Velký kvíz o středočeské dopravě


c) 390


c) do Mochova

a) jen s Berounem


Pro vyhodnocení testu je nutné mít v prohlížeči zapnutý Javascript. Pokud však vyhodnocení nepůjde i přesto, že máte zapnutý Javascript, kontaktujte nás ve Vzkazníku.

 

Zveřejněno: 8. 5. 2013
Aktualizováno: 24. 12. 2015
Autor: Ondřej Kališ

5 reakcí na Velký kvíz o středočeské dopravě

 1. djst říká:

  1) Otázka 4: Linka 220023 nezajíždí do Okoře.
  2) Otázka 19: V Roztokách taky není přívoz, Klecanský pouze spadá v katastru pod Roztoky, ale je daleko od města.
  3) Otázka 20 – vysvětlení: První ranní spoj v PD a jeden spoj o víkendech (myslím, že v 13:30 z rozc.) jedou přes Malé Kyšice (náves) i ve směru Praha. Jezdím tudy dost často, takže to vím. Jinak dobrý postřeh, zajímavé je, že označník zastávky Unhošť, Hřebenka pořád stojí a je zde i JŘ – z toho také výplývá chybný název linky (A32 Unhošť – Malé Kyšice – Praha; správně spíše Malé Kyšice – Unhošť – Praha). Ještě nechápu věc, že to nesloučí s linkou 121301 – taky má tarif SID, i když jezdí méně než 30x do roka v jednom směru.

  • Ondřej Kališ říká:

   1) Ale zajíždí, zajíždí. Podívej se pořádně. 😉
   2) Odpověděl sis sám. A ani bych neřekl, že je daleko od centra; od centra Klecan je rozhodně dál. Ale levobřežní stanoviště je na území města, což považuji za jednoznačný důkaz správnosti příslušné odpovědi.
   3) Nesloučí ji asi hlavně právě proto, že 121301 jezdí tak málo a bylo by to nepřehledné. Spíš nechápu, proč ta 301 nejezdí celoročně, když by šlo vlastně jenom o prodloužení dvou párů spojů o trochu dál.
   Odpověď, proč ty dva spoje jezdí i směrem do Prahy přes centrum bude zjevně v tom, že nepřijíždějí po A32 – takže na rozcestí prostě přijedou z druhé strany a nic jim nebrání vzít to přes centrum.
   Na nevyužívané zastávce JŘ být musí – musí být na každé zastávce, kterou má daná linka v licenci, i kdyby tam nakrásně nic nejezdilo. Myslím, že to není úplně špatné, aspoň si dopravci rozmyslí, které nepoužívané zastávky chtějí a nechtějí v JŘ mít.

 2. Ondřej Kališ říká:

  Ještě bych všechny poprosil – uvítám, když mě upozorníte na jakékoliv chyby, ale pokud možno přes e-mail, zprávu na FB a podobně. To proto, abyste zbytečně neprozrazovali ostatním odpovědi.

 3. Orbit09 říká:

  U otázek 11 a 12 máte chybu v Javascriptu – nejdou vybrat současně.

 4. Orbit09 říká:

  Otázka 12 je dobrej chyták 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *