Autobusem do Libčic až od září

Linka 456 do Libčic měla jezdit už od soboty 29. dubna 2017 (předpokládaný termín), to se ale nestalo. Druhým pravděpodobným termínem měl být 1. červenec 2017, ale kvůli odsunutí integrace Kladenska až do druhé poloviny srpna 2017, vyjede autobusová linka do Libčic až od začátku školního roku 2017/2018 – od pondělí 4. září 2017.

Linka 456, jejíž provoz má hradit Středočeský kraj, by měla vyjet v trase Libčice n.Vlt. (Chýnov – Libčice – Letky a zpět) – Tursko – Holubice – Trněný Újezd – Zákolany – Koleč – Želenice – Knovíz – Slaný. Na ní by měly jezdit celkem 2 dopravci – Vlastimil Slezák a Lamer. Obec Libčice nad Vltavou zároveň žádá, aby linka navazovala na l. 316 v Tursku, možné je ale, že bude navazovat na vlak.

Proč linka nejezdí?

Jedním z důvodů je integrace Kladenska do PID, která se odsunula. Druhým důvodem je, že Středočeský kraj nestihl vydat licenci pro tuto linku (resp. nebyl vybrán vhodný autobus, který by na této lince mohl jezdit – ten byl dodán koncem dubna, a tím by bylo možné konečně vydat licenci, neboť by byly vyřešeny všechny záležitosti k zahájení – navíc je ještě třeba autobus uzpůsobit tak, aby mohl jezdit na linkách PID, neboť zatím nemá odbavovací systém PID). Jelikož dopravce poskytl autobus až nyní, nebylo možné s ním ani uzavřít smlouvu, a tím i osadit zastávkové sloupky, které má dopravce na starosti, na což si město Libčice n.Vlt. také stěžuje. Vydat licenci navíc trvá 2 měsíce.

Povinností obce bylo vybudovat autobusové zastávky a související vodorovné a svislé dopravní značení, což se k termínu 29. dubnu 2017 nakonec stihlo. Zároveň zatím nebyl dohodnut finální jízdní řád.

Jak píše město Libčice nad Vltavou (zde), Ropid na jejich žádost odpověděl, a to v nejbližším možném termínu, ve středu 3. května 2017 (nutno říci, že při podání žádosti dne 29. dubna byla sobota, následující den neděle, poté sváteční pondělí a v úterý bylo nutné žádost zpracovat).

A jak vypadají nové zastávky?

Info ze stránek města

Dopis od Ropidu

Přibližné umístění zastávek

456 Návrh JŘ

Autor: Martin Chour (foto: město Libčice n.Vlt.)
Zveřejněno: 11. 5. 2017

Komentáře jsou uzavřeny.