DOD DPP 2015

Dne 19. září 2015 se jako každý rok v září uskutečnil den otevřených dveří Dopravního podniku hl. m. Prahy. Na rok 2015 byly vybrány 3 areály – vozovna Strašnice, depo Hostivař a garáže Hostivař. Den otevřených dveří se konal jako každý rok od 10 do 16 hodin.

DSCN0105.JPG

Den otevřených dveří 2015 – vozovna Strašnice (foto: MCH)

Prvním areálem, který si návštěvníci mohli prohlédnout, byla vozovna Strašnice. Zde byla k vidění prezentace vozového parku, kde se nacházely všechny typy tramvají kromě nové Evičky a také byla možná částečná prohlídka vozovny. Kromě těchto dvou hlavních akcí, zde bylo možné navštívit telematický systém nazvaný DORIS, který slouží ke sledování tramvají v Praze. Dále zde byla expozice speciálních vozů Dopravní cety a informace o výstavbách EOV, havarijních opravách, řídících systémech a vrchním vedení. Kromě těchto věcí, zde bylo připraveno pro děti mnoho soutěží a her. K vozovně jezdila posílená linka 5 na poloviční interval.

DSCN0116.JPG

vozovna Strašnice (foto: MCH)

Druhým areálem bylo depo Hostivař, kde bylo možné vidět expozici vozového parku metra, expozici Vnitropodnikové dopravy, prezentaci HZS DPP, prezentaci AŽD, prezentaci různých firem včetně Škody Transportiton a samozřejmě expozici technických vozidel. Mimo jiné si tu i děti našli své, tedy různé soutěže a hry připravené dopravním podnikem.

IMG_2195

depo Hostivař (foto: MCH)

Posledním areálem a zároveň třetím byly garáže Hostivař, které se nachází v těsné blízkosti depa Hostivař. Zde probíhala opět expozice vozového parku DPP, konkrétně autobusů. Byl zde možný vidět elematický systém nazvaný AUDIS, který slouží ke sledování autobusů. Dále tu byla výstava papírových modelů, infobus a plno různých soutěží a her pro děti. Ve všech 3 areálech byl také občerstvení.

IMG_2210

garáže Hostivař (foto: MCH)

Během dne probíhala i foto soutěž návštěvníků DOD, která měla za cíl vyfotit co nejlepší snímky z DOD, které budou ohodnoceny a zveřejněny v DP Kontaktu.

Fotografie:

Vozovna Strašnice

Garáže Hostivař

Depo Hostivař

Zveřejněno: 21. 9. 2015
Autor: Martin Chour (foto garáží a depa Hostivař: Jirka Staněk)

 

Komentáře jsou uzavřeny.