Hostavice

Autobusové obratiště Hostavice

Poloha: Dolní Počernice – Hostavice (Praha 9)

Tvar: polokapkovitý

Rozměry: délka 45 m, šířka 43 m

Stav: používané

Linky:

  • ukončené: 110
  • zastavující: 296

Citaro Linka 110výstupní zastávka Hostavice (foto: LN)

Obratiště Hostavice se nachází ve východní části Prahy v Dolních Počernicích. Do stejnojmenného obratiště také jezdí řidiči z námi popisované konečné čerpat bezpečnostní přestávky. Děje se tak kvůli absenci sociálního zařízení v Hostavicích. Hostavice leží v těsné blízkosti železniční tratě spojující Prahu s Kolínem. Z Hostavic je také možné dojít na vlakovou zastávku Praha-Dolní Počernice, kterou naleznete zhruba 500 m na jihovýchod od obratiště.

obratiště Hostavice

obratiště Hostavice (zdroj: www.mapy.cz);

Je zajímavé, že ač zde končí, resp. projíždějí dvě linky, ani jednu neprovozuje majoritní metropolitní dopravce – Dopravní podnik hl. m. Prahy. Linka 110 je totiž jakožto jediná provozována dopravcem Jaroslav Štěpánek. Oproti tomu na obratištěm projíždějící linku 296 nasazuje své vozy About Me. Pokud bychom hledali nedostatky obratiště, jistě bychom narazili především na jeho velikost. Je obtížné zde odstavit současně více než jeden vůz linky 110. Druhý a každý další zde totiž blokuje průjezd a zastavení spoje linky 296.

Citaro Linka 110manipulace linky 110 v obratišti Hostavice (foto: LN)

Lokalizace:

Zveřejněno: 28. 11. 2014
Autor: Jakub Platil

Jedna reakce na Hostavice

  1. Martin říká:

    Pro info: to obratiště je, jak název napovídá, v Hostavicích (jsou součástí MČ Praha 14 a Prahy 9), nikoliv Dolních Počernicích. Ty začínají až o pár ulic dál. A ten bus na dolní fotce nestojí v obratišti, ale v ul. Vidlák.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *