Linka 670 992 (SKIBUS Rokytnice n. J.)

Autobusová linka 670992

Jablonec nad Jizerou – Rokytnice nad Jizerou – Rokytnice nad Jizerou, Horní Domky

Rozsah provozu: zimní lyžařská sezóna

Typ autobusů: standardní

Dopravce: BusLine

Garantované nízkopodlažní spoje: ne

Počet variant trasy: 1

Konečné zastávky: 5 (Jablonec nad Jizerou, železniční stanice; Jablonec nad Jizerou, náměstí; Rokytnice nad Jizerou, hostinec; Rokytnice nad Jizerou, náměstí; Rokytnice nad Jizerou, Horní Domky)

Přestupní uzly: Rokytnice nad Jizerou, Horní Rokytnice

Doba jízdy: celá trasa 23 min, trasa většiny spojů 10 min

Délka linky: celá trasa 9 km, trasa většiny spojů 2 km

Zastávky podle informačního prospektu:

(JABLONEC N. JIZ., ŽEL. ST. (V)JABLONEC N. JIZ., NÁM. – HOSTINEC-U KROUPŮ– U pily –) NÁMĚSTÍ-STUDENOV – Hostinec u zastávky – Klub mládeže – (BusLine-Modrá Hvězda) – Eprona – Parkoviště – HORNÍ DOMKY

Zastávky podle jízdního řádu dopravce:

(JABLONEC N.JIZ.,,ŽEL. ST. (V)JABLONEC N.JIZ.,,NÁM. – ROKYTNICE N.JIZ.,,HOST. – Rokytnice n.Jiz.,,pila –) ROKYTNICE N.JIZ.,,NÁM. – Rokytnice n.Jiz.,,host. u zast. – Rokytnice n.Jiz.,,klub mládeže – (Rokytnice n.Jiz.,,Horní Rokytnice) – Rokytnice n.Jiz.,,Eprona – Rokytnice n.Jiz.,,prostřední park. – ROKYTNICE N.JIZ.,,HORNÍ DOMKY

Něco o lince:

Linka 670992, známá jako rokytnický skibus, je hojně využívána zákazníky tamějších hotelů a penzionů. Jízdné je zdarma, linku financuje obec a dopravcem je BusLine, provozující drtivou většinu linek v tomto regionu. Od 3. prosincového týdne do 4. březnového je v provozu jedno pořadí, o týden později začne, ale o 4 dřív skončí, druhé doplňkové pořadí, jezdíc pouze dopoledne. Více informací o samotné obci a skiareálu se můžete dočíst na stránkách www.rokytnice.com.

010 - linka 670992 Rokytnice n.Jiz.,,prostřední park BusLine Iveco Crossway LE 12M 3L0 2367Crossway LE 12M u zastávky Parkoviště (foto: MCH)

Druhé pořadí jako jediné jezdí do Jablonce nad Jizerou, neboť tam také svou směnu začíná. Od jabloneckého nádraží vyráží směrem k náměstí, kde se otáčí jeden dopolední spoj. Poté pokračuje na sever směrem na Rokytnici nad Jizerou (dále jen Rokytnice) kolem rokytnického nádraží, u něhož ale nestaví. Do Jablonce začal skibus jezdit od sezóny 2013/2014, předtím neopouštěl hranice města Rokytnice. Po spatření cedule se jmenovkou Rokytnice skibus odbočí z hlavní silnice doprava, směrem do centra, u čerpací stanice, kde má dalších pár spojů konečnou. V zastávce Hostinec-U Kroupů (dnes se už ale hostinec jmenuje Alf) nastupuje prvních pár cestujících.

011 - linka 670992 Rokytnice n.Jiz.,,Horní Domky BusLine Iveco Crossway LE 12M 3L0 2367Skibus ve své konečné zastávce u lanovky (foto: MCH)

Autobus dále stoupá údolím do kopce, míjí zastávku Pila (v některých JŘ můžete najít název U pily), kterou většinou projede, neboť zde není žádná poptávka, až vystoupá na Dolní náměstí. V Rokytnici můžete najít i Horní náměstí, to ale není zdaleka tak důležité, na něm nic zajímavého nenajdeme. Naproti tomu na Dolním je turistické centrum, obchodní dům Tesco, škola, kostel, fara, sportovní zařízení, a mj. je to odtud i kousek do skiareálu Studenov, což je druhý největší skiareál v Rokytnici. K němu ale skibus využíván není. Dále linka pokračuje pořád stoupajíc do kopce a dostává se k zastávkám Hostinec u zastávky a Klub mládeže, kde se nachází nejvíce penzionů, a proto jsou také nejvíce využívány.

009 - linka 670992 Rokytnice n.Jiz.,,prostřední park BusLine Iveco Crossway LE 12M 4L2 5176Druhý (doplňkový) autobus zajišťující druhé pořadí na této skibus lince (foto: MCH)

Po odbavení (resp. nastoupení, protože jízdné je zdarma) cestujících se jede dál po hlavní směrem k Hornímu náměstí, většina spojů ale těsně před ním odbočí. Část z nich jede ještě dále po hlavní přes Horní náměstí na autobusové nádraží, které se tu nazývá různě. Někde najdete název Horní Rokytnice, jinde nádraží BusLine. Odtud se dá jet různými linkami mj. třeba do Prahy, ale nečekejte tu velký frmol – jedna linka jezdí zpravidla jen jednou za den.

Kromě autobusového nádraží tu najdeme ještě největší hotely v Rokytnici a skiareál Modrá Hvězda, který je ve městě třetím největším. Z autobusového nádraží se skibus vrátí přes Horní náměstí zpět na křižovatku, na které odbočí směrem na Horní Domky. Před konečnou u skiareálu jsou ještě dvě zastávky, Eprona a Parkoviště, ale na těch jsem nikdy nikoho neviděl vystoupit. Potom autobus přijede na krásné pravidelné kapkovité obratiště, odkud je to k lanovce jen 150 metrů.

007 - linka 670992 Rokytnice n.Jiz.,,prostřední park BusLine Iveco Crossway LE 12M 3L0 2367Crossway LE 12M opouští lyžařský areál a vydává se do města (foto: MCH)

Mapa: 

Rokytnice SKI

Jízdní řády:

012 - linka 670992 Rokytnice n.Jiz.,,Horní Domky BusLine Iveco Crossway LE 12M 3L0 2367Skibus opouští konečnou u lanovky a jede do centra Rokytnice (foto: MCH)

Zveřejněno: 26. 1. 2016 Autor: Vojtěch Vilímec

Komentáře jsou uzavřeny.