Spolupráce s obcemi

Cílem projektu Spolupráce s obcemi je zejména pomoc obcím se zkvalitňováním jejich dopravní obslužnosti, což následně může vést i ke zlepšení kvality a efektivity veřejné dopravy v celé oblasti. Především členové SPVHD poskytují spolupracujícím obcím odborné poradenství v oblasti veřejné dopravy, pomáhají jim s připomínkováním případných návrhů předložených např. organizátorem dopravy, a zpracovávají pro ně alternativní návrhy řešení.

V případě, kdy aktuálně nejsou v oblasti projednávané návrhy změn, mohou naši členové obcím pomoci s řešením jejich problémů také vypracováním vlastních návrhů, které je následně možné projednat s dalšími dotčenými subjekty. Členové sdružení se rovněž v případě zájmu obcí účastní projednávání návrhů a pomáhají s prosazením návrhů. Po dokončení realizace návrhu jsou také ochotni pomoci s propagací nového řešení k občanům.

SPVHD poskytuje poradenství spolupracujícím obcím zdarma. Na oplátku obce poskytují SPVHD aktuální informace o připravovaných změnách v dopravě. Projekt tedy nejen pomáhá dobré věci, ale také slouží sdružení jako zdroj aktuálních informací.

Obce ve středních Čechách jsou v současné době postupně oslovovány e-mailem, avšak velice rádi přijmeme nabídku spolupráce od jakékoliv (menší i větší) obce, a to i mimo středočeský region a v rámci našich možností rádi pomůžeme každé obci ke zlepšení obslužnosti veřejnou dopravou. Stačí napsat na email spvhd@email.cz .

Vedoucí projektu: Jakub Platil

Odborný garant: Ondřej Kališ

Hledáme lidi na následující činnosti:
– projektování dopravy
– zpracování a návrh JŘ
– komunikace se zastupiteli obcí, zástupci organizátora dopravy, pracovníky kraje atd.
– účast na projednávání změn v dopravě
– zpracovávání plánků, informačních materiálů apod.
– přepravní průzkumy
Uvítáme také organizačně zdatné členy, kteří budou schopni vést samostatně dílčí projekty pro jednotlivé obce, a to i mimo středočeskou oblast.

Dosavadní činnost:

Od založení SPVHD je jedním z našich členů místostarosta jedné z obcí na Mělnicku. S touto obcí proto od počátku spolupracujeme a díky tomu jsme mohli částečně i připomínkovat návrh integrace Mělnicka a Neratovicka do PID. Samozřejmostí jsou samozřejmě zejména změny v okolí této obce, které se i s nemalou vlastní objednávkou podařilo dosáhnou poměrně značného zkvalitnění dopravní obslužnosti.

V současnosti se zabýváme hlavně tematikou integrace Kladenska do PID. I zde spolupracujeme s několika obcemi, které nás požádaly o pomoc s nalezením co nejvhodnějšího dopravního řešení. Tyto návrhy jsou prozatím předmětem dalších jednání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *