Linka PID 360

Autobusová linka 100360 (PID 360)
Praha,,Smíchovské nádraží – Sedlčany,,aut.st.

Rozsah provozu: celotýdenně

Typ autobusů: standardní

Dopravce: Arriva Střední Čechy

Garantované bezbariérové spoje: ano

Počet variant trasy: 1

Konečné zastávky: 2 (Praha,,Smíchovské nádraží; Chotilsko; Sedlčany,,aut.st.)

Přestupní uzly:

 • Praha,,Smíchovské nádraží – přestup na metro B, vlaky linek S, tramvaje a autobusy
 • Štěchovice – přestup na linky PID 338, 361, 390, 437, 438, 440
 • Korkyně – přestup na linku PID 361 dále do Nového Knína a Dobříše; PID 437 do Nového Knína
 • Chotilsko – přestup na linku PID 439 směr Nový Knín a Živohošť
 • Křepenice – přestup na linku 486 směr Osečany
 • Sedlčany,,aut. st. – přestup na linku SID D60 dále do Milevska –mimo systém PID

Doba jízdy: Praha – Sedlčany – 88 min

Délka linky: 59 km

Zastávky:

PRAHA,,SMÍCHOVSKÉ NÁDRAŽÍ (B)(V) – Praha,,lihovar – Praha,,Zbraslavské náměstí – Praha,,most Závodu míru (x) – Praha,,Na Plácku – Praha,,kamenolom Zbraslav (x) – Praha,,Strnady (x) – Jíloviště,,výzkumný ústav (x) – Měchenice,,rozc. k žel. st. (V) – Měchenice – Davle,,Na Javorce (x) – Davle,,u pomníku – Davle,,obec – Davle,,u Kiliána (x) – Davle,,Portus (x) – Štěchovice – Slapy,,na polesí (x) – Nové Dvory,,Porostliny – Nové Dvory,,Nová Hospoda – Korkyně,,Křížov,u kapličky (x) – Korkyně,,Křížov – Korkyně – CHOTILSKO – Chotilsko,,Prostřední Lhota – Chotilsko,,Mokrsko – Borotice,,Čelina – Borotice,,rozc.Smilovice (x) – Borotice,,Cholín – Křepenice,,V Pekle (x) – Křepenice,,rozc. – Nalžovice – Nalžovice,,Chlum – Kňovice – Kňovice,,Kňovičky – Sedlčany,,Laktos – SEDLČANY,,AUT.ST.

Něco o lince:

Linka 360, provozována Arrivou Střední Čechy, vyjíždí z pražského smíchovského nádraží stejně jako linky 338, 361 a 390, se kterými tvoří svazek, přes Zbraslav, Měchenice a Davle až do Štěchovic. Od metra jede Strakonickou ulicí do Zbraslavi a dále podél Vltavy do Strnad, kde opouští Prahu.

linka 360 na své konečné na Smíchovském nádraží (foto: MCH/2017)

První obcí za Prahou jsou Měchenice, kam vede i železniční trať 210, která ovšem kvůli svému trasování není příliš využívaná. Odtud vede stále podél Vltavy přes Davle až do Štěchovic, odkud stoupá nahoru směrem na Slapy a po silnici druhé třídy č. 102 pokračuje přes Korkyni do Chotilska, Prostřední Lhoty a Mokrska. Blízko obce se nachází i rozhledna Veselý vrch. Odtud postupně klesá dolů k vodní nádrži Slapy. Právě okolí slapské přehrady je dobrým začátkem vaší trasy po zdejší oblasti, kde můžete navštívit např. zámek Čelina.

Od slapské přehrady se postupně silnice zvedá do Křepenic, kde nalezneme na kraji obce další zastávku. Odtud už víceméně klesá přes Nalžovice a Kňovic do Sedlčan, kde část spojů končí. Některé spoje dále pokračují jako linka D60 do Milevska. V Sedlčanech naleznete kostel sv. Martina či Mariánský sloup na zdejším největším náměstí T. G. Masaryka a v okolí hvězdárnu Josefa Sadila či Červený hrádek.

Do Sedlčan se můžete dostat také vlakem, ten je však kvůli své rychlosti a trasování určen zejména pro lokální vazby a pro cestu do Prahy či Tábora je mnohem lepší využít rychlejší autobus.

Linka 360 opouští Korkyni a směřuje do Sedlčan. (foto: MCH/2017)

Linka 360 byla zavedena 1. dubna 2017 při integraci Sedlčan a okolí do Pražské integrované dopravy. Předtím zde ale existovaly celkem 4 linky, které její charakter zastávaly:

 • 136446 [D92] – Praha – Sedlčany – Petrovice – Milevsko

Z této linky byl do systému PID integrován úsek Praha – Sedlčany s tím, že pro zbývající spojení (Sedlčany – Petrovice – Milevsko) byla vytvořena linka v SID 303060 (D60), jejíž spoje přejíždí na linku 360 do Prahy. Tuto linku provozovala Arriva Střední Čechy (prov. Dobříš), dříve Bosák Bus.

Spoj č. 505 nabírající cestující v zastávce Sedlčany,,aut.st. do Milevska jako linka D60 (foto: HP)

 • 300091 [D91] – Sedlec-Prčice – Sedlčany – Chotilsko – Praha

Provozovala ji Arriva Praha (dříve Veolia Transport Praha) a od 1. června 2017 Arriva Střední Čechy s provozovnou v Sedlčanech. Tato linka byla zaintegrována v rozsahu Sedlčany – Praha. Pro zbytek spojení (Sedlec-Prčice – Sedlčany) byla zřízena linka SID 303061.

autobus na lince D91 v zastávce Sedlčany,,aut.st. (foto: HP)

 • 301091 [D91] – Sedlec-Prčice – Sedlčany – Chotilsko – Praha

Provozovala ji nejprve společnost Probo Bus (dříve Probo Trans Beroun) a od 1. 6. 2017 (kdy proběhla fúze firem Arriva Praha, Probo Bus a Arriva Střední Čechy) Arriva Střední Čechy. Tato linka byla integrována v rozsahu Sedlčany – Praha. Pro zbytek spojení (Sedlec-Prčice – Sedlčany) byla zřízena linka SID 303061, stejně tak jako pro zbytek linky 300091.

Autobus dopravce Probo Bus na lince 301091 v zastávce Sedlčany,,aut.st. (foto: HP)

 • 136444 [D92] – Praha – Sedlčany – Petrovice – Milevsko

Jedná se o obdobu linky 136446. Tato linka ale na rozdíl od ní není provozována v pracovních dnech, neboť jezdí pouze o víkendu. Linku provozovala společnost Probo Bus (dříve též Probo Trans Beroun).

Intervaly:

Pracovní den
Sobota a neděle
Se
Ve
30 – 60 min
1 hod
60 min
2 hod
2 hod

Mapa:

Staré jízdní řády Aktuální jízdní řád

Zajímavá místa na trase:

 • Při cestě linkou 360, byste určitě měli navštívit Sedlčany, kde se nachází mimo jiné:

Sedlčanská radnice (foto: Ondřej Kališ)
Sedlčanské náměstí (foto: Ondřej Kališ)
Kostel Nanebevzetí Panny Marie (foto: Ondřej Kališ)

 • Křepenice

Křepenický zámek (foto: Ondřej Kališ)

Křepenická náves (foto: Ondřej Kališ)

 • Kňovice

Pomník u Kňovic (foto: Ondřej Kališ)

Zámek v Kňovicích (foto: Ondřej Kališ)

Autor: Jan Pecka
Zveřejněno: 14. 05. 2017

2 reakce na Linka PID 360

 1. Fering Kendel říká:

  Dobrý den,
  dnes 8. 11. jsem jel autobusem číslo 100360 ze směru Praha Smíchovské nádraží do Sedlčan s časem odjezdu 8:45. Nejspíše jsem u vás v autobusu ztratil černo-oranžový čip. Zajímá mne, zda jste tento čip našli a zda by popřípadě bylo možné předání. Předem děkuji za odpověď a ochotu.
  Kendel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *