Tram-bus v Litvě a Lotyšsku 2018

Část týmu Tram-bus.cz vyráží v neděli 12. 8. 2018 na 8denní výlet, při kterém navštíví 8 měst v Litvě a Lotyšssku, aby prozkoumali a zdokumentovali tamější městskou hromadnou dopravu a železniční síť. Během těchto 8 dní budete moci v reálném čase sledovat fotky a příspěvky z cest na různých sociálních sítích jako jsou Facebook a Instagram, všechny příspěvky budou označeny hashtagem #trambusvlitvealotyssku, takže doporučujeme sledovat tuto stránku, aby vám z cesty nic neuniklo.

Nejnovější fotky naleznete pod hashtagem #trambusvlitvealotyssku na Instagramu a Facebooku.

Kudy pojedeme?

V neděli ve 3.30 ráno vyrážíme z pražské Florence autobusem do Berlína, odkud poletíme v dopoledních hodinách letadlem do Rigy.

Zde strávíme neděli a většinu pondělí a zdokumentujeme zejména zdejší tramvajovou a trolejbusovou síť (ta je v Lotyšsku jako jediná zde).

Odtud se večer vydáme do Liepaji, kde strávíme zejména úterní ráno a dopoledne. V Liepaji je sice malý tramvajový provoz, ale jedná o jeden ze tří tramvajových provozů v Lotyšsku. Odpoledne se přesuneme do Klaipédy, přímořského letoviska, odkud se večer vydáme do Šiauliai.

Ve středu navštívíme ráno a dopoledne město Šiauliai a odpoledne se přesuneme do Panevežysu, opět prozkoumat zdejší městskou dopravu. Večer se přesuneme do Kaunasu.

Ve čtvrtek proběhne prohlídka Kaunasu, kde kromě autobusů jezdí také trolejbusy. Večer se přesuneme do dalšího města – Vilniusu.

Celý pátek pak strávíme ve Vilniusu, hlavního města Litvy, kde navštívíme zejména zdejší trolejbusovou síť. Večer pak odjíždíme do Daugavspilsu.

V sobotu navštívíme Daugavspils, další město Lotyšska s tramvajovou dopravou. Večer se pak vrátíme do Rigy.

V neděli dopoledne se ještě na chvíli vydáme do Rigy a odpoledne odletíme letadlem zpět do Berlína, kde strávíme část odpoledne a večer odjedeme autobusem zpět do Prahy.

Během těchto 8 dnů navštívíme nejen dopravní zajímavosti a zdejší provoz, ale také nejzajímavější kulturní zajímavosti oblasti, kde budeme – vše vám budeme průběžně dávat zejména na Instagram a Facebook.

Zveřejněno: 9. 8. 2018
Autor: Martin Chour

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *