Chomutov zachová trolejbusy

010-linka-41-Hornk-DP-Chomutov-a-Jirkov-koda-15Tr-020.JPG

Dlouhé diskuze, názorové neshody, váhání do poslední chvíle. To všechno provázelo rozhodnutí chomutovských zastupitelů, zda zachovat či zrušit trolejbusovou dopravu ve městě. Tedy do té doby, než došlo na pondělní hlasování. Při zasedání sice debata trvala přes hodinu, ale zachování trolejbusové dopravy nikdo příliš nezpochybňoval.

Hlasování a diskuze ohledně zachování trolejbusové dopravy v Chomutově začala dnes v 15 hodin a celkem 29 zastupitelů bylo pro zachování dopravy, žádný proti a dva se zdrželi hlasování. Chomutov sice zachová trolejbusovou dopravu, ale doplatí na tom finančně. Ředitel dopravního podniku Petr Maxa odhadl navýšení nutného ročního příspěvku od města na devět až jedenáct milionů korun.

Město se zároveň zavázalo, že bude trolejbusovou dopravu provozovat nejméně do roku 2028. Jak to dopadne s Jirkovem není jisté, ten na středečním setkání rozhodl, že trolejbusovou dopravu od 1. ledna 2017 platit nebude.

Chomutov bude nyní žádat o dotace na nové chomutovské trolejbusy, které by měly nahradit ty nejstarší z roku 1995, které pamatují vznik trolejbusové sítě v Chomutově a Jirkově.

A jak vypadá MHD v Chomutově a Jirkově v dnešní době? O tom si můžete přečíst zde.

016-linka-53-Palackho-DP-Chomutov-a-Jirkov-Solaris-Trollino-12-AC-103.JPG

 

Komentáře jsou uzavřeny.