Linka PID 333

 

Autobusová linka 100333 (PID 333) Praha,,Kačerov – Březová,Oleško,Oleško

Rozsah provozu: celotýdenně

Typ autobusů: standardní+kloubové (vybrané spoje v pracovní dny)

Dopravce: Arriva City, s.r.o.

Garantované nízkopodlažní spoje: ano

Počet variant trasy: 2

Konečné zastávky: 5 (Praha,,Kačerov; Dolní Břežany,,náměstí; Dolní Břežany,Zálepy; Zvole; Březová-Oleško,Oleško)

Přestupní uzly: Praha,,Kačerov (metro C); Dolní Břežany,,náměstí

Doba jízdy: 49/51 min (bez zajíždění do Zálep 44 min)

Délka linky: 22 km (bez zajíždění do Zálep 19 km)

Zastávky:

Praha,,Kačerov (C) – Praha,,Nemocnice Krč – Praha,,Zálesí – Praha,,Sídliště Krč – Praha,,Tempo – Praha,,Jalodvorská – Praha,,U Zvoničky (×) – Praha,,Libuš – Praha,,U Libušské sokolovny – Praha,,Sídliště Písnice – Praha,,Lipovická (×) – Praha,,Ke Březině – Dolní Břežany,,Na kopečku – DOLNÍ BŘEŽANY,,NÁMĚSTÍ – Dolní Břežany,,Obecní úřad – Dolní Břežany,Lhota – Ohrobec,,U Čisteckých – Ohrobec – Ohrobec,Károv – DOLNÍ BŘEŽANY,ZÁLEPY – Ohrobec,Károv – Ohrobec – Ohrobec,,u rybníkaZvole Zvole,,Jílovská (×) – Zvole,,Nová Zvole – Zvole,Černíky – Březová-Oleško,Březová – Březová-Oleško,U topolu – BŘEZOVÁ-OLEŠKO,OLEŠKO

Něco o lince:

Linka 333 zajišťuje spojení mezi Prahou, Dolními Břežany, Ohrobcem, Zvolí a obcí Březová-Oleško. V úseku Kačerov – Zvole téměř kopíruje svojí sesterskou linku 331, která však z Dolních Břežan jede kolem satelitního sídliště po hlavní rovnou do Ohrobce. V pražské části doplňuje linky 331 a 333 také městská linka 113 do Písnice.

184 - linka 333 Březová,Oleško,Oleško Veolia Transport (Arriva Praha) Scania CL94UB OmniLink 1345333 v nástupní zastávce Oleško (foto: MCH)

Z Kačerova ji trvá asi 20 minut, než se dostane do Dolních Břežan, kde je možné přestoupit i na linku 341 do Zlatníků, Hodkovic, Libeře, Jílového u Prahy a samozřejmě do Prahy – Modřan. V Dolních Břežanech za náměstím a obecním úřadem se odpojí naše linka od 331 a jede přes Lhotu do Ohrobce, kde se opět připojuje. Vybrané spoje také zajíždí vpravo na Károv a Zálep, kde se otáčejí po dosti prudkém „obratišti“ a vrací se zpět na hlavní.

Projíždí Ohrobcem kolem rybníka a dále jede obsloužit zastávku Zvole. Zde objede rybník s pozadím kostela sv. Markéty a zajede na zastávku Zvole, kde část spojů končí. O večerech a víkendu se některé spoje mění na linku 331 a pokračují do Okrouhla, Zahořan a do Jílového u Prahy.

4082 - linka 333 Kačerov Arriva Praha Iveco Crossway LE LINE 12M 9448nejnovějších z arriváckých vozů Iveco Crossway LE LINE 12 M na Kačerově (foto: MCH)

Za zastávkou Zvole,,Jílovská se již naposled oddělí od linky 331 a pokračuje přímo kolem nové vilové části Zvole do Černíků. Z Černíků kolem rybníka do Březové, kde se k ní přidává i nová linka 445 od Vraného nad Vltavou a společně pokračují vzhůru k lesu, odkud pomalu sjíždí do Oleška, kde mají i svou konečnou.

446 - linka 333 Březová,Oleško,Oleško Veolia Transport (Arriva Praha) Karosa C 934Karosa C 934 na konečné Březová-Oleško,Oleško (foto: MCH)

Mapa: 333 Linka 333 ve víkendovém schématu: 333sn Intervaly:

Pracovní den
Sobota a Neděle
Úsek
Se
Ve
Do
Od
Ve
a)
10
30-60
15-30
30-60
60
60
60
b)
10
60
15-30
60
60
60
60
c)
20
180
30
120
180
180
180
a) Praha,, Kačerov – Dolní Břežany,,náměstí b) Dolní Břežany,,náměstí – Zvole c) Zvole – Březová-Oleško,Oleško

Platný jízdní řád

Staré jízdní řády:

Zajímavá místa na trase:

 • Ke Březině – pomník obětem I. světové války
 • Dolní Břežany,,obecní úřad – zámek Dolní Břežany – Olivův pivovar – kostel sv. Máří Magdalény – hradiště Dolní Břežany

504 - Dolní Břežany - zámekzámek Dolní Břežany (foto: OK)

 • Dolní Břežany,Lhota – kaple
 • Dolní Břežany,Zálepy – východiště po modré na Jarov nebo do Zbraslavi
 • Zvole – kostel sv. Markéty – rybník

466 - Zvole - kostel svMarkétykostel sv. Markéty (foto: OK)

 • Březová-Oleško,Oleško – Japonská zahrada – východiště po červené na jezírka a do Davle

Fotografie z linky: 066 - linka 333 Březová,Oleško,Oleško Veolia Transport (Arriva Praha) Iveco Crossway 12.8M 1247

Iveco Crossway 12M v Olešku na konečné (foto: MCH)

 

Zveřejněno: 29. 9. 2015

Autor: Martin Chour

4 Responses to Linka PID 333

 1. Mgr. Markéta Pošmourná říká:

  Dobrý den,
  je velmi smutné, když řidič autobusu 333 nezastaví na zastávce na znamení školákovi, který na něj mává( konkrétně 21.11. na zastávce Lipovická ve 14: 53). Syn jel do školy , uplakaný mi volal, že mu autobus nezastavil. S chováním řidičů této linky mám více špatných zkušeností, ale vylévat si to na dítěti mě opravdu rozzlobilo. Je to smutné.

  • tomj říká:

   Dobrý den,
   máte pravdu, jedná se o pochybení řidiče.
   V tomto případě Vám doporučuji se obrátit přímo na dopravce, to jest na Arrivu City, případně na dispečink ROPIDu.
   My jsme jen zájmový web a nikoli objednatel či organizátor dopravy a nejsme ani žádný z dopravců.
   Děkujeme za pochopení.

 2. Jana Rozkotova říká:

  Dobry den.Mam dotaz.Plati duchodcovska sleva na autobus l.333.Praha Kacerov, Dolni Brezany Zalepy.Kolik zaplatim za jízdenku.Dekuji.S pozdravem Jana Rozkotova

  • Jiří Staněk říká:

   Dobrý den, sleva 75 % pro děti, studenty a důchodce je celostátní, tudíž platná pro všechny autobusy a vlaky v ČR vyjma MHD. Kolik zaplatíte za jízdenku záleží, jestli jedete pouze čistě z Kačerova do Břežan, nebo jestli jedete i MHD. Máte průkazku na bezplatné cestování MHD? Pokud ji nemáte, na MHD si musíte koupit plnocennou pro pásmo P za 24/32 Kč a následně v autobuse třípásmovou jízdenku za 6 Kč do Břežan. Pokud průkazkou máte, pak stačí dvoupásmová jízdenka za 4 Kč. Bohužel se jízdné musí rozdělit, neboť, jak jsem již zmínil, v MHD sleva neplatí. V případě osoby mezi lety 26-65 stačí zakoupit jízdenku pro 5 pásem za 40 Kč, která platí jak na autobus do Břežan, tak na metro. Pokud je vám nad 70 let, jedete zadarmo, stačí prokázat věk občanským průkazem v MHD i v příměstském autobuse. Ovšem pozor, jízda zdarma nad 70 let neplatí ve vlacích, tam je nutné zakoupit jízdenku se slevou 75 % i nad 70 let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *