Kolejiště v Klecanech

V Klecanech se nachází tramvajové kolejiště dlouhé tři metry a široké také 3 metry. Po kolejišti jezdí různé typy pražských tramvají, jako jsou třeba: T3, T3R.PLF, T6A5 (i brněnská verze) a KT8D5.  Na kolejišti jsou tři okruhy, jeden hlavní a dva uvnitř, při tom na druhý okruh z důvodu technických potíží a moc obtížném terénu a ježdění v lese mohou jezdit pouze sólo vozy, tedy T3 a T6A5. Je tu mnoho zastávek a město Klecany či vesnice Tišice. 3 okruhy jsou rozděleny do 3 provozovaných linek č. 1, 2, 3. Tramvaje jezdí převážně lesem po jednokolejných okruzích, které se setkávají na hlavním nádraží na kraji kolejiště.

kolejiště

Je tu také vozovna, do které se jede ze zastávky Klecany (hlavní nádraží). Vozovna má tří koleje a čtvrtá kolej jako nákladové nádraží. Na silnicích jsou auta a autobusy, které sice nejezdí, ale i tak to simuluje provoz na silnici. Je tu také letiště, pláž, závory, tunely, hory, lesy, pole, louky a mnoho dalšího. Pracuje se na kolejišti skoro každou neděli. V současnosti se pracuje na druhém úseku kolejiště. Nová část kolejiště bude mít asi metr na dva metry. Tramvaje budou jezdit ve městě po dvojkolejné trati. Hlavní novinkou bude tramvajová trať do kopce, která je již z velké části dodělaná a v současnosti se začíná s krajinou. Kromě jedné trati na kopec, kde bude také konečná je na novém úseku ještě jedna trať, která je ukončena pod kopcem a je pouze jednokolejná. Na nový úsek jsou použity flexi koleje (na staré části jsou ještě staré “spojovací” koleje). Dosavadní část a nová část je od sebe oddělena tak, aby pro provoz na kolejiště museli být 2 osoby.

kolejiště

Jelikož investice jsou velké, a peněz není moc, tak se kolejiště staví déle a pokud je možno, tak se staví z vlastního materiálu. Koleje jsou ve velikosti TT a tramvaje ve velikosti HO, tedy úzkorozchodné tramvaje, jako je třeba v Liberci. Nechybí tu ani detaily jako chodníky, zahrady, zastávky, značky, práce na silnici, lidi čekající na zastávkách či na pláži. To je asi vše co bych k tramvajovému kolejišti v Klecanech řekl.

tramvajové kolejiště Klecany 2015

Fotogalerie:

Kolejiště Klecany 2013

Kolejiště Klecany 2015

Zveřejněno: 10. 4. 2013
Aktualizováno: 17. 2. 2015
Autor: Martin Chour

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *