DOD DPP 2012

Jako každý rok, i v roce 2012, uspořádal Dopravní podnik hlavního města Prahy den otevřených dveří. V sobotu 22. září 2012 od 10 do 16 hodin byly zpřístupněny 4 objekty.

Vozovna Motolvozovna Motol (foto: MCH)

Prvním z nich byla vozovna Motol, kde byly vystavěny všechny typy tramvají, které v Praze jezdí, ale také pracovní vozy nebo i historické vozy. Byl tu výklad o trolejovém vedení, soutěže (jízda autem, střílení na cíl a simulátor pražského metra Mechanik), prohlídka budovy či prezentace střední průmyslové školy dopravní. Mezi areály jezdil autobus v krátkém intervalu. Jezdily tu standartní autobusy. Dále se dalo speciálním autobusem dostat na nemocnici Motol. Zde jsme si mohli prohlédnout budoucí stanici metra Motol i s koncovými tunely.

budoucí stanice metra Motolbudoucí stanice metra Motol (foto: MCH)

Dále se jelo do garáží Řepy, kde byly vystaveny autobusy, které v současné době jezdí v Praze. Také se tu likvidoval autobus a byla zde také k vidění ukázka sytému DORIS. Mohlo se tu také soutěžit. Dále se jelo do Depa Zličín, kde bylo vystaveno metro. Byl tu stánek DP, soutěže, hasiči, počítačové systémy na sledování metra a mnoho dalšího. Ten kdo plnil úkoly zde získal za splněné úkoly drobnou odměnu. Na Zličíně Den otevřených dveří končil.

Fotografie:

 

Zveřejněno: 15. 4. 2013
Aktualizováno: 21. 9. 2014
Autor: Martin Chour

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *