR.

Něco o lince:

Linka 369 byla zavedena s integrací Mělnicka do PID 7. dubna 2015 v trase Ládví – Mělník – Štětí spolu se zrychlenou linkou 349 (Praha – Mělník). Při přípravě integrace se vedly spory s ukončením 369 na Letňanech (požadavek MČ 8) a na Ládví (Středočeský kraj zamítnul integraci v případě, pokud budou jezdit linky na Letňany). Kvůli pevnému postoji městské části Praha 8 a blížícím se volbám byla integrace na mrtvém bodě, naštěstí po volbách byla situace příznivější a integrace byla zdárně dokončena. Předchůdcem linky 369 byla linka 155731 s tím rozdílem, že z Líbeznic nejela přes Ďáblice na Ládví, ale byla vedena z Březiněvsi po magistrále ke stanici metra Nádraží Holešovice.

DSCN0537369 u metra na Ládví (foto: MCH)

Od metra C na Ládví vyjíždí 369 směrem do Ďáblic. Za Ďáblicemi podjíždí rychlostní silnici R8 a přijíždí do Březiněvsi. Následně opouští Prahu a mihnutím se kolem Bořanovic míří do Líbeznic ke kostelu sv. Martina, nedaleko zastávky Líbeznice,,I. Hned na druhé zastávce za kostelem navazuje večer a o víkendu na linku 368, která zde začíná a přes den je zde možné přestoupit na 416 či 417 do Odoleny Vody či Brandýsa nad Labem.

Za Líbeznicemi se připojuje k silnici I. třídy a po ní směřuje dále kolem Kojetic, místní částí Neratovic – Byškovice do Libiše a posléze ke Štěpánskému mostu nedaleko Obříství. Zde navazuje na vybrané spoje linek 47x do Obříství či Neratovic.

369 ČSAD SČ Karosa 8076 Ďáblický hřbitov 2015na společném úseku 103, 348 a 369 z Ládví do Březiněvsi zachycena 369 u ďáblického hřbitova (foto: JP)

Dále pokračuje spolu s linkami 470, 471 a 472 do Klů a obsluhuje zdejší místní části. Postupně se přibližuje k Vltavě, kterou jen nepatrně míjí a již se dostává do Mělníka. Stoupá vzhůru do centra k sadům Na Polabí a odbočením vpravo sjíždí dolů k autobusovému nádraží, odkud se rozjíždí desítky linek do okolí.

3999 - linka 369 Mělník,,aut,st, ČSAD SČ Iveco Crossway LE 12M 8155369 na cestě do Štětí na autobusovém nádraží v Mělníku (foto: MCH)

Z autobusového nádraží se opět dostává na hlavní, tentokrát do Bezručovy ulice, po níž jede až ke kruhovému objezdu do místní části Pšovka. Než se však sem dostane, obluhuje nemocnici, sídliště Pivovar a přejíždí železniční trať k mělnickému přístavu. Z Pšovky se dostává po nikterak zajímavé silnici do Mlazic, kde má mimochodem provozovnu i dopravce, provozující linku 369. Většina spojů zde končí a zajíždí do garáží načerpat přestávku, desetina spojů pokračuje od železniční zastávky Mlazice podél trati kolem Vehlovic do Liběchova k zámku, ke končí další část spojů.

3998 - linka 369 Liběchov ČSAD SČ Iveco Crossway 12M 8107Iveco Crossway 12M na lince 369 za zastávkou Liběchov (foto: MCH)

Nyní spoje odbočují od silnice na Dubou a krajinou podél řeky Labe pokračují do obcí v Ústeckém kraji. 3 páry spojů ve špičkách pracovních dnů odbočují ještě do Ješovic, které obslouží a vrací se zpět na hlavní.

Nadjíždí trať, kterou kopíruje od Mělníka a za Počeplicemi s kostelem sv. Jana Křtitele finišuje svojí trasu v průmyslovém městě Štětí. Rozlohu Štětí z větší poloviny zaujímají papírny, z menší části samotné město, které 369 obsluhuje po jeho východní části. Objíždí město a přijíždí k autobusovému nádraží, kde končí samotné město a otevírají se před námi papírny.

P1090749369 v nástupní zastávce Štětí odbavujíce cestující (foto: MCH)

Do centra města je možné se dostat městskou linkou či neintegrovanými linkami z Ústeckého kraje, především z Roudnice nad Labem. V centru spatříme Bezručovy sady s kaplí sv. Antonína Paduánského, pokud se vydáme na druhou stranu Obchodní ulice, rozevře se před námi kostel sv. Šimona a Judy.

Mapa: 369 Intervaly:

Pracovní den
Sobota a Neděle
Úsek
Se
Ve
Do
Od
Ve
a)
30
30
30
30-60
60
60
60
b)
30-60
60-120
60
120
120
120
120
c)
60
120
60
120
120
120
120
a) Praha,,Ládví – Mělník,Mlazice,žel.zast. b) Mělník,Mlazice,žel.zast. – Liběchov c) Liběchov – Štětí

Platný jízdní řád

Staré jízdní řády:

Zajímavá místa na trase:

 • Sídliště Ďáblice – zelená turistická značka na vrchol Ládví – ďáblický hřbitov
 • Ďáblický hřbitov – Památník hrdinů třetího odboje
 • Květnová – hvězdárna – žlutá tur. značka na Kobylisy a na Zdiby
 • Ďáblice – zámek (v ul. U Parkánu) – staré centrum Ďáblic (u zámku)

Ďáblický zámekĎáblický zámek (foto: OK)

 • Bořanovice – zámek Pakoměřice – Pivovarský rybník – kostel Narození Panny Marie
 • Líbeznice,,I. – kostel sv. Martina – žlutá turistická značka k vyhlídce Beckov, Měšic (zámek) a kolem povodí Líbeznického potoka do Mratína

106 - Líbeznice - kostel svMartinakostel sv. Martina v Líbeznicích (foto: OK)

 • Obříství,,Štěpánský most – zámeček Na Štěpáně

520 - Obříství - Labe se zbytky starého zdymadlaObříství – Labe se zbytky starého zdymadla (foto: OK)

 • Kly,Vinice; Mělník,,u Nováků – PR Kelské louky

125 - pohled z Turbovického hřbetu na Klypohled z Turbovického hřbetu na Kly (foto: OK)

 • Mělník,,cukrovar – zelená do Záboří a Vavřince, centra Mělníka a okolí (Mlazice, …)

147 - Mělník - radniceradnice na náměstí Míru v Mělníce (foto: OK)

 • Mělník,Podolí,pivovar – červená turistická značka k zámku Mělník, chrámu sv. Petra a Pavla a náměstí Míru v centru Mělníka nebo na opačnou stranu do Chloumku

136 - pohled na Mělník z věže kostela svPetra a Pavlapohled na Mělník z věže kostela sv. Petra a Pavla (foto: OK)

 • Mělník,Pšovka – kostel sv. Vavřince
 • Mělník,Mlazice,žel.zast. – železniční zastávka Mělní-Mlazice – východiště po zelené do okolí (Mělník, Chloumek, podél Labe do Liběchova)
 • Liběchov – zámek Liběchov – kostel sv. Havla – kostel sv. Ducha – zelená a modrá značka do rozmanitého okolí
 • Liběchov,,žel.st. – železniční stanice Liběchov
 • Počeplice – kostel sv. Jan Křtitele
 • Štětí,,sídliště – Bezručovy sady – kaple sv. Antonína Paduánského – kostel sv. Šimona a Judy – Husovo nám. se sochou sv. Jana Nepomuckého

Fotografie z linky:

4002 - linka 369 Ládví ČSAD SČ Iveco Crossway LE LINE 12M 8100nízkopodlažní vůz Iveco Crossway LE LINE 12M v nástupní zastávce linky 369 na Ládví (foto: MCH)

linka 369 Sídliště Ďáblice ČSAD SČ Karosa C954 8058řidič čerpající přestávku v obratišti Sídliště Ďáblice, který čeká na odpolední směnu (foto: MCH)

Zveřejněno: 27. 10. 2015
Autor: Martin Chour

Komentáře jsou uzavřeny.