DOD DPP 2013

Dne 21. září 2013 se uskutečnil jako každoročně Den otevřených dveří uspořádaný Dopravním podnikem hl. m. Prahy. Návštěvníci se mohli podívat do vozovny Strašnice, depo Hostivař a garáží Hostivař. Akce se konala od 10 do 16 hodin.

Mezi objekty jezdila linka 5, která byla posílena na interval 7 -8 minut od 10 do 16 hodin. Byly nasazeny soupravy a každý druhý spoj jel jen v úseku Ústřední dílny DP – Olšanské hřbitovy.

vozovna Strašnice (foto: MCH)

V depu Hostivař se návštěvníci mohli prohlídnou depo, kde byly vystaveny všechny typy metra, které jezdí ale také historické. Fronty do kabiny metra byly obrovské, že to nemělo cenu vůbec čekat. Pro děti byly v areálech připraveny soutěže, které když splnily dostaly razítko. Když měly úkoly všechny splněné dostali odměnu v podobě různých předmětů nachystané DPP (omalovánky, hra, balonků a jiných předmětů…).

depo Hostivař (foto: TECH)

Ve vozovně Strašnice zase byly vystavěny všechny typy tramvají v Praze a některé také ze sbírky Muzea MHD ve Střešovicích. Ve vozovně Strašnice byly depovány také různé vozy, které do vozovny patří. V garážích Hostivař si mohli návštěvníci prohlédnout autobusy, různé info tabule, rekonstruované nebo opravované vozy a nechyběli také soutěže. U autobusů velké fronty nebyly a to hlavně z toho důvodu, že vystavěných autobusů bylo nejvíc. U garáže Řepy byly také vystavěné hasičské vozy s atrakcemi.

garáže Hostivař (foto: TECH)

DOD 2013 se docela podařil, ale chtělo by to příště DOD někam jinam než na tyto 3 areály a taky ne do oblasti Zličína a Řep.

Fotografie:

 

Zveřejněno: 23. 9. 2013
Aktualizováno: 21. 9. 2014
Autor: Martin Chour

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *