Linka PID 367

Autobusová linka 100367 (PID 367) Praha, Černý Most – Brandýs n.L.-St. Boleslav, žel. st.

Rozsah provozu: celotýdně

Typ autobusů: kloubové, standardní

Dopravce: ČSAD Střední Čechy, a.s.

Garantované nízkopodlažní spoje: ano

Počet variant trasy: 2

Konečné zastávky: 6 (Praha,,Černý Most; Radonice,,Penny Market; Brandýs n.L.-St. Bol.,,náměstí; Br. n.L.-St. Boleslav,,u brány; Br. n.L.-St. Boleslav,,aut. st.; Br. n.L.-St. Boleslav,,žel. st.)

Přestupní uzly: Praha,,Černý Most (metro B); Brandýs n.L.-St. Bol.,,nám.; Br. n.L.-St. Boleslav,,aut. st.; Br. n.L.-St. Boleslav,,žel. st.

Doba jízdy: 43′ (celá trasa od žel. stanice do Prahy); 33′ (z autobusového stanoviště)

Délka linky: 19 km (celá linka); 17 km (na aut. st.)

Zastávky:

Praha,,Černý Most (B) – Praha,,Černý Most (B) (Z) (×) – {Radonice,,Penny Market * } – Radonice,,Ligasova (Z) – Radonice (T) – Jenštejn – Dřevčice – Dřevčice,,cihelna (×) – Brandýs nad Labem-St. Bol.,Zahradní Město – Brandýs nad Labem-St. Bol.,Vrábí – Brandýs nad Labem-St. Bol.,,Pražská (Z) – Brandýs nad Labem-St. Bol.,,náměstí # – Br. n. L.-Stará Boleslav,,most (×) – Br. n. L.-Stará Boleslav,,u brány ¤ – {Br. n. L.-Stará Boleslav,,aut. st. (T)} – Br. n. L.-Stará Boleslav,,aut. st. (Z) – Br. n. L.-Stará Boleslav,,Školní (T) – Br. n. L.-Stará Boleslav,,sídliště – Br. n. L.-Stará Boleslav,,Kasárna (×) – Br. n. L.-Stará Boleslav,,žel. st.

* – v zast. Radonice,,Penny Market začíná jen 1 večerní spoj v PD ve směru Praha # – v zast. Brandýs n.L.-St. Bol.,,náměstí začínají jen 3 spoje v PD ráno (2 směr Žel. stanice, 1 směr Praha) ¤ – v zast. Br. n.L.-St. Boleslav,,u brány začíná jen 1 spoj v SN ráno, který navazuje na spoj od Prahy, ukončený na aut. st.

Něco o lince:

Linka PID 367 spojuje Prahu s dvojměstím Brandýs nad Labem – Stará Boleslav; v Praze začíná u konečné stanice metra B Černý Most. Důvodem jejího vzniku tedy bylo prodloužení metra B do této stanice, kdy částečně nahradila linku z Českomoravské, která byla po čase zaintegrována do PID jako 375. I ona vydržela do dnešních časů, protože obsluhuje část Kbel, Vinoř a Podolanku, a budeme se jí věnovat v některém z dalších článků.

Autobus linky 367 na Černém Mostě se připravuje na cestu do Staré Boleslaviautobus linky 367 na Černém Mostě se připravuje na cestu do Staré Boleslavi (foto: LN)

Třistašedesátsedmička má s 375 opravdu mnoho společného. Obě jezdí od pražského metra B (pravda, 375 se dotýká rovněž trasy C) do Staré Boleslavi a drtivá většina jejich spojů končí na tamním autobusovém stanovišti, nacházejícím se kousek za náměstím (boleslavským, pochopitelně), jen některé vybrané spoje pokračují o kousek dál, až na samý nejokrajovější okraj města, přesněji řečeno do lesa, k nádraží na železniční trati 072 (Ústí nad Labem – Lysá nad Labem), kde navazují na vlaky. Linky se, jedoucí od Prahy, potkávají u zastávky Dřevčice,,rozc. Jenštejn (367 tam nestaví, neboť přijíždí od Jenštejna).

Linka 367 jede na Černém Mostě nejprve na “dálnici” R10, již po chvíli opustí exitem na Radonice, za nímž vybrané spoje zajíždějí k Penny Marketu. Pak přijede do vlastních Radonic a následně na Jenštejn, poté už se dostane k silnici číslo 610 a společně s 375 jede přes Dřevčice do Brandýsa nad Labem.

Zde linky projíždějí po hlavní ulici přes celé dvojměstí. Jelikož zastávky zde nejsou odlišené ve druhé části svého názvu, kterou neobsahují, musí mít různou poslední část. Ústřední zastávkou v Brandýse je Náměstí, v Boleslavi je jí Autobusové stanoviště, které se v Brandýse nenachází vůbec (zde ukončené linky mají obratiště u nádraží, ale tam se jedná spíše o obyčejnou větší zastávku); zastávka poblíž boleslavského náměstí se jmenuje U brány. Zastávky u železničních stanic byly rozlišeny tak, že brandýská dostala název Nádraží (367 přes ni nejede), boleslavská pak klasický Železniční stanice.

Z Prahy do Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi jezdí v přepravních špičkách pracovních dnů také posilové expresní linky 346 a 379. Polookružní brandýská linka 346 sjíždí z R10 u Záp a objíždí celý Brandýs nad Labem; boleslavská 379 sjíždí až na exitu Stará Boleslav (do této podoby se dostala po dlouhodobé uzavírce mostu mezi Brandýsem a Boleslaví a už v ní zůstala) a ze severu přijíždí na autobusové stanoviště.

Autobus linky 367 přijíždí na Černý Mostautobus linky 367 přijíždí na Černý Most (foto: LN)

Z linek 367 a 375 v minulosti přejížděla řada spojů na linky dále za Starou Boleslaví. Výčet takto přejíždějících spojů se občas mění. Zajímavostí je například sezónní přímé spojení z linky 419 z obce Lhota, která je posilou standardního spoje této linky kvůli výrazně zvýšené poptávce od jezera ve Lhotě. Většinou je na linky 406, 407, 419, případně další, nutné z jedné z pražských linek přestoupit.

První větší zajímavostí, ke které lze linkou 367 z Prahy dojet, je zřícenina hradu Jenštejna; nezajímavé nejsou ani Dřevčice s tvrzí, kostelíkem a zvonicí (viditelnou i z autobusu). Nejzajímavější je však samotné dvojměstí na jejím konci. Brandýs zájemcům nabídne pěkné náměstí s radnicí, 3 kostely a zámek, Stará Boleslav pak významný poutní kostel Nanebezetí Panny Marie, příjemné historické jádro s náměstím, radnicí, branou, dalšími dvěma kostely, nově opravené autobusové nádraží (abychom na závěr byli přesní, má totiž výpravní budovu s čekárnou a dalším zázemím) doplňuje kaple bl. Podivena, jež na opravení teprve čeká. Jelikož byl v tomto městě zavražděn sv. Václav, konají se tu vždy o státním svátku 28. září poutě.

Mapa 367 Linka 367 ve víkendovém schematu: 367_schema Intervaly:

Pracovní den
Sobota a neděle
Úsek
Se
Ve
Do
Od
Ve
a)
20
60
30
60
60
60
60-120
b)
6 spojů T / 7 spojů Z
11 spojů T / 9 spojů Z
a) Praha,,Černý Most – Brandýs n/L-Stará Boleslav,,aut. st. b) Stará Boleslav,,aut. st. – Stará Boleslav,,žel. st.

Zajímavá místa na trase:

 • Jenštejn – zřícenina hradu – červená tur. značka směr Vinoř, nebo Miškovice

hrad Jenštejnhrad Jenštejn (foto: OK)

 • Dřevčice – tvrz – kostel sv. Bartoloměje – zvonice
 • Brandýs n.L.-St. Bol.,Vrábí – kaplička
 • Brandýs n.L.-St. Bol.,,náměstí – Masarykovo náměstí – kostel Obrácení sv. Pavla – zámek – kostel sv. Vavřince – kostel sv. Petra – modrá a zelená tur. značka; východiště podél Labe na obě strany

Brandýs nad Labem - radniceBrandýs nad Labem – radnice (foto: OK)

Brandýs nad Labem - zámekBrandýs nad Labem – zámek (foto: OK)

 • Br. n.L.-St. Boleslav,,most – kaple sv. Rocha
 • Br. n.L.-St. Boleslav,,u brány – Mariánské máměstí – kostel sv. Klimenta – kostel sv. Václava – městská brána – kostel Nanebevzetí P. Marie

Stará Boleslav - kostely svKlimenta a svVáclava s bus zastávkou U brányStará Boleslav – kostely sv. Klimenta a sv. Václava s bus zastávkou U brány (foto: OK)

Stará Boleslav - poutní kostel Nanebevzetí Panny MarieStará Boleslav – poutní kostel Nanebevzetí P. Marie (foto: OK)

 • Br. n.L.-St. Boleslav,,aut. st. – kaple bl. Podivena – zelená a žlutá tur. značka – improvizovaná modrá značka do Lhoty
 • Br. n.L.-St. Boleslav,,žel. st. – nádraží Stará Boleslav – dobré východiště například na improvizovanou modrou do Lhoty (rovně podél trati, časem se na ni připojíte)

Zveřejněno: 12. 8. 2014 Autor: Ondřej Kališ

5 reakcí na Linka PID 367

 1. Hana Tichá říká:

  Dobrý den, chtěla bych upozornit za velmi neslušné a nevhodné chování některých vašich zaměstnanců na lince 367.
  A chtěla bych se zeptat jestli by nemohla být zavedena linka do Horních Počernic, protože spoustu dětí jezdí z Prahy-Východ směr z Brandýsa přes Jenštějn a Radonice na Černý most do školy do Horních Počernic a musí se zbytečně vracet, tak kdyby to bylo možné byla bych moc vděčná děkuji Tichá.

  • admin říká:

   Za řidiče se omlouváme, ovšem my nejsme ani organizátor ani dopravce. My se zajímavé o veřejnou dopravu v Praze a ve Středních Čechách a propagujeme ji. Stížnost prosím zašlete na ROPID či na dopravce (ČSAD Střední Čechy). Ohledně Horních Počernic bych se opět otázal na ROPID.

 2. Smolíková říká:

  Dobrý den, dnes mé děti jely linkou 367 z náměstí v Brandýse na zastávku Zahradní město. Odjezd ve 14:23. Při výstupu přivřel řidič mému osmiletému synovi hlavu ve dveřích. Na řidiče museli křičet ostatní cestující, aby si toho všiml. Při otevření a následovném zavření dveří ještě zase přivřel synovi ve dveřích bundu. Co je toto za chování? Kde si mohu na tohoto řidiče stěžovat??? Jsou to malé děti a přišel s brekem domů. Samozřejmě i s bolestí. Toto nemůžu nechat jen tak!!!

 3. Vera Pavlišakova říká:

  Jede linka 367 i v nedeli do stanice Stará Boleslav

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *