Czechbus 2014

Ve dnech od 19., 20.  a 21. listopadu 2014 se konal již 4. ročník veletrhu Czechbus. Děti do 15 let měly vstupné zdarma, ostatní lidé za 120 Kč. Pokud jste se na webu registroval/a jako ”odborník”, měl/a jste pak vstupenku za 80 Kč. Czechbus byl otevřen vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Vystavovaly se tu autobusy různých značek, jako třeba Sor, Solaris, Irisbus atd. Konkrétně 60 vozidel. Nejen nové, ale i historické! Ano, k vidění tam byla opravdu spousta autobusů z těch historických. Třeba Karosa C 734 nebo Škoda 706 RTO.

Co se nových týče, tak tu k vidění byly například autobusy Solaris Urbino 12 či 18 v inovované verzi, SOR EBN11, SETRA S 416 LE, MAGELYS PRO a další zajímavé vozy. K vidění byly i retardéry Voith, taky sedačky, BUSE technologie, převodovky ZF a další. No, prostě si myslím, že byla škoda Czechbus nenavštívit.

Fotografie:

Zveřejněno: 21. 11. 2014
Autor: Martin Chour (foto: Petr Kohlíček)

9 reakcí na Czechbus 2014

 1. majkrosoft918 říká:

  Bože on ty fotky nacpal sem . Kohlíček ty jako osoba kindrmafiánská s zrcadlovkou že si myslíš že nejsi kindroš že si rodiče koupí zrcadlovku tak se bavím . Nejen že jako jediný tupý člověk který se tam cpal se stativem a ještě fotil s bleskem v osvětlené hale 😀 (stativ+blesk je stupidita ! ) Jako větší amatérizmus jsem v životě neviděl . Chour nevím na co si tu hraješ , fotky na FB to je jedna hrůza za druhou a vůbec nudné , okopírované články z jiných webu s fotografiemi to už si snad děláš z lidí srandu ne . Je to nudný a to jde vidět na FB jaká je tam aktivita .
  Jo že peskuješ Jirku kvůli tomu že sem chtěl dát fotky z Drážďan kde bylo plno zajímavých věcí ale že sem nacpeš jen svoje fotky s Drážďan který jsou otřesný a nudný tak jde vidět jak to tady je .
  Jinak ten hle článek o Czechbus 2014 je o ničem a jsou tam nesmysly. CzechBus 2014 neměli děcka vstup volný ! Tohle je pochybení agentury která to měla na starosti . Je to kvůli minulému Czechbusu kde si vystavovatelé stěžovaly na děcka a pod. Proto tento ročník byl o pracovní dny !!! Inu stížnost bude podána 🙂

  • admin říká:

   Ahoj,
   Děkuji ti za tvůj názor, budu se snažit, aby se takové věci již neděly. Již celý letošní rok jsme zasvětili zatraktivnění stránek a myslím, že významný krok kupředu máme za sebou. Co se týče tvých dotazů, rád ti odpovím
   a) Co se týče fotek z Czechbusu 2014 – sháněl jsem fotografie k akci, jelikož mám zničený foťák a mám teď strašnou herku, takže kvůli tomu jsem musel požádat někoho jiného o foto. Kohlíček mi nabídl, že mohu jeho fotky z Czechbusu 2014 použít. Na to, že to fotil z bleskem (teda nechápu, proč někdo fotí se zdrcadlovkou za dobrých světelných podmínek bleskem :D), ty fotky jsou dobrý.
   b) Kopírování článků – žádné články nekopíruju, jako dřív. Pouze beru informace, což se možná někdy za kopírování dle tebe dá zdát. Historii píšu zcela nově, přidávám plno map a snažím ji dělat tak, aby tomu každý rozuměl, viz linka 108. Právě s linkou 108 jsem se dělal cca 7 hodin, což kdybych kopíroval článek, tak bych to měl za půl hodiny. Pokud máš namysli něco jiného, napiš. 🙂
   c) Fotografie se snažím dělat lepší, ale když nemám zrcadlovku nebo něco podobného, tak mít luxusní fotky nemůžu. I tak se ale kvalita fotek za poslední rok zlepšila. Fotky se právě snažíme dávat zajímavý a ne jen ty, kde projíždí nějaká tramvaj nějakou křižovatkou po pravidelné trase.
   d) Drážďany – článek o Drážďanech je z Vánoc 2013 a Jirka tu byl až v létě 2014, takže je logické, že tam mám svoje fotky. Pokud Jirka chce, může fotky do stránky MHD Dřážďany přidat, tady je ale problém, že na stránkách není tolik místa (to ti Jirka vysvětlí), abychom přidávali mraky fotek. O prázdninách jsme kvůli redukci počtu souborů smazali 2 000 fotek, především těch mým nekvalitních a přebytečných. Na FB má Jirka z Drážďan cca 40 fotek, což je dost. Navíc plno lidí galerii po 20 fotek zavře, a aby někdo prohlížel 100 fotek, to bych se divil.
   e) Czechbus text – článek měl hlavně stručně říct o veletrhu Czechbus a ne tam šotousky vypisovat každý typ autobusu atd… Děti měly vstupné zdarma, viz oficiální stránka Czechbusu.
   Jsem rád, že ses vyjádřil. Určitě si z toho něco vezmu, a věřím , že i tebe budou naše stránky jednou zajímat. 🙂 Jsem také rád, že na stránkách máme plno schopných lidí, jako je Jirka, Ondra, Platil, Havlíček, Jonáš a další…
   Martin Chour

  • Petr Kohlíček říká:

   Nejdříve si, prosím zaměť před svým prahem. Ty tvé rozmazané fotky jsou vzkutku ”krásné”. Ano uznávám, používat stativ v kombinaci s bleskem je věc hloupá, proto jsem jej později schoval. S bleskem jsem experimentoval, a myslím, že se to celkem povedlo. (ano, uznávám, občas také ne…) Druhá věc, foťák jsem si koupil za vlastní peníze. Třetí věc, nezáviď mi, že mám lepší foťák než ty. I s tím tvým ultrazoomem, či co to je za shit, se dají dělat hezké fotky, což ty neděláš, tak nepomlouvej. Ať klidně jsem kindermafián, je mi to naprosto fuk. Stále se snažím svoje focení vylepšovat. Viděli jsme se maximálně jednou, takže nesuď někoho, koho neznáš. Amatéři jsme všichni, pro peníze to neděláme. Jsem strašně rád, že FB je vybaven možností si někoho zablokovat, abych se mohl zbavit takových ”yntelygentů”, jako jsi ty. 😉

 2. majkrosoft918 říká:

  Co se týká webu fotky něco zabírají , proto bych raději využíval FB kde si můžeš dělat fotoalba na webech který jsou na to přizpůsobený . V dnešní době se nevyplatí web s galerii protože jen fotky zaberou část hostingu .Já využívám na galerii http://trainz-katalog.9e.cz/index.html tohle ale prdím na to a mám to na FB protože těch fotek není málo .
  Co se týká Fotek na FB některé fotky jsou hrozný . Jo Jirka byl se mnou v Drážďanech tento rok už po druhé a vždy se najde něco unikátního třeba opuštěná tram vozovna a v ní historický Ikarus 66 .
  Ale jak říkám ani snažíš se ale ty články o linkách a pod. to už v dnešní době nikoho nezajímá . Sám to vidíš že na FB ti nikdo skoro nelajkuje ani nenapíše názor .S klubem si moc nenafotíš když vidím fotky .Koor Drážďany 2013 s klubem 😀 to fakt ne . Jako že je tam unikátní vysutá lanovka a parková železnice to nikdo neví .
  Co se týká CzechBusu 2014 si se měl uptat Jirky a Jirka ví že jsem tam byl a mám haffo fotek . Jako tyhle fotky jsou k prdu a neřeknou ti nic z veletrhu .
  Jinak neměl by si být proti zahraniční MHD , Jirka mi to říkal že ti to vadí ale uvědom si že dneska ti každý blbec fotí MHD a to hlavně v Praze .Už je to o ničem , jen možná informovat o novinkách a aktualitách jako zprovoznění 14T jinak je to k prdu .
  Ono když ukážeš něco ze zahraničí kde najdeš nějaký tram provoz tak je to zajímavější . Tak že skus přehodnotit situaci . Já jsem tento rok mimo Liberce a Mostu objel všechny města s tram provozem a fakt je to zajímavější .Před minulí víkend v Brně s RT6 Žanetkou to bylo asi nejlepší za celý rok . Narazili jsme na dobrého řidiče tak nafocení bylo v klidu a v pohodě . Bohužel druhý den zdechla tak že není v provozu žádná . Tohle jsou unikáty který brzy zmizí a o tomhle by jsi se měl zajímat . Ano zmizí , až je DPP nebude moct udržovat poputují do Polska , mají o ně velký zájem .
  Tak skus popřemýšlet o tom jak naložit ze vším .
  Majkrosoft 918

  • admin říká:

   Já fotky dávám na web z důvodu, že je to na jednom místě a můžu je podle popisků vyhledat. Ono koho baví překlikávat na FB, kde jsou fotky navíc ve špatný kvalitě (zmenšené) a pokud je budu dávat jinam než na Tram-bus.cz, tak to lidem zas prodlužuje dobu, než fotku najdou.
   Chápu, že s KDH je to nanic, když se neprojedu kam chci a nestihnu toho tolik, jako bych jel sám, ale alespoň nějaký přehled o tom městě dostanu. Naopak zas navštívím tamější vozovnu, garáž nebo organizátora dopravy, který mi řekne třeba to, co v provozu jinak nepoznám, když jsem tam na jen na jeden den (viz. článek o MHD v Táboř). Také když dá Jirka na FB cca 40 zajímavých fotografií tak víc vyniknou, než kdyby jich tam bylo 100 a ten návštěvník nevěděl, která je zajímavá.
   Jirky jsem se neptal na Czechbus na fotky, jelikož mi řekl, že na veletrh nejde a tak jsem usoudil, že i fotky mít nebude. Nevěděl jsem, že se zná s tebou. Pokud chceš a měl bys čas, mohl bys nějaké články dělat i ty. Určitě budou stokrát lepší než moje. 😀 Já si také většinu článků, co vydají ostatní členové čtu, a tak navyšuji i svoji slovní zásobu různými termíny nebo slovními obraty.
   Proti zahraniční MHD ani moc nejsem, přece i jedna rubrika na stránkách je právě o té zahraniční. My se však zajímáme zejména o dopravu v Praze a Středních Čechách. Bohužel to ale někdy vypadá, že se zajímáme hlavně o dopravu v Praze, kde je těch změn mraky. Chceme naše stránky nabídnou i normálním lidem, které se nezajímají o dopravu, ale používají jí jako dopravu z místa na místo (proto píšeme např. články o linkách, kde zmiňujeme i zajímavá místa a u příměstských linek i popis trasy a plno informací, které nikde nejsou. Histotii u linek chceme také psát tak, aby to každý pochopil – přidáváme různá schémata a k původním názvům zastávek píšeme dnešní názvy). V příštím roce bychom chtěli ale rozjet dvě věci, co se týkají veřejné dopravy v Čechách. Jedna je spolupracování s obcemi a druhá je konečně plné nasazení práce na příměstských linkách (linky PID, SID a nezaintegrované).
   Možná máme plno článků stejných jako na ostatních webech, ale to bylo jen kvůli tomu, abychom uvedli základní charakteristiku MHD v Praze (většinou jsou to již články rok a víc staré). Dřív byl také web víc šoto :D, což se nám částečně podařilo odbourat. Stále však nezaujímáme návštěvníky nad 20 let. U MHD v Praze se nyní chceme zabývat opravou pražských autobusových linek, které jsou v příšerném stavu (je krásně vidět, že články o linkách se za poslední dva roky zlepšily), změnami v PID a akcemi, co se dějí.
   O zahraničí moc psát ani nemůžu, když do zahraničí jezdím tak 4 ročně, ale např. Jacek Domanski píše výhradně o zahraniční dopravě.
   Martin Chour

 3. Petr Kohlíček říká:

  PS: Podávat stížnost za to, že tam někdo fotí se stativem, nebo s bleskem je spíše demence, než logické myšlení..

  • Anonym2 říká:

   Podle toho, co tu čtu je jasné, že fotit na zrcadlovku, s trojnožkou a na blesk je docela dost divné. Tak stativ si asi nosím proto, abych na ten blesk nemusel fotit, že? 😉

 4. Petr Šikýř říká:

  Dobrý den,

  dovolím si jen opravit chybu – kromě RTO tam nebyla Karosa B732, ale Karosa C734.40.

  Děkuji
  Petr Šikýř – předseda MHDT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *