Garáže Hostivař

Garáže Hostivař (opravně-opravárenská základna Hostivař, zkratkou DOZ Hostivař) jsou autobusové garáže, nacházející se ve východní části Prahy. Kromě garáží se jedná i o opravny autobusů Dopravního podniku Prahy.

1024px-Garáže_Hostivař,_STKvjezd do garáží Hostivař (foto: cs.wikipedia.cz)

Autobusy jsou odsud vypravovány hlavně na západ od Prahy. Jsou zde garážované standardní, kloubové i nízkopodlažní autobusy. Garáže se nachází v těsné blízkosti terminálu a stanice metra Depo Hostivař. Jedná se o nejmladší garáže v Praze. Zajímavostí také je, že zde byly garážovány první dodané nízkopodlažní autobusy Neoplan z roku 1994.

Historie

Staré a nevyhovující opravárenské haly v Rustolce již nevyhovovaly, a tak se začaly stavět v polovině 80. let nové opravny v Hostivaři. Nové opravny byly otevřeny v roce 1985 a nabídli velkou škálu novinek a vymožeností.

Opravny Hostivař byly otevřeny v roce 1985, kdežto garáže Hostivař až o 9 let později, v roce 1994. Jedná se o nejmladší garáže dopravního podniku Prahy (nahradily garáže Libeň). Do nových garáží se vešlo celkem 110 vozů, od roku 2000, kdy byla otevřena i venkovní plocha, se počet odstavovaných vozů mohl zvýšit na 273 vozů. V roce 2001 byla otevřena hala denního ošetření.

Garáž Hostivařopravny garáží Hostivař (foto: MCH)

Vybavení

Jsou zde opravárenské haly, hala denního ošetření, sociální zařízení a kancelářské prostory. V současnosti zajišťují opravny Hostivař generální opravy, modernizace, opravy historických vozidel z Muzea MHD, ale i různé požadavky na přání zákazníka.

Počet vozidel

V současné době je zde garážováno kolem 192 vozidel.

Garáž Hostivařgaráž Hostivař (foto: MCH)

Zveřejněno: 21. 12. 2014
Autor: Martin Chour

Jedna reakce na Garáže Hostivař

  1. Sedláček říká:

    Dobrý den posílam pochvalu na p.Řidiče ze dne 2.3.2019 Který jezdil na Lince 250 z Černého Mostu odj.14.22..Který vyčkal v Zast.na Pani ktera dobíhala Autobus abyl strašně hodnej..Prosím aby p.Řidič aby dostal odměnu.Děkuji.Sedláček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *