Linka PID 458

Autobusová linka 250458 (PID 458 – MHD Kralupy nad Vltavou) Kralupy nad Vltavou – Nelahozeves – Kralupy nad Vltavou

Rozsah provozu: celotýdenně

Typ autobusů: midibusy, standardy

Dopravce: ČSAD Střední Čechy, a.s.

Garantované nízkopodlažní spoje: ano

Počet variant trasy: 3

Konečné zastávky: 3 (Kralupy n.Vlt.,,žel.st.; Kralupy n.Vlt.,,Tesco; Nelahozeves,Lešany)

Přestupní uzly: Kralupy n.Vlt.,,žel.st.

Doba jízdy: 38 min

Délka linky: 18 km

Zastávky:

KRALUPY NAD VLTAVOU,,ŽEL.ST. (S) – KnV,,Městský úřad (×) – KnV,Lobeček – KNV,,TESCO – KnV,,Kaučuk – Veltrusy – Nová Ves,Miřejovice,most – Nelahozeves,,U Kaštanu – Nelahozeves,,Tukové závody – Nelahozeves,,U Nadjezdu – Nelahozeves – NELAHOZEVES,LEŠANY – Nelahozeves,Lešany,rozc.0.7 – KnV,Lobeč – KnV,,ÚNZ (T) – KnV,,V Luhu (T) – KnV,,U Cukrovaru – KnV,,V Luhu (Z) – KnV,,Městský úřad (×) – KNV,,ŽEL.ST. (S)

Kralupy nad Vltavou = KnV

Něco o lince:

MHD Kralupy je tvořena 2 linkami – linkou PID č. 457 a 458. Ta první zajišťuje zejména rozvoz obyvatel po vlastním městě (do práce, za volnočasovými aktivitami), ta druhá naváží cestující z okolních obcí do Kralup. A právě té se bude věnovat tento článek.

Obě městské linky nesly původně licenční čísla 257001 a 250102. S integrací do PID, která proběhla 4. ledna 2016 došlo k přeznačení linek na 257457 (PID 457) a 250458 (PID 458). Na linkách je uznáván jednak přestupní tarif Pražské integrované dopravy, tak také místní tarif – nepřestupní jízda pro městskou dopravu tak stojí pouhých 10 Kč.

DSCN3231linky MHD Kralupy č. 457 a 458 u kralupského nádraží (foto: MCH)

Městská doprava v Kralupech, čímž se rozumí linky 457 a 458, je zajišťována výhradně nízkopodlažními autobusy – značky Mercedes-Benz, MAN a Iveco. Před integrací do PID bylo možné se tu do roku 2015 setkat i s vysokopodlažními autobusy Karosa B 732.

Linka 458 začíná u kralupského nádraží, kde navazuje na vlaky z Prahy a naopak při cestě sem na vlaky do Prahy. Odtud jede k městskému úřadu, přes kruhový objezd a dostává se na sídliště U Cukrovaru, odkud se vrací podél železniční trati zpět. Vrátí se na kruhový objezd a na něm odbočuje vpravo, podjíždí železniční trať a druhým odbočením doprava míří kolem vyhlídky Hostibejk na kopci po levé straně do Lobče.

106 - linka 255102 Kralupy nad Vltavou,,Městský úřad ČSAD SČ Irisbus Crossway 12M 8148linka 255102 u městského úřadu v Kralupech, nedaleko kostela Nanebezvetí Panny Marie a sv. Václava (foto: MCH)

Zde opouští samotné Kralupy a stoupá vzhůru do Nelahozevsi. Než odbočí do Nelahozevsi, ještě zajíždí do Lešan. V Nelahozevsi pak zastavuje u zdejšího renesančního zámku a železniční zastávky s kostelem sv. Ondřeje a pokračuje dále Hleďsebi k Miřejovicím. Zde je obklopena Vltavou po své pravé straně a po levé straně železniční tratí do Ústí nad Labem. Kolem silnice se také rozprostírá několik domků a menších průmyslových objektů.

Před Miřejovicemi odbočuje do Veltrus, po mostě přejíždí Vltavu a směřuje do Veltrus. Zde je možné navštívit např. zdejší zámek. Z místního náměstíčka neboli přesněji centrální autobusové zastávky směřuje zpět na hlavní a po ní dále pokračuje zpět do Kralup na Lobeček. Zde obsluhuje průmyslové areály, zajíždí k obchodnímu domu Tesco, kde část spojů končí, a Lobečkem pokračuje zpět ke kralupskému nádraží, kde svou cestu završí.

DSCN3233linka 458 opouští zastávku Kralupy n.Vlt.,,obecní úřad a míří ke kralupskému nádraží (foto: MCH)

Mapa:

458

Linka 458 ve víkendovém schematu: 458 Intervaly:

Pracovní den
Sobota a neděle
Se
Ve
Do
Od
Ve
2 páry + 1 spoj Z
1 pár
2 páry + 1 spoj Z
2 spoje Z
1 pár + 1 spoj Z
2 spoje Z

Platný jízdní řád

Staré jízdní řády:

Zajímavá místa na trase:

  • Kralupy n.Vlt.,,městský úřad – kostel Nanebezvetí Panny Marie a sv. Václava – východiště k vyhlídce – Miřejovické kolo Hostibejk

DSCN0414kostel Nanebezvetí Panny Marie a sv. Václava (foto: MCH)

  • Nelahozeves – zámek Nelahozeves – kostel sv. Ondřeje – socha hud. skladatele Antonína Dvořáka – železniční zastávka Nelahozeves zámek – východiště po červené turistické značce kolem Vltavy

DSCN0418zámek Nelahozeves (foto: MCH)

  • Veltrusy – kostel Narození sv. Jana Křtitele – zámek Veltrusy – východiště po modré podél Vltavy do Kralup

DSCN0427zámek Velvary (foto: MCH)

Fotografie z linky: 105 - linka 255102 Kralupy nad Vltavou,,žel.st. ČSAD SČ Irisbus Crossway 12M 8148

Zveřejněno: 16. 2. 2016 Autor: Martin Chour

Komentáře jsou uzavřeny.