8. Regionální den PID – Mělník
V polovině září letošního roku se konalo již tradiční Mělnické vinobraní. Během tří dnů (od 16. do 18. září 2016) vystoupily v nabitém programu známé české kapely a soubory nejrůznějších žánrů, odehrály se divadelní výstupy a šermířské souboje. Návštěvníci si mohli vychutnat víno i burčák a oblíbené gastronomické speciality. Hlavní část oslav proběhla v sobotu 17. září 2016, kdy byly v provozu i historické vlaky a autobusy.
Program oslav:
1) Historický motorový vlak
Praha hl. n. – Lysá nad Labem – Všetaty – Mělník
- v Mělníku budou na vlak navazovat historické autobusy
- Praha hl. n. (10:20) – Praha-Vysočany (10:28) – Čelákovice (10:47) – Lysá n.L. (10:53) – Stará Boleslav(11:04) – Všetaty (11:15) – Mělník (11:25)
- Mělník (12:56) – Všetaty (13:07) – Stará Boleslav (13:17) – Lysá n.L. (13:30) – Čelákovice (13:38) – Praha-Vysočany (13:59) – Praha hl. n. (14:06)
- Praha hl. n. (14:20) – Praha-Vysočany (14:28) – Čelákovice (14:47) – Lysá n.L. (14:53) – Stará Boleslav(15:05) – Všetaty (15:16) – Mělník (15:26)
- Mělník (00:11) – Všetaty (00:22) – Stará Boleslav (00:32) – Lysá n.L. (00:44) – Čelákovice (00:51) – Praha-Vysočany (01:09) – Praha hl. n. (01:16)
2) historické autobusy (Škoda RTO s vlekem, modrý kloubový Ikarus 280) – interval 1 až 2 hodiny
- Mělník,,aut.st. – Praha (odjezd z Prahy v 9:30 a 10:30)
- Mělník,,aut.st. – Neratovice Zastávkový jízdní řád PID1
- Mělník,,aut.st. – Kralupy nad Vltavou Zastávkový jízdní řád PID2
- Mělník,,aut.st. – Štětí Zastávkový jízdní řád PID3
- MHD Mělník – městská okružní linka Zastávkový jízdní řád PID4
došlo k posílení linky PID 369
- Malý leták jen s plánkem BUS linek
- Textový leták A4 s plánkem BUS linek
- Textový leták A3 s plánkem BUS linek a jízdními řády
Zveřejněno: 17. 7. 2016
Aktualizováno: 18. 9. 2016
Autor: Martin Chour (část textu ropid.cz)