Linka PID 322

Autobusová linka 100322 (PID 322) – Praha,, Nádraží Veleslavín – Kladno,,Aut.nádr.

Rozsah provozu: celotýdenně

Typ autobusů: standardní

Dopravce: ČSAD MHD Kladno

Garantované bezbariérové spoje: ano

Počet variant trasy: 2

Konečné zastávky: 3 (Kladno,,aut. nádr./ Praha,,Terminál 1/ Praha,,Nádraží Veleslavín)

Přestupní uzly: Kladno,,Náměstí Svobody/ Kněževes/ Praha,,U Hangáru/ Praha,,Nádraží Veleslavín (metro A)

Doba jízdy:

Praha – Kladno 64 minut
Praha – Kladno 66 minut (kolem buštěhradské školy)

Délka linky: 33 km

Zastávky: PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN (A) (S) – Praha,,Divoká Šárka – Praha,,Dědina (x) – Praha,,K Letišti (x) – Praha,,Terminál 3 (x) – Praha,,Na Padesátníku (x) – Praha,,U Hangáru (x) – Praha,,Terminál 1 – (Tuchoměřice,Outlet) – Tuchoměřice,,Rozc. (x) – Kněževes – Kněževes,,U Nádraží – Středokluky – Středokluky,,Nad Běloky – Běloky – Makotřasy,,Náves – Makotřasy,,Rozc. (x) (T) – Lidice,,ObÚ – Lidice,,Památník – (Buštěhrad – Buštěhrad,,U Kahance) /(Buštěhrad,,U Školy) – Hřebeč – Kladno,,Pražská Křižovatka – Kladno,,U Hvězdy – Kladno,,Sítná – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Nám. Svobody – KLADNO,,AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ

SoR NBG12 v příměstském provedení na Sítné (foto: JAH)

O lince:

Pod číslem 322 jezdí linka od 26.8.2017, kdy vystřídala linku A22, která jezdila v téže trase. Linka jezdí mezi Kladnem a Prahou v 60, resp. 120 minutovém taktu (PD/SN). Jedná se o linku zastávkovou, obsluhuje všechny obce po trase – Hřebeč, Buštěhrad, Lidice, Makotřasy, Běloky, Středokluky a Kněževes; mimoto ještě zajíždí na Letiště V. Havla. Tyto zajížďky z ní dělají linku neatraktivní pro relaci Kladno/Buštěhrad – Praha,Veleslavín, jelikož je mnohem rychlejší použít linku 300, případně 399. Ovšem pro cestu z Kladna k Terminálu 1 je cestovní doba srovnatelná s linkou 324, která sice jede po dálnici, ale zastavuje jen U Hangáru.

Kromě obyvatel vesnic mezi Kladnem a Prahou, kteří linku využívají k dopravě do těchto dvou měst, jí hojně využívají i zaměstnanci letiště.

V souvislosti s otevřením outletu v Tuchoměřicích došlo k odklonu linky mezi Tuchoměřicemi a letištěm právě kolem outletu. Po krátkou dobu byly zavedeny vložené spoje Terminál 1 – Tuchoměřice,Outlet, které byly záhy pro nulové využití zrušeny.

SoR CNG12.3 odbavuje cestující v zastávce Kladno,Gymnasium (foto: JAH)

Jízdní řád (Praha – Kladno)

Jízdní řád (Kladno – Praha)

Komentáře jsou uzavřeny.