Linka 207

 

Pražská autobusová linka 154

V provozu: celotýdenně

Typ autobusu: standardní

Dopravce: Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s.

Garantované nízkopodlažní spoje: ano 

Konečné zastávky: 2 (Staroměstská, Ohrada)

Přestup na metro: A, BC

Doba jízdy: 

Délka linky: 

Zastávky:

 

Historie:

Dolní Žižkov již od roku 1883 obsluhovala koňka, která vedla dnešní Husitskou a Koněvovou ulicí. Tato trať byla na konci roku 1907 elektrifikována, ale 27. června 1977 byla tato trať zrušena. Zprvu ji nahrazovala linka X-21 v trase: Hlavní nádraží – U památníku — Černínova – Ohrada. Od 19. listopadu 1977 ji nahrazuje přesměrovaná linka 168 v trase: Hlavní nádraží – U památníku — Černínova – Nákladové nádraží Žižkov – Vackov, ke stejnému datu dochází ke zrušení linky X-21. Od 15. února 1978 posiluje linku 168 nová linka 207 vedená v trase: Sokolovská (dnes: Florenc) – U památníku – Černínova – Ohrada. Kromě již zmíněné linky 168 se její trasa podobá i lince 133, jen s tím rozdílem, že linka 133 vedla dnešní ulicí Jeseniova. 

 

 

První trvalá změna trasy nenechává na sebe dlouho čekat a 19. září 1978 je prodloužena z Ohrady přes zastávky Pražačka (dnes: Vozovna Žižkov), Jarov (dnes: Kněžská luka), Balkán a Pod Šancemi, Pražské komunikace (poloha zastávky).

S otevřením úseku metra C na Fučíkovu (dnes: Nádraží Holešovice) byla od 4. listopadu 1984 vedena v trase: Staroměstská – Revoluční (dnes: Nemocnice Na Františku) – Sokolovská (dnes: Florenc) – … – Jarov (dnes: Kněžská luka). Přičemž obsluhu konečné zastávky Pod Šancemi přenechává lince 168. S otevřením prvního úseku metra B je linka 207 3. listopadu 1985 zkrácena do trasy: Staroměstská – Ohrada. 

Počínaje 1. březnem 1988 je prodloužena na Spojovací, ale 23. listopadu 1990 je prodlouženo metro B z Florence na Českomoravskou a otevřena tramvajová trať z Palmovky na Ohradu, a tak je linka 207 zkrácena na Ohradu. 

Další úprava trasy linky 207 proběhla 1. září 2005, kdy byla zkrácena od Ohrady zkrácena na Florenc. V úseku Florenc – Staroměstská byla nahrazena prodlouženou linkou 207. Od stejného data nejede brzy ráno, večer a v neděli dopoledne. V souvislosti s posílením linky 133 a zřízením linky 175 byla linka 207 30. srpna 2008 zrušena a její spoje převzaly obě jmenované linky. 

1. září 2011 byla linka 133 ke zkrácena na Florenc a oslabena, její provoz nahradila linka 207, která od tohoto data jezdí v trase: Oproti původnáím variantám se liší vedením přes Náměstí Republiky, které si už u linky 133 oblíbila řada cestujících. 

 

Problém u linek 133 a 207 tvoří Koněvova ulice, která je velmi úzká, a tak zde nejde vytvořit žádný BUS pruh. Autobusy tak ve špičkách musí stát většinou v kolonách. Autobusy jsou také přeplněné, zvláště v ranní špičce a o víkendu. Zde se ukazuje chyba ze 70. let – tramvajová trať Koněvovou ulicí se neměla rušit. Kdyby se nezrušila, vypadalo by to tu určitě lépe.

Určitým zlepšením by bylo opětovné zavedení kloubové linky ze Staroměstské na Sídliště Malešice s tím, s tím že by polovina spojů končila na Ohradě (to činí v ranní špičce při kratším intervalu 8 minut do Malešic, ve zbývajícím úseku 4 min), proto v současnosti probíhá petice “za nasazení kloubových vozidel na linku 207” (znění petice níže).  Kromě provozních intervalů a vozidel se připravuje i rekonstrukce křižovatky Ohrada a Koněvovy ulice, která by měla zajistit vybudování zcela nové zastávky mezi zastávkami Tachovské náměstí a Černínova (cca u Lukášovy ulice).

petice “za nasazení kloubových vozidel na linku 207” (screen: MCH)

Linka je spjata se standardními autobusy DPP

Mapa:

Intervaly:

 • Intervaly budou doplněny po skončení výluky v Husitské ulici.

Platný jízdní řád

Staré jízdní řády:

Zajímavá místa na trase:

 • Florenc – Muzeum hlavního města Prahy
 • U Památníku – Armádní muzeum Žižkov
 • Tachovské náměstí, Ohrada – východiště k národnímu památníku na Vítkově

Vítkov - Památník národního osvobozeníVítkov – Památník národního osvobození (foto: OK)

 • Bílá labuť  – Petrská věž – kostel sv. Petra – pamětní deska Barbora Serafinová, Desfourská zahrada
 • Náměstí Republiky
 • Dlouhá třída
 • Nemocnice Na Františku
 • Právnická fakulta
 • Staroměstká – památník A. Dvořáka – Filozofická fakulta – Uměleckoprůmyslové museum v Praze – Rudolfinum – Pinkasova synagoga

Video z linky:

5 reakcí na Linka 207

 1. Jay Mart říká:

  V odstavci “Historie” mate hrubou chybu ve vete “V roce 1998 přibila stanice Právnická Fakulta.”

  Zpatky do skoly chlapci: přibylo hodně práce.
  a napinave predstaveni doslova pribilo divaky k sedadlum :))

  • admin říká:

   Dějeme za připomenutí. Osobně jsem v češtině méně zdatný, o to, že jsem to psal před 3 lety. V současnosti už jsou články kontrolovány jinými členy, takže by k těmto situacím nemělo docházet.

 2. Autobusák říká:

  Dobrý den, U zastávky Pernerova je Hudební divadlo Karlín. Přeji pěkný den.

 3. Jan Pondělíček říká:

  Nemáte linkové vedení linky

 4. Kateřina Kročková říká:

  Dobrý den, jsem totálně vytočenà. Jezdím z práce pozdě v noci a 207 prostě nejela
  Včera i dnes. Na zastávce není nic napsáno. Ani v aplikaci CG transit. Jak si to můžete vůbec dovolit,?????

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *