Tramvajový průvod Prahou 2015

V neděli 20. září 2015 se konal ku příležitosti 140 let MHD v Praze tramvajový průvod, ve kterém bylo celkem 36 historických i současných vozidel.

Historické vozidla vyjížděly z vozovny Střešovice od půl sedmé ráno a od 9 do 11 hodin si je mohli návštěvníci mezi Malostranskou, Staroměstskou a Národním divadlem prohlédnout. Ti co vyhráli vstupenky, se mohli historickým vozem také svést. Průvod vyjel přibližně 5 minut po 11. hodině a z Národního divadla směřoval přes Lazarskou, Václavské náměstí, Masarykovo nádraží, Náměstí Republiky a Strossmayerovo náměstí na Výstaviště Holešovice, obklopený širokou veřejností, která si vozidla fotila.

DSCN0199.JPG

Konvoj vozidel byl sestaven od nejstarších dvounápravových tramvají, přes “téčkové vozy” T1, T2, T3 a T4 a údržbová vozidla až po současné tramvaje, které dennodenně brázdí pražskými ulicemi. Průvod nakonec bez potíží dojel až na Výstaviště Holešovice, kde si mohli návštěvníci tramvaje opět prohlížet a současná vozidla se odebrala do svých vozoven. Doufejme, že taková hojnost návštěvníků a tramvají bude i za dalších 10 let, kdy si připomeneme 150 let MHD v Praze.

Vozy v průvodu

Více o oslavách 140 let MHD v Praze zde: www.mhd140.cz

Video zachycující celý průvod:

Fotogalerie:

Zveřejněno: 20. 9. 2015
Autor: Martin Chour (vybrané fotky: Jonáš Hájek, Tomáš Cígler, video: Vít Macháček)

 

Komentáře jsou uzavřeny.