Linka 613

Autobusová linka PID 613 (MHD Kladno 13)

OAZA – Sokolovna

Rozsah provozu: pracovní dny

Typy autobusů: standardní

Dopravce: ČSAD MHD Kladno a.s.

Systém: PID (Pražská integrovaná doprava)

Garantované nízkopodlažní spoje: ne

Počet variant trasy: 1

Konečné zastávky: 3 (OAZA; Dubská; Sokolovna)

Přestupní uzly: Autobusové nádraží

Doba jízdy: 23 minut

Délka linky: 9 km

Zastávky:

OAZA – Okrsek 4 – Růžové pole – Americká – Tesco – U Kauflandu – J. Kociána – Sítná – C. Boudy – Central – Divadlo – Aut. nádraží – Pod zámkem – Poldi – Újezd – DUBSKÁ – Úřadovna – SOKOLOVNA

Něco o lince:

Tato linka má primární účel v návozu pracujících a studentů do podniků v průmyslové zóně v Dubí a do učiliště na Dubské. Z toho také vyplývá její provozní doba (několik spojů o pracovní dny v době návozu).

2S4 3509 - linka 225013 Sítná ČSAD MHD KLADNO Karosa B952Karosa B952 na Sítné (foto: JAH)

Z části kopíruje linku č. 3; stejně jako ona vyjíždí od NC Oaza v Kročehlavech a pokračuje s ní až do zastávky C. Boudy, kde se od ní odpojuje a jede směrem dolů k Centralu a dále k autobusovému nádraží. Odtud nepokračuje jako linky 2, 7, 9, 12, 14 a 17 přímo do zastávky Poldi, nicméně zajíždí ještě do zastávky Pod zámkem, která se nachází pod mostem na Švermov. Odtud pokračuje do již zmíněné zastávky Poldi.

A to už jsme v průmyslové zóně, kterou pokračuje na Újezd a na Dubskou, kde se nachází učiliště. Kvůli vysoké poptávce z učiliště byl na nejvytíženější spoj (ve 14.33 z Dubské) nasazován kloubový autobus (do jeho vyřazení). Sluší se zmínit, že poptávka neklesla a na zmíněný spoj je nasazován standardní vůz. Od učiliště pokračuje k Úřadovně, od které zatáčí vlevo do zastávky Dubí, kde je od roku 2014 ukončena. Předtím pokračovala do zastávky Na Vysokém, která je od zkrácení linky 13 bez obsluhy MHD. Od 1. 7. 2016 byla opět bez jakékoli zmínky ze strany ČSAD Kladno (stejně jako u linky 9) zkrácena pouze k dubské Sokolovně.

2S8 9375 - linka 225013 Aut. nádraží ČSAD MHD KLADNO Irisbus Citybus 12MIrisbus Citybus 12M přijíždí na křižovatku u autobusového nádraží (foto: JAH)

Jak je z přiložených archivních JŘ patrné, linka si svůj rozsah provozu dlouhodobě zachovává. Drobné změny v Dubí jsou zapříčiněny změnami v obězích vozů, které na linku 13 přejížděly z jiných linek.

Od 26.8.2017 je provozována v rámci PID pod číslem 611.

Mapa:

13

Intervaly:

Pracovní den
4 spoje tam
5 spojů zpět

Zajímavá místa na trase:

  • OAZA – NC OAZA
  • Okrsek 4 – META – domov pro tělesně postižené
  • Sítná – Kokos
  • Central – NC Central
  • Divadlo – Městské divadlo Kladno
  • Poldi – areál bývalé Poldi Kladno
  • Újezd – teplárna – elektrárna
  • Dubská – učiliště – areál bývalé Poldi
Autor: Jakub Havlíček
Zveřejněno: 7.6. 2016
Aktualizováno: 25.8.2017

Komentáře jsou uzavřeny.