Linky metra

V Praze jezdí celkem 3 linky metra, označené písmeny A, B a C. Kromě těchto linek, je jedna v přípravě – jedná se o linku D.

metro M1 pojíždí stanicí Želivského (foto: MCH/2017)

4 reakce na Linky metra

 1. R.Králová říká:

  Mám připomínky k novým stanicím metra A,Petřiny a Motol. Nejen,že tyto stanice namluvila paní Lavičková téměř záhrobním,uspávajícím a nudným hlasem,a nedali jste příležitost např. herečce Jitce Ježkové,která má oproti dotyčné starší paní moderátorce hlas mladý,veselý a optimistický, a cestující by ho poslouchali raději. Horší je fakt,že směrem do Motola cestuje hodně nemocných,hendikepovaných a rekonvalescentů. Vzhledem k tomu,že do motolské nemocnice často jede pouze každá druhá souprava,je čekací doba dlouhá i pro ty,kdo žádný problém nemají. Čeká se i deset minut,laviček je pouze pár,pro několik málo lidí. Ne všechny inovace jsou vždy k lepšímu,proto doufám,že provozovatelé metra zjednají v tomto směru nápravu,jinak budu doporučovat všem,at si nosí raději skládací židličku…Emotikona frown

  • admin říká:

   Dobrý den,
   od 1. června 2015 jezdí všechny spoje metra A až na Petřiny, tudíž již nekončí na Dejvické. Bohužel díky nízké atraktivitě stanice metra Motol je i nadále mezi Petřiny a Motolem veden ve špičkách a sedle pouze každý druhý spoj.
   Martin Chour

  • Jaroslav říká:

   Paní upřímě jsem se vám zasmál…
   “Čeká se i 10 minut” A??? Podle Vás by asi bylo nejlepší metro nahradit travelátorem že? 😀 Vyzkoušejte si prosím MHD v jiných evropských městech 😉 (například Řím ve špičce metro 8-12 minut..)

   • Jan Drtina říká:

    Pravda. Když jsem byl jednou v Římě chodil jsem raději pěšky. Je to možná větší město než Praha ale ty jejich jízdní řády (Můj kámoš tam čekal 13 minut!)…Tedy tím říkám že MHD v Praze je lepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *