Pražská autobusová linka 156
V provozu: pracovní dny
Charakter trasy: polookružní
Typ autobusu: midibus
Dopravce: Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s.
Garantované nízkopodlažní spoje: ano (všechny)
Konečné zastávky: 1 (Nádraží Holešovice)
Přestup na metro: C
Doba jízdy: 30 min
Délka linky: 9 km
Zastávky:
NÁDRAŽÍ HOLEŠOVICE (C) (V) (T) – Jankovcova (T) (×) – U Vody (T) (×) – Přívozní (T) (×) – V Přístavu (T) (×) – Přístav Holešovice (T) (×) – Maniny (T) – Osadní (T) (×) – Argentinská (T) (×) – Vltavská (C) (T) (×) – Strossmayerovo náměstí (T) – Řezáčovo náměstí (T) (×) – Poliklinika Vltavská (T) (×) – Vltavská (C) (T) (×) – Argentinská (T) (×) – Osadní (T) (×) – Maniny (T) – Přístav Holešovice (T) (×) – V Přístavu (T) (×) – Přívozní (T) (×) – U Vody (T) (×) – NÁDRAŽÍ HOLEŠOVICE (C) (V)
Historie:
Pro zlepšení obsluhy některých hůře dostupných částí Holešovic a Manin byla od 1. září 2011 zavedena midibusová linka 156, která začala doplňovat základní síť tramvajových linek v oblasti Holešovic a zároveň navážet cestující na stanice metra Vltavská a Nádraží Holešovice. Nová linka také pomohla zlepšit dostupnost úřadu MČ Praha 7 a nových obytných celků u holešovického přístavu. Trasa Nádraží Holešovice – Přívozní – V Přístavu – Přístav Holešovice – Maniny – Osadní – Argentinská – Vltavská – Strossmayerovo náměstí – Řezáčovo náměstí – Vltavská – Argentinská – Osadní – Maniny – Přístav Holešovice – V Přístavu – Přívozní – Nádraží Holešovice.
„stopadesátšestska“ na Strossmayerově náměstí (foto: LN)
10. června 2012 došlo ke zřízení zastávky Poliklinika Vltavská a U Vody a s tím i úpravě trasy.
vedení linky 156 od 10. června do 9. listopadu 2012 (foto: MCH)
Od 9. listopadu 2012 nadešlo ke změně vedení od vestibulu metra ve stanici Nádraží Holešovice, kdy ve směru na Maniny začala jezdit přes Jankovcovu a dále ulicí Jankovcova k zastávce Přívozní a následně po své trase. V opačném směru jela a nadále jezdí za zastávkou U vody vpravo ulicí U Pergamentky a s tramvajemi Plynární ke stanici metra Nádraží Holešovice.
Maniny s linkou 156 v popředí (foto: MCH)
Mapa:
Intervaly:
30 |
* – v provozu pouze do 20 hodin Platný jízdní řád Staré jízdní řády:
Zajímavá místa na trase:
- Nádraží Holešovice – Technické a dokumentační muzeum PRE
- V Přístavu – přístav Holešovice
- Strossmayerovo náměstí – kostel sv. Antonína Paduánského – kostel sv. Klimenta – Husův sbor
kostel sv. Antonína Paduánského (foto: OK)
Video z linky:
linka 156 v trase Nádr. Holešovice – Strossmayerovo nám. – Nádr. Holešovice (video: Štěpán Šubrt)
Zveřejněno: 27. 4. 2013 Aktualizováno: 21. 11. 2015 Autor: Martin Chour (vybrané fotografie Lukáš Nekolný, mapa Vojta Vilímec) Zdroj historie: publikace 20 let ROPID, vlastní materiály
3 reakce na Linka 156