Integrace Kladenska

Od soboty 26. srpna 2017 dojde k začlenění Kladenska do Pražské integrované dopravy. Hlavním přínosem integrace bude zpravidelnění intervalu, zavedení garantovaných přestupů a nasazení kloubových vozidel.

Rychlá navigace:

Schémata

Jízdní řády

Finální návrhy jízdních řádů (srpen 2017)

Starší návrhy jízdních řádů (červenec 2017)

Předběžné návrhy jízdních řádů (březen 2017)

Dopravci

Vyjma těchto linek je dopravcem ČSAD Kladno:

 • AUTODOPRAVA LAMER: 330, 456
 • ČSAD Střední Čechy: 458
 • ČSAD Slaný: 608, 621 (spolu s ČSAD Kladno), 622
 • Kateřina Kulhánková: 399
 • POHL Kladno: 330
 • Vlastimil Slezák: 456

Změny názvů zastávek

Stávající název Nový název od 26.08.2017
Blevice,,obec Blevice
Kralupy n.Vlt.,Zeměchy,rozc.0.5 Kralupy n.Vlt.,Zeměchy,žel.zast.
Libušín,,koupaliště Libušín,Suchá Horka
Libušín,,učiliště Libušín,,důl Max
Libušín,,učiliště rozc. Libušín,,rozcestí Důl Max
Lidice Lidice,,památník
Makotřasy,,rozc. Makotřasy,,rozcestí
Neuměřice,,rozc. Neuměřice,,rozcestí
Pavlov,,žel.st. Pavlov,,žel.zast.
Pchery,,odb.Jemníky Pchery,,rozcestí Jemníky
Slatina,,obec Slatina
Slatina,,rozc. Slatina,,rozcestí
Středokluky,,odb.Běloky Středokluky,,Nad Běloky
Středokluky,,odb.Číčovice Středokluky,,rozcestí Černovičky
Třebichovice,,I Třebichovice,,u kapličky
Třebichovice,,II Třebichovice
Vinařice,,rozc. Vinařice, Rozcestí Třebichovice
Vinařice,,východ Vinařice, Na Horce
Zákolany,,rozc.Blevice Zákolany, Rozcestí Blevice

Jízdné

Integrace Kladenska – tarifní pásma

Cestování mezi Prahou a Kladnem

Město Kladno bude zařazeno v tarifním pásmu 3. Pro cestu mezi Prahou a Kladnem tedy bude potřeba čtyřpásmová jízdenka za 32 Kč (bez přestupu na pražskou MHD, projetá pásma 3+2+1+B), pro cestu včetně pražské MHD bude potřeba sedmipásmová jízdenka za 54 Kč (projetá pásma 3+2+1+B+0+dvojpásmo P). Majitelům předplatní jízdenky pro Prahu postačí třípásmový lístek za 24 Kč (pásma 3+2+1). Pravidelní cestující, kteří díky tarifu PID ušetří nejvíce, budou pro cestu mezi Prahou a Kladnem potřebovat třípásmový doplňkový kupon pro pásma 3+2+1 (měsíční za 700 Kč nebo čtvrtletní za 1800 Kč) + kupon pro Prahu (nejvýhodnější za 3650 Kč na rok). Ti, kteří pouze dojíždějí autobusem z Kladna do Prahy a dále už nepřestupují na MHD, si budou moci zakoupit čtyřpásmový kupon pro pásma 3+2+1+0 (920 Kč na měsíc a nebo 2400 Kč na čtvrtletí). Tento kupon bude díky tarifní výjimce platit i na linkách 100, 119 a 191 pro jízdy mezi zastávkami U Hangáru, Terminál 1, Terminál 2 a Letiště/Schengenská.

Cestování po Kladně (MHD)

I když bude na všech linkách PID na území města Kladna uznáván také stávající tarif MHD (dočasně kromě linek 608, 621 a 622 dopravce ČSAD Slaný), bude možné použít nově i jízdenky PID, a to následovně. Nejlevnější jízdenka PID pro jednotlivou jízdu bude v rámci Kladna za 18 Kč (přestupní na 30 minut) a nejlevnější předplatní kupon pro pravidelné cestování bude dvoupásmový (za 460 Kč na měsíc nebo 1200 Kč na čtvrtletí). Cestující, kteří jezdí mezi Prahou a Kladnem, budou moci přestupovat na MHD Kladno bez dalšího doplácení, a to jak s jízdenkou pro jednotlivou jízdu (v minimální ceně 18 Kč a s odpovídající časovou platností), tak i s předplatním kuponem (minimálně dvoupásmovým). Okolí Kladna se bude nacházet buď v pásmu 2 nebo 4. Pro cesty i do okolí Kladna do 30 minut od nástupu tak bude stačit jízdenka za 18 Kč s možností přestupů a samozřejmě také dvoupásmový předplatní kupon (buď pro pásmo 2+3 nebo 3+4). Stávající tarif MHD bude platit na všech linkách PID v rámci území města Kladna (dočasně kromě linek 608, 621 a 622 dopravce ČSAD Slaný) včetně dosavadních slev. Výjimkou je zlevněné jízdné za 1 Kč (resp. rodičovské za 4 Kč), které nebude platit na linkách číselné řady 3xx (300-399).

Cestování mezi Kladnem a Slaným

Kladno bude zařazeno do tarifního pásma 3, okolí Kladna směrem na Slaný včetně města Slaný do pásma 4. V praxi to znamená, že cestujícím mezi Kladnem a Slaným postačí dvoupásmová jízdenka pro jednotlivou jízdu za 18 Kč, pokud nebude cesta trvat déle než 30 minut. Pokud ano (týká se části cest mezi Kladnem a Slaným i do některých vzdálenějších obcí), budou potřebovat jízdenku za 24 Kč, jejíž časová platnost je 60 minut. Pravidelní cestující mezi Kladnem a Slaným budou potřebovat pouze dvoupásmový kupon (za 460 Kč na měsíc nebo 1200 Kč na čtvrtletí). Ti, kteří budou z okolních obcí mezi Kladnem a Slaným nebo ze Slaného pokračovat třeba do Prahy, si zakoupí jízdenku nebo předplatní kupon podle potřebného počtu tarifních pásem.

Například pro cestu z Libušína, Vinařic či Smečna do Prahy (vše v pásmu 4) postačí pětipásmová jízdenka za 40 Kč (pásma 4+3+2+1+B), pokud však mají předplatní kupon pro Prahu, zaplatí pouze 32 Kč (pásma 4+3+2+1). Lidé, kteří do Prahy cestují pravidelně, si pro tyto trasy pořídí čtyřpásmový kupon (920 Kč na měsíc nebo 2400 Kč na čtvrtletí) a také kupon pro Prahu (nejvýhodnější za 3650 Kč na rok).

Kde zakoupit jízdenky PID pro jednotlivou jízdu

Papírové jízdenky PID je možné zakoupit bez přirážky u řidičů autobusů na všech linkách PID, dále v Praze na prodejních místech Dopravního podniku hl. m. Prahy a na dalších vybraných místech (trafiky). Plný sortiment jízdenek PID nabízí také jízdenkové automaty PID.

Kde zakoupit předplatné jízdné PID

Pro možnost využít předplatné jízdné je potřeba mít vystavenu Průkazku PID. Tu lze zařídit na počkání v Praze na prodejních místech Dopravního podniku hl. m. Prahy a ode dne vyhlášení (cca druhá polovina srpna 2017) také na těchto prodejních místech dopravce ČSAD MHD Kladno:

 • Autobusové nádraží, Dukelských Hrdinů 1639, Kladno 272 01
 • Náměstí Svobody, Náměstí Svobody 1895, Kladno 272 01

Časové jízdenky (kupóny) k průkazce PID lze pak zakoupit na prodejních místech v metru a výše uvedených prodejních místech dopravce ČSAD MHD Kladno. Vydávají se též na pokladnách ČD např. ve stanicích Kladno, Kladno město nebo Slaný.

Informace pro stávající držitele předplatných časových jízdenek SID

Cestující, kteří využívají na stávajících linkách Středočeské integrované dopravy předplatní kupony nahrané na čipové kartě dopravce ČSAD MHD Kladno, již nebudou moci tyto kupony na nově integrovaných linkách PID využít. Nevyčerpaná finanční částka jim však bude na požádání vrácena u vydavatele karty (dopravce ČSAD MHD Kladno) na obvyklých prodejních místech dopravce. Cestující, kteří používají pro placení jízdného elektronickou peněženku, jí budou moci využívat i nadále pro nákup jízdenek PID u dopravce ČSAD MHD Kladno.

Současný stav – linkové vedení

 • PID 257: Zrušena
 • PID 306 PRAHA,,ZLIČÍN – Praha,,Sídliště Zličín – Praha,,Halenkovská – Praha,,Starý Zličín – Praha,,Blatnická – Praha,,Valtická – Praha,,Sobín – Hostivice,,Na Pískách – Hostivice – Hostivice,,stadion – Hostivice,,Litovice – Hostivice,,Sportovců – Hostivice,,Jeneček – HOSTIVICE,,VE VILKÁCH – Jeneč – JENEČ,,LIDICKÁ – (JENEČ,,KOMERČNÍ ZÓNA) – Dobrovíz,,komerční zóna – Dobrovíz,,Obecní úřad – DOBROVÍZ – Hostouň,,Na Pohoří – HOSTOUŇ
 • PID 319 PRAHA,,TERMINÁL 1 (T) – Praha,,Letiště (Z) – Praha,,Terminál 2 – Praha,,Schengenská (T) – Praha,,Terminál 1 (Z) – Tuchoměřice,,rozc. – Kněževes,,skladový areál – Kněževes,,Stará hospoda – Kněževes,,U nádraží -Dobrovíz,,Obecní úřad – Dobrovíz – Hostouň,,Na Pohoří – (HOSTOUŇ)/(Hostouň,,u hřiště – JENEČ,,NÁDRAŽÍ)
 • PID 350 PRAHA,,DEJVICKÁ  – Praha,,Čínská – Praha,,Nádraží Podbaba – Praha,,Hydrologický ústav – Praha,,V Podbabě – Praha,,Roztocká – Praha,,Sedlecký přívoz – Roztoky,,nádraží (x) Roztoky,,Tyršovo nám – Roztoky,,U rybníčku – Roztoky,,rozc.Žalov – Úholičky,,V kopci – Úholičky,,Na Habří – Úholičky – Úholičky,,Na Habří -Úholičky,,V kopci – Velké Přílepy,,Roztocká – Velké Přílepy – Svrkyně – Lichoceves,Noutonice – Lichoceves,Noutonice,nádraží – Lichoceves – OKOŘ
 • SID 220012 (A12) Kladno,,Nám.Svobody – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Central – Kladno,,Divadlo – Kladno,,Autobusové nádraží – Kladno,,Poldi – Kladno,,Průmyslová – Kladno,,Kübeck – Kladno,,Havlíčkovo náměstí – Kladno,,Ronovka – Vinařice,,východ – Pchery,,Humny – Pchery,,křiž – (PCHERY,THEODOR) – Pchery – Pchery,,odb.Jemníky – Jemníky – KNOVÍZ – (PODLEŠÍN – ZVOLENĚVES,,HOST. – Kamenný Most,,křiž. – Slatina,,rozc. – SLATINA,,OBEC) – (Jemníky,,Na mašině – Slaný,Netovice) / (Slaný,,žel.zast.) – Slaný, hotel Praha – SLANÝ,,AUT. NÁDRAŽÍ – (Slaný,,Šultysovo (Z) – SLANÝ,,PALACKÉHO)/(Slaný,,Šultysovo – Slaný,,nemocnice – SLANÝ,,NA HÁJI)
 • SID 220020 Kladno,,Autobusové nádraží – Kladno,,Nám.Svobody – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – Kladno,,U Kauflandu – Kladno,,Holandská – Kladno,,Okrsek 2-  Kladno,,Zdrav.stř. – Velké Přítočno – Malé Přítočno – Malé Přítočno,,U Hrnčírny – Praha,,Zličín – PRAHA,,STODŮLKY
  • Dopravce: AUTODOPRAVA LAMER, s.r.o.
  • v současné době v provozu pouze formálně
 • SID 220021 (A21) Kladno,,Autobusové nádraží – Kladno,,Nám.Svobody – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – (Kladno,,ČSAD – Kladno,,U Kauflandu – Kladno,,Tesco – Kladno,,Americká – Kladno,,Růžové pole – Kladno,,Okrsek 4 – Hřebeč – Lidice,,ObÚ – Makotřasy,,rozc.) /(Kladno,,U Hvězdy – Kladno,,Zdravotní stř. – Velké Přítočno – Malé Přítočno – Malé Přítočno,,U Hrnčírny) – (Praha,,U Hangáru – Praha,,Terminál 3 – Praha,,K Letišti) – (PRAHA,,ZLIČÍN) – PRAHA,,STODŮLKY – PRAHA,,NOVÉ BUTOVICE
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
  • v současné době v provozu pouze formálně
 • SID 220022 (A22) KLADNO,,AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ – Kladno,,Nám.Svobody – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – Kladno,,U Hvězdy – Kladno,,Pražská křiž. – Hřebeč,,odb.I. (Z) – Hřebeč –  Buštěhrad,,u Kahance – Buštěhrad – Lidice – Lidice,,ObÚ – Makotřasy,,rozc. (Z) – Makotřasy,,náves – Běloky – Středokluky,,odb.Běloky – Středokluky – Kněževes,,U nádraží – Kněževes – Tuchoměřice,,rozc. – Praha,,Letiště Václava Havla – Praha,,U Hangáru  Praha,,Terminál 3 – Praha,,K Letišti – Praha,,Dědina – Praha,,Divoká Šárka – PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • SID 220023 (A23) KOLEČ,,ZÁMEK – Koleč,,u trafiky – Zákolany,,rozc.Blevice – Zákolany – Zákolany,,u Kovár – Zákolany,Kováry – {Dřetovice – Stehelčeves,,u Brůdku – Stehelčeves,,ObÚ – Buštěhrad,Bouchalka}/{Zákolany,Kováry,žel.zast. – Libochovičky – Okoř,,křižovatka – (Okoř) – Číčovice,,Malé Číčovice – Číčovice,,Velké Číčovice – Středokluky,,odb.Číčovice – Středokluky,,u školy – Kněževes,,U nádraží – (Kněževes – Kněževes,,u školy – Kněževes,,skladový areál) – Kněževes – Tuchoměřice,,rozc. – (Praha,,Letiště Václava Havla)} – Praha,,U Hangáru – MHD Praha,,Terminál 3 – Praha,,K Letišti – Praha,,Dědina – Praha,,Divoká Šárka – PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • SID 220024 (A24) KLADNO,,ENERGIE – Kladno,,Vašíčkova – Kladno,,U Kostela – Kladno,,U Nemocnice – Kladno,,Nám. Svobody – kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – Kladno,,ČSAD – Kladno,,U Kauflandu – Kladno,,Americká – Kladno,,Růžové pole – Kladno,,Okrsek 4 – Buštěhrad,,U Kahance – Buštěhrad – Lidice – Makotřasy,,rozc. – Praha,,U hangáru – Praha,,Terminál 3 – Praha,,K letišti – PRAHA,,ZLIČÍN
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • SID 220025 (A25) KLADNO,,ENERGIE – Kladno,,U kostela – Kladno,,U nemocnice – (KLADNO,,AUT. NÁDRAŽÍ) – Kladno,,Nám.Svobody – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – Kladno,,U Hvězdy – Kladno,,Pražská křiž – Hřebeč,,odb.I. – Hřebeč – Lidice,,ObÚ – Buštěhrad,,U Kahance – Buštěhrad – Lidice – Makotřasy,,rozc. – Praha,,Letiště Václava Havla – Praha,,U Hangáru – Praha,,Terminál 3 – Praha,,K Letišti – PRAHA,,ZLIČÍN
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • SID 220026 (A26) JENEČ,,VYSILÁCÍ STŘEDISKO – Jeneč – JENEČ,,LIDICKÁ – Jeneč,,nádraží – Dobrovíz,,kom.zóna – Dobrovíz – Hostouň – Dolany – (Hřebeč,Netřeby – Hřebeč – Hřebeč,,odb.I)/(Velké Přítočno,,ObÚ – Kladno,,Zdrav.stř.) – Kladno,,Pražská křiž. – Kladno,,U Hvězdy – Kladno,,Sítná – Kladno,,Gymnasium -Kladno,,Nám.Svobody – KLADNO,,AUT.NÁDR.
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
  • V návrhu nahrazena linkou PID 306
 • SID 220028 (A28) Unhošť,,nám. – Pavlov,,žel.st. – Jeneč,,komerční zóna – Hostouň,,u hřiště – HOSTOUŇ – Dobrovíz,,Obecní úřad – STŘEDOKLUKY,,U ŠKOLY
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
  • V návrhu nahrazena linkou PID 319
 • SID 220045 (A45) LIBUŠÍN,,NÁM. – Vinařice,,rozc. – Třebichovice,,II – Třebichovice,,I – Třebichovice,,u hřbitova – Hrdlív – Slaný,Těhul – Smečno,,u hřbitova – SMEČNO
  • Dopravce: ČSAD MHD Kladno, a.s.
 • SID 220048 (A48) (KLADNO,,GYMNASIUM (Z)) – KLADNO,,AUT. NÁDRAŽÍ – Kladno,,Poldi – Cvrčovice,,ObÚ – Cvrčovice,,u Taušů – Brandýsek,,škola – Brandýsek – (ŽELENICE(T)) – TŘEBUSICE – Želenice – Třebusice,,křiž. – Zvoleněves – Kamenný Most,,křiž. – Neuměřice,,rozc. – Neuměřice,,přijímací stanice – VELVARY,,NÁM.
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • SID 220050 (A50) KLADNO,,NÁM. SVOBODY – Kladno,,Autobusové nádraží – Kladno,,Poldi – Kladno,,Průmyslová – Kladno,,Kübeck – Kladno,,Havlíčkovo náměstí – (Kladno,,Hnidousy – Kladno,,Velvarská – Cvrčovice,Čabárna) / (Kladno,,Ronovka – Brandýsek,Olšany – Pchery,,Humny – Pchery,,křiž. – Pchery,Theodor – Brandýsek,,škola) –  Brandýsek – Brandýsek,,u kina – Cvrčovice,,u Taušů – CVRČOVICE,,OBÚ – Cvrčovice,,u Taušů – Brandýsek,,u kina – TŘEBUSICE – (Koleč,,zámek – Koleč,,u trafiky – Zákolany,,rozc.Blevice – Zákolany – Koleč,,zámek) – Blevice,,obec – Slatina,,u cihelny – Slatina,,rozc – Slatina,,obec – Slatina,,u cihelny – Olovnice – Kralupy n.Vlt.,Zeměchy,rozc.0.5 – Kralupy n.Vlt.,Mikovice,Rozc.0.5 – Kralupy n.Vlt.,,Lidové nám. – Kralupy n.Vlt.,,ČSAD – Kralupy n.Vlt.,,OSP – Kralupy n.Vlt.,,Městský úřad – KRALUPY N./VLT.,,ŽEL. ST.
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • SID 220051 (A51) VELVARY,,NÁM. – Neuměřice – Slatina,,obec – Slatina,,u cihelny – Olovnice – Nelahozeves,Lešany – Nelahozeves,Lešany,rozc. – Kralupy n.Vlt.,Lobeč – Kralupy n.Vlt.,Mikovice,Rozc.0.5 – Kralupy n.Vlt.,,OSP – Kralupy n.Vlt.,,Městský úřad – KRALUPY N./VLT.,,ŽEL. ST.
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
  • v současné době v provozu pouze formálně
 • SID 220052 (A52) – linka je v provozu ve 4 variantách trasy:
  • KLADNO,,AUT. NÁDRAŽÍ – OKOŘ (bez zastavení)
  • KLADNO,,AUT. NÁDRAŽÍ – (Kladno,,Dělnická – Kladno,,Boroviny) – (Kladno,,Úřadovna (Z)) – Buštěhrad,,u školy – Stehelčeves,,ObÚ – Stehelčeves,,U Brůdku – Dřetovice – Buštěhrad,Bouchalka,křiž. (Z) – Zájezd,Bůhzdař (Z) – Zájezd (Z) – Zájezd,,rozc. (Z) – LIBOCHOVIČKY,,U Č. 3
  • BUŠTĚHRAD,BOUCHALKA,KŘIŽ.  – Zájezd,Bůhzdař – ZÁJEZD (pouze v uvedeném směru)
  • ZÁJEZD – Zájezd,,rozc. – Dřetovice – Stehelčeves,,U Brůdku – Stehelčeves,,ObÚ – Buštěhrad,,U školy – Kladno,,Kolonie – Kladno,,VHS – Kladno,,Úřadovna – Kladno,,Dělnická – KLADNO,,AUT. NÁDRAŽÍ (pouze v uvedeném směru)
   • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • SID 220053 (A53) KLADNO,,AUT. NÁDRAŽÍ – Kladno,,Nám.Svobody – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – Kladno,,U Hvězdy – Kladno,,Pražská křiž –  Hřebeč,,odb.I.-  Hřebeč-  Buštěhrad,,u Kahance – Buštěhrad – Buštěhrad,,u školy – Lidice,,ObÚ – Lidice – Makotřasy,,rozc. – Makotřasy,,náves – Středokluky,,odb.Běloky – Středokluky,,u školy – Číčovice,,Velké Číčovice – Středokluky,,odb.Číčovice – Číčovice,,Velké Číčovice – Číčovice,,Malé Číčovice – Tuchoměřice,,Špejchar – Tuchoměřice,,zámek – Tuchoměřice,,U Hřiště – Tuchoměřice,,Obecní úřad – Tuchoměřice,,Kněžívka – PRAHA,,TERMINÁL 3
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • 220055 (A55) (KLADNO,,ENERGIE – Kladno,,U kostela – Kladno,,žel.zast.město – Kladno,,U nemocnice)/(Kladno,,Autobusové nádraží) – Kladno,,Nám.Svobody – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – Kladno,,U Hvězdy – Kladno,,Pražská křiž. –  Praha,,Dědina – Praha,,Divoká Šárka – PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • 220056 (A56) KLADNO,,AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ – Kladno,,Nám.Svobody – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – Kladno,,U Hvězdy – Kladno,,Pražská křiž. – Buštěhrad,,u Kahance – Buštěhrad – Lidice – Makotřasy,,rozc. – (Praha,,Letiště Václava Havla – Praha,,U Hangáru – Praha,,Terminál 3 – Praha,,K Letišti) – Praha,,Dědina – Praha,,Divoká Šárka – PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • 220057 (A57) KLADNO,,ENERGIE – Kladno,,U kostela – Kladno,,žel.zast.město – Kladno,,U nemocnice – Kladno,,Nám.Svobody – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – Kladno,,ČSAD – Kladno,,U Kauflandu – Kladno,,Americká – Kladno,,Růžové pole – Kladno,,Okrsek 4 – Kladno,,Meta – Praha,,Dědina – Praha,,Divoká Šárka – PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • 220058 SLANÝ,,ARBESOVA – Slaný,,P.Hrubého – Slaný,,žel.st. – Slaný,,Žižkova – Slaný,,aut.nádr. – Slaný, hotel Praha – Slaný,,žel.zast. – Slaný,,odb.Drnov – Jemníky,,rozc. – (Jemníky – Pchery – Pchery,Theodor)/(Knovíz – Želenice,,rozc.) – Brandýsek,,škola – Brandýsek – Brandýsek,,žel.st. – Stehelčeves,,ObÚ – Buštěhrad,Bouchalka – {Středokluky,,u školy – Kněževes,,U nádraží – Kněževes – Tuchoměřice,,rozc. – (Praha,,U Hangáru – Praha,,Terminál 3)} – Praha,,Dědina – Praha,,Divoká Šárka – PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: ČSAD Slaný, a.s.
 • 220059 SLANÝ,,ARBESOVA – Slaný,,P.Hrubého – Slaný,,ČSAD – Slaný,,žel.st. – Slaný,,Žižkova – Slaný,,aut.nádr. – Slaný,,hotel Praha – {Praha,,Letiště Václava Havla – (Praha,,U Hangáru – Praha,,Terminál 3)} – Praha,,Dědina – (Praha,,Divoká Šárka) – PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: ČSAD SLANÝ, a.s.
 • 220060 VELVARY,,NÁM. – Neuměřice,,přijímací stanice – Neuměřice – Neuměřice,,rozc. – Kamenný Most,,křiž. – Zvoleněves – Třebusice,,křiž. – Třebusice – Brandýsek – Brandýsek,Olšany – Cvrčovice,Čabárna – Kladno,,Velvarská – Kladno,,Hnidousy – Kladno,,Havlíčkovo náměstí – Kladno,,Kübeck – Kladno,,Průmyslová – Kladno,,Poldi I –  KLADNO,,AUT. NÁDRAŽÍ
  • Dopravce: ČSAD SLANÝ, a.s.
 • 220061 SLANÝ,,AUT. NÁDRAŽÍ – Slaný,,Fantův mlýn – Slaný,Kvíček – Slaný,Kvíc,u hrušky – Slaný,Kvíc – Slaný,Těhul – Hrdlív – Třebichovice,,u hřbitova – Třebichovice,,II –  Třebichovice,,I – Smečno,,u hřbitova – SMEČNO (- SVINAŘOV)
 • 220062 SLANÝ – Smečno – KLADNO
 • 220064 SLANÝ,,AUT. NÁDRAŽÍ – Slaný, hotel Praha – Slaný,,žel.zast. – Slaný,,odb.Drnov – Žižice,Drnov – Žižice,,odb.Zvoleněves – Žižice – Žižice,,odb.Luníkov – Žižice,Osluchov – Zvoleněves,,samota – Zvoleněves,,host. – Zvoleněves – Podlešín – Knovíz – Jemníky – Pchery,,odb.Jemníky – Pchery – Pchery,,Humny – Kladno,,Ronovka – Kladno,,Havlíčkovo náměstí – Kladno,,Kübeck – Kladno,,Průmyslová – Kladno,,Poldi I – KLADNO,,AUT. NÁDRAŽÍ
  • Dopravce: ČSAD SLANÝ, a.s.
 • 220078 SLANÝ,,ŽEL.ST. – Slaný,,Žižkova – Slaný,,aut.nádr. – Smečno – Svinařov – Libušín,,Černá zem – Libušín,,náměstí – Libušín,,sídliště – Libušín,,rozc.1.0 – Vinařice,,Důl Mayrau – Vinařice,,7.ulice – Vinařice – Kladno,,Ronovka – Kladno,,Hnidousy – Kladno,,Velvarská – Cvrčovice,Čabárna – Brandýsek,Olšany – Brandýsek – Brandýsek,,žel.st. – Stehelčeves,,ObÚ – Buštěhrad,Bouchalka – (Středokluky,,u školy – Kněževes,,U nádraží – Kněževes – Tuchoměřice,,rozc.) – Praha,,Dědina – Praha,,Divoká Šárka – PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: ČSAD SLANÝ, a.s.
 • 220084 VELVARY,,NÁM. – Velvary,,rozc. – Velvary,Ješín – Žižice,Osluchov – Neuměřice,,přijímací stanice – Neuměřice,,rozc. – Kamenný Most – Kamenný Most,,křiž. – Zvoleněves,,samota – Zvoleněves – Slatina,,rozc. – Slatina,,obec – Třebusice,,křiž. – Třebusice – Želenice – Brandýsek,,škola – Brandýsek – Brandýsek,Olšany – Cvrčovice,Čabárna – Kladno,,Havlíčkovo náměstí – Kladno,,Kübeck – Kladno,,Průmyslová – Kladno,,Poldi I – Kladno,,Újezd – KLADNO,,AUT. NÁDRAŽÍ
  • Dopravce: ČSAD SLANÝ, a.s.
 • 220088 POZDEŇ,OBÚ – Plchov – Kvílice,,I. – Kutrovice – Neprobylice – Královice – Slaný,Trpoměchy – Slaný,,u sloupu – Slaný,,sokolovna – Slaný,,Šultysova – Slaný,,aut.nádr. – Slaný, hotel Praha – Praha,,Dědina – PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: ČSAD SLANÝ, a.s.
 • 220089 SLANÝ,,ŽEL. ST. – Slaný,,Žižkova – Slaný,,aut.nádr. – Slaný, hotel Praha – Knovíz – Jemníky – Pchery – Pchery,Theodor – Brandýsek,,škola – Brandýsek,,žel.st. – Stehelčeves,,ObÚ – Buštěhrad,Bouchalka – Praha,,U Hangáru – Praha,,Terminál 3 – PRAHA,,ZLIČÍN
  • Dopravce: ČSAD SLANÝ, a.s.
 • 220091 KLADNO,,ENERGIE – Kladno,,Vašíčkova – Kladno,,U kostela – Kladno,,U nemocnice – Kladno,,Nám.Svobody – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – Kladno,,U Kauflandu-  Kladno,,Růžové pole – Kladno,,Okrsek 4 – Praha,,U Hangáru – Praha,,Terminál 3 – Praha,,K Letišti – Praha,,Zličín – PRAHA,,STODŮLKY
  • Dopravce: Kateřina Kulhánková
  • v současné době v provozu pouze formálně
 • 220092 KLADNO,,HAVLÍČKOVO NÁM. – Kladno,,Autobusové nádraží – Kladno,,Nám.Svobody – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – Kladno,,U Hvězdy – Kladno,,Pražská křiž. – Praha,,Dědina – Praha,,Divoká Šárka – PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: POHL Kladno, s.r.o.
  • provoz linek 220092, 220093 a 220094 v tarifní alianci
 • 220093 KLADNO,,HAVLÍČKOVO NÁM. – Kladno,,Autobusové nádraží – Kladno,,Nám.Svobody – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – Kladno,,U Hvězdy – Kladno,,Pražská křiž. – Praha,,Dědina – PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: Jiří Zika
  • provoz linek 220092, 220093 a 220094 v tarifní alianci
 • 220094 KLADNO,,HAVLÍČKOVO NÁM. – Kladno,,Na kopci – Kladno,,Autobusové nádraží – Kladno,,Nám.Svobody – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – Kladno,,U Hvězdy – Kladno,,Pražská křiž. – Praha,,Dědina – Praha,,Divoká Šárka – PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: AUTODOPRAVA LAMER, s.r.o.
  • provoz linek 220092, 220093 a 220094 v tarifní alianci
 • 220095 KLADNO,,ENERGIE – Kladno,,U kostela – Kladno,,U nemocnice – Kladno,,Zimní stadion (T) – Kladno,,Vaníčkova – Kladno,,ČSAD – MHD Kladno,,U Kauflandu – Kladno,,Okrsek 2 – Kladno,,Růžové pole -Kladno,,Okrsek 4 – Praha,,Dědina – Praha,,Divoká Šárka – PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: Kateřina Kulhánková
 • 220096 KLADNO,,HAVLÍČKOVO NÁM. – Kladno,,Autobusové nádraží – Kladno,,Nám.Svobody –  Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – Kladno,,U Hvězdy –  Kladno,,Pražská křiž. – (Praha,,Terminál 3) – Praha,,Dědina – Praha,,Divoká Šárka – PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: Kateřina Kulhánková
 • 220097 KLADNO,,HAVLÍČKOVO NÁM. – (Kladno,,Autobusové nádraží) – Kladno,,Nám.Svobody – (Kladno,,U kostela – Kladno,,U nemocnice) – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Sítná – Kladno,,U Hvězdy – Kladno,,Pražská křiž. – {Hřebeč – (Buštěhrad,,u Kahance – Buštěhrad – Lidice)} – (Praha,,Letiště Václava Havla – Praha,,U Hangáru) – Praha,,Terminál 3 – Praha,,U Hangáru – Praha,,Letiště Václava Havla -PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN
  • Dopravce: Kateřina Kulhánková
 • 220099 SLANÝ,,AUT. NÁDRAŽÍ – Slaný,,Šultysova – Slaný, hotel Praha  – Slaný,,žel.zast – Slaný,,odb.Drnov – Jemníky,,rozc. – Knovíz,,náves – Podlešín –  Zvoleněves – Třebusice,,křiž. – Koleč,,zámek – Koleč,,u trafiky – Zákolany,,rozc.Blevice – Zákolany – ZÁKOLANY,TRNĚNÝ ÚJEZD
  • Dopravce: AUTODOPRAVA LAMER, s.r.o.
 • MHD Kladno
  • SID 225001 – Linka 1 ROZDĚLOV – U kostela – Vítězná – Železniční zastávka město – U nemocnice – Náměstí Svobody – Gymnasium – Cyrila Boudy – Sítná – Jaroslava Kociána – U hvězdy – Vodárenská – Pražská křiž. – Wednesbury (Z) – OKRSEK 0
  • SID 225002 – Linka 2 NÁM. SVOBODY – Gymnasium – Divadlo – Autobusové nádraží – (Poldi – Průmyslová – Kübeck) / (U hřbitova – Na kopci) – Havlíčkovo náměstí – HNIDOUSY
  • SID 225003 – Linka 3 (HŘBITOVY –) V.LANNY – Ostrovec – A. Škváry – Bresson – Tylova (T) – L. Zápotockého (Z) – Žel. zast., město (S) (Z) – U nemocnice – Nám. Svobody – Gymansium – C. Boudy – Sítná – J. Kociána – U Kauflandu – TESCO – Americká – Růžové pole – Okrsek 4 – OAZA
  • SID 225004 – Linka 4 (U ZVONEČKU) – Doberská – U kostela – Vítězná – Žel. zast., město – U nemocnice –) NÁM. SVOBODY – Gymnasium – Divadlo – U Bondyho – Dělnická – Kročehlavská – Kovošrot – Ininova – Kralupská (O) – Na šestém – Pod mostem – Úřadovna – Sokolovna – učiliště – VHS – Kolonie – (DVORSKÁ) – Stehelčeves,,ObÚ – Stehelčeves,,U Brůdku – DŘETOVICE
  • SID 225005 – Linka 5 AQUAPARK – Stadion Františka Kloze – Nemocnice – Náměstí Svobody – Autobusové nádraží – Divadlo – Josefa Hory – Dlouhá – U Meisnerů – Svépomoc – Na kovárně – Nádraží – Holandská – Okrsek 2 – Pražská křižovatka (T) – Wednesbury (Z) – OKRSEK 0
  • SID 225006 – Linka 6 ENERGIE – Vašíčkova – U kostela – Vítězná – Žel. zast., město – U nemocnice – Nám. Svobody – Gymnasium – Central – Divadlo – U Bondyho – Školská – Na Slovance – Pražská křiž. – U tržnice (T) – Zdravotní středisko – Růžové pole – Okrsek 4 – OAZA
  • SID 225007 – Linka 7 (HAVLÍČKOVO NÁM. – Kübeck – Průmyslová – Poldi – Aut. nádraží-) AUT. NÁDRAŽÍ – Divadlo – Central – Gymnansium – Nám. Svobody – U nemocnice – Žel. zast., město – Vítězná – U kostela – Rozdělov – Smečenská – Libušín,,učiliště,rozc. – Libušín,,učiliště (O) – Libušín,,koupaliště – Libušín,,škola – LIBUŠÍN,,NÁM. – Libušín,,Černá zem – Svinařov – SMEČNO
  • SID 225009 – Linka 9 KLADNO,,OAZA – Kladno,,Meta – Kladno,,Pražská – Kladno,,Pražská křiž. – Kladno,,Vodárenská – Kladno,,U hvězdy – Kladno,,Jaroslava Kociána – Kladno,,Sítná – Kladno,,C. Boudy – Kladno,,Gymnasium – Kladno,,Nám. Svobody – Kladno,,aut. nádraží – Kladno,,Pod zámkem (o) – Kladno,,Poldi – Kladno,,Újezd (o) – Kladno,,Průmyslová – Kladno,,Kübeck – Kladno,,Na kopci (Z) (o) – Kladno,,U hřbitova (Z) (o) – Švermov,,U Knotků – Kladno,,Husova – Kladno,,Seifertova – Vinařice,,Tuháň – Důl Mayrau – Vinařice,,VII. ulice – Vinařice – Vinařice,,škola (o) (Z) – Vinařice,,zahrádkářská kolonie – Třebichovice II – Třebichovice I – Třebichovice,,U hřbitova – Hrdlív – Těhul – Kvíc,,U hrušky – Slaný,,Kvíček – Slaný,,Fantův mlýn – SLANÝ,,AUT. NÁDRAŽÍ – Slaný,,Šultysova – Slaný,,Sokolovna – Slaný,,Dražkovická Slaný,,Tomanova (Z) – SLANÝ,,ARBESOVA
  • Linka 225010 – Linka 10 TRŽNICE – Pražská křižovatka (T) – Vodárenská – U hvězdy – Jaroslava Kociána – Sítná – Cyrila Boudy – Central – Vrbenského (T) – Aut. nádraží (Z) – Divadlo (Z) – Nám. Starosty Pavla – ZÁDUŠNÍ
  • Linka 225011 – Linka 11 OKRSEK 0 – Wednesbury (T) – Pražská křižovatka – Na Slovance – Školská – U Bondyho – Autobusové nádraží – Poldi – Újezd – PRŮMYSLOVÁ
  • Linka 225013 – Linka 13 OAZA – Okrsek 4 – Růžové pole – Americká – Tesco – U Kauflandu – J. Kociána – Sítná – C. Boudy – Central – Divadlo – Aut. nádraží – Pod zámkem – Poldi – Újezd – DUBSKÁ – Úřadovna – SOKOLOVNA
  • Linka 225014 – Linka 14 DŘÍŇ – Lidická – Kovošrot – Ininova – Na šestém – Sokolovna – Úřadovna – Dubská – Újezd – Poldi – Aut. nádraží – Divadlo – Central – Gymnasium – Nám. Svobody – Nemocnice – Zimní stadion – Vaníčkova – ČSAD – Na garážích – NÁDRAŽÍ – U Tesca – Celnice – Showa (T) – Billundská (Z) – VELKÉ PŘÍTOČNO – MALÉ PŘÍTOČNO
  • Linka 225016 – Linka 16 NÁM. SVOBODY – Gymnasium – C. Boudy – Sítná – J. Kociána – U hvězdy – Vodárenská – Pražská křiž. – U tržnice (T) – Zdravotní středisko – Dr. Oetker – Celnice – Billundská – (VELKÉ PŘÍTOČNO) – Kožovská – MASOKOMBINÁT
  • Linka 225017 – Linka 17 NÁDRAŽÍ – Na garážích – ČSAD – Vaníčkova – Zimní stadion – Nemocnice – Nám. Svobody – Gymnasium – Central – Divadlo – Aut. nádraží – Poldi – Průmyslová – Kübeck – Švermov,U Knotků – Husova – Seifertova – Vinařice,,Tuháň – Libušín,,rozc. 1.0 – Libušín,,sídliště – Libušín,,nám. – Libušín,,Černá zem – Svinařov – SMEČNO
   • Dopravcem všech linek MHD Kladno je ČSAD MHD Kladno, a.s.

Nový stav – linkové vedení

Trasy linek jsou uvedeny rámcově. Uvedeny jsou pouze nové a změněné linky. Není-li uvedeno jinak, nové linky jedou ve stejných trasách jako ty současné, ze kterých vychází.

 • Linka 300Praha, Nádraží Veleslavín – Buštěhrad – Kladno,U Hvězdy – Kladno,Nám. Svobody – Kladno, Rozdělov
  • nová linka
  • nahrazuje linky A55, A56, A57 a 220095
  • místo u Energie je ukončena ve smyčce Rozdělov
  • nasazeny kloubové vozy
  • Dopravce: ČSAD MHD Kladno, a.s.
 • Linka 306Praha, Zličín – Hostivice – Jeneč, Lidická
  • stávající linka, zkrácena o úsek Jeneč – Hostouň
  • spoje jedoucí až do Jenče dále pokračují jako linka 626 směr Kladno
  • Dopravce: ČSAD MHD Kladno, a.s.
 • Linka 319: Unhošť,nám. – Hostouň – Praha, Letiště Václava Havla
  • stávající linka, prodloužena o úsek Hostouň – Unhošť
  • v úseku Hostouň – Unhošť nahrazuje linku A28
  • Dopravce: ČSAD MHD Kladno, a.s.
 • Linka 322Praha, Nádraží Veleslavín – Praha, Letiště Václava Havla – Středokluky – Buštěhrad – Hřebeč – Kladno, aut. nádr.
  • nová linka
  • nahrazuje linku A22
  • Dopravce: ČSAD MHD Kladno, a.s.
 • Linka 323Praha, Nádraží Veleslavín – Středokluky – Okoř – Zákolany – Koleč,zámek
  • nová linka
  • nahrazuje linku A23
  • Dopravce: ČSAD MHD Kladno, a.s.
 • Linka 324Praha, Zličín – Praha,U Hangáru – Buštěhrad – Kladno, Okrsek 4 – Kladno,ČSAD – Kladno,Nám. Svobody – Kladno, Energie
  • nová linka
  • nahrazuje linku A24
  • Dopravce: ČSAD MHD Kladno, a.s.
 • Linka 330Praha, Nádraží Veleslavín – Kladno,Školská – Kladno,aut. nádraží – Kladno, Havlíčkovo náměstí (– Vinařice – Důl Mayrau – Libušín, náměstí – Smečno)
  • nová linka
  • nahrazuje linky 220092, 220093, 220094, 220096 a 220097
  • nově jede přes zastávky Na Slovance a Školská
  • Dopravce: AUTODOPRAVA LAMER, s.r.o., POHL Kladno
 • Linka 350: Praha, Dejvická – Okoř – Buštěhrad – Kladno, OAZA
  • stávající linka, prodloužena o úsek Okoř – Kladno
  • v úseku Okoř – Kladno nahrazuje linku A53
  • Dopravce: ČSAD MHD Kladno, a.s.
 • Linka 399Praha, Nádraží Veleslavín – Kladno, Okrsek 4 – Kladno,Nám. Svobody – Kladno, Energie
  • nová linka
  • nahrazuje linky A57 a 220095
  • Dopravce: Kateřina Kulhánková
 • Linka 456: Libčice nad Vltavou, Žel. zast. Letky – Holubice – Zákolany – Knovíz – Slaný, aut. nádr.
  • stávající linka v nové trase
  • nahrazuje linku 220099
  • Dopravce: AUTODOPRAVA LAMER, s.r.o., Vlastimil Slezák
 • Linka 458: Kralupy nad Vltavou, Žel.st. – Nelahozeves – Kralupy nad Vltavou, Žel.st. – Dolany nad Vltavou, Debrno – Holubice
  • stávající linka v nové trase
  • nahrazuje linku 456
  • Dopravce: ČSAD Střední Čechy
 • Linka 601Kladno,Rozdělov – Kladno,U nemocnice – Kladno,Nám. Svobody – Kladno,U Hvězdy – Kladno,Okrsek 0
  • nová linka
  • nahrazuje linku MHD Kladno č. 1
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 602Kladno,Nám. Svobody – Kladno,Hnidousy
  • nová linka
  • nahrazuje linku MHD Kladno č. 2
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 603Kladno,Hřbitovy – Kladno,Bresson – Kladno,Nám. Svobody – Kladno,U Kauflandu – Kladno,OAZA
  • nová linka
  • nahrazuje linku MHD Kladno č. 3
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 604Kladno,U zvonečku – Kladno,Nám. Svobody – Kladno,Kovošrot – Kladno,Dvorská – Buštěhrad,u školy – Dřetovice
  • nová linka
  • nahrazuje linku MHD Kladno č. 4
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 605Kladno,Aquapark – Kladno,aut. nádraží – Kladno,Nádraží – Kladno,Okrsek 0
  • nová linka
  • nahrazuje linku MHD Kladno č. 5
  • v zastávce Nádraží navazuje na vlaky
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 606Kladno,Energie – Kladno,U nemocnice – Kladno,Nám. Svobody – Kladno,Školská – Kladno,Zdravotní středisko – Kladno,OAZA
  • nová linka
  • nahrazuje linku MHD Kladno č. 6
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 607Kladno,aut. nádraží – Kladno,Nám. Svobody – Kladno,U nemocnice – Libušín,nám. – (Třebichovice – Třebichovice,U Kapličky) – Svinařov – Smečno
  • nová linka
  • nahrazuje linku MHD Kladno č. 7
  • zkrácena o úsek Švermov,Havlíčkovo nám. – Kladno,aut. nádraží
  • vybrané spoje pokračují ze zastávky Libušín,nám. do Třebichovic
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 608Kladno,aut. nádraží – Kladno,Nám. Svobody – Smečno,Na kopaninách – Smečno – (Třebichovice – Hrdlív) – Slaný,aut. nádraží – (Slaný,Palackého) – Slaný,žel. st. – Slaný,Arbesova
  • nová linka
  • nahrazuje linky 220061 a 220062
  • Dopravce: ČSAD SLANÝ, a.s.
 • Linka 609Kladno,OAZA – Kladno,U hvězdy – Kladno,Nám. Svobody – Kladno,Husova – Vinařice – Hrdlív – Slaný,aut. nádraží – Slaný,Sokolovna – Slaný,Arbesova
  • nová linka
  • nahrazuje linku MHD Kladno č. 9
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 610Kladno,Tržnice – Kladno,Sítná – Kladno,Zádušní
  • nová linka
  • nahrazuje linku MHD Kladno č. 10
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 611Kladno,Okrsek 0 – Kladno,Školská – Kladno,aut. nádraží – Kladno,Průmyslová
  • nová linka
  • nahrazuje linku MHD Kladno č. 11
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 612Kladno,Nám. Svobody – Kladno,Havlíčkovo nám. – Vinařice,Na Horce – Pchery – Jemníky – Knovíz – Netovice – Slaný,aut. nádraží
  • nová linka
  • nahrazuje linku A12 mimo větve Knovíz – Slatina
  • všechny spoje jsou nově vedeny přes Netovice
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 613Kladno,OAZA – Kladno,U Kauflandu – Kladno,aut. nádraží – Kladno,Sokolovna
  • nová linka
  • nahrazuje linku MHD Kladno č. 13
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 614: Kladno,Dříň – Kladno,Sokolovna – Kladno,Poldi – Kladno,Divadlo – Kladno,Nám. Svobody – Kladno,Zimní stadion – Kladno,NádražíVelké PřítočnoMalé Přítočno
  • nová linka
  • nahrazuje linku MHD Kladno č. 14
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 617Kladno,Nádraží – Kladno,Zimní stadion – Kladno,Nám. Svobody – Kladno,aut. nádraží – Kladno,Husova – Libušín,nám. – Svinařov – Smečno – Slaný,aut. nádraží – Velvary,nám. – Mělník,aut.st.
  • nová linka
  • nahrazuje linku MHD Kladno č. 17 a linky A36 a A47
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 620Kladno,Nám. Svobody – Kladno,Havlíčkovo nám. – Brandýsek – Cvrčovice,ObÚ – Třebusice – (Zákolany) – Slatina – Olovnice – Kralupy n./Vlt.,žel.st.
  • nová linka
  • nahrazuje linku A50
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 621Kladno,aut. nádraží – Kladno,Sokolovna – Cvrčovice,ObÚ – Třebusice – (Želenice) – (Neuměřice) – Velvary,nám.
  • nová linka
  • nahrazuje linky A48, 220060 a 220084
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s., ČSAD SLANÝ, a.s.
 • Linka 622Kladno,Nám. Svobody – Kladno,Divadlo – Kladno,Havlíčkovo nám. – Vinařice,Na Horce – Pchery – Jemníky – Knovíz – Podlešín – Zvoleněves,host. – Kamenný Most – Slatina – Žižice – Drnov – Slaný,aut. nádraží
  • nová linka
  • nahrazuje větev linky A12 Knovíz – Slatina a linku 220064
  • Dopravce: ČSAD SLANÝ, a.s.
 • Linka 623Kladno,aut. nádraží – Kladno,Sokolovna – Cvrčovice,ObÚ – Třebusice – (Želenice) – (Neuměřice) – Velvary,nám.
  • nová linka
  • nahrazuje linky A48, 220060 a 220084
  • Dopravce: ČSAD SLANÝ, a.s.
 • Linka 624Kladno,aut. nádraží – Kladno,Sítná – Hřebeč – Zájezd – Okoř
  • nová linka
  • nahrazuje linku A52
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 626Kladno,aut. nádraží – Kladno,Sítná – [(Kladno,Zdrav. středisko – Velké Přítočno) / (Kladno,Pražská křiž. – Hřebeč)] – Dolany – Dobrovíz – Jeneč,Lidická
  • nová linka
  • nahrazuje linku A26
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 954: Praha, Vítězné náměstí – Svrkyně – Okoř – Číčovice, Velké Číčovice
  • prodloužená linka
  • Dopravce: ČSAD MHD KLADNO, a.s.
 • Linka 220047 (A47zkrácena o úsek Kladno – Mělník (nahrazeno linkou 617)

 • + sloučení zastávek městské a příměstské dopravy na Kladně (zástupci Kladna nedoporučují zastavovat ve všech zastávkách)
 • MHD Slaný beze změny
 • v MHD Kladno a MHD Slaný zůstane kromě tarifu PID v platnosti i současný tarif.

Změny na železnici

K termínu 26. 8. 2017 dojde k rozšíření platnosti jízdních dokladů Pražské integrované dopravy na železnici v oblasti Kladenska a Slánska, nově budou uznávány jízdenky PID na těchto linkách a úsecích:

 • S40/U40 Podlešín – Slaný – Zlonice – Louny
 • S46 Straškov – Zlonice
 • U11/U12 Louny – Louny město

 Podrobný soupis:

Praha – Kladno

Linky na Kladno budou rozděleny následovně:

 • 300: Praha – Kladno – Rozdělov (provozována v kloubových vozech)
 • 330: Praha – Kladno – Švermov
 • 399: Praha – Kladno jih – Rozdělov

Dohromady budou tyto tři linky tvořit následující souhrnný interval:

 • ranní špička – 5 minut
 • sedlo – 20 minut
 • odpolední špička – 6-7 minut
 • večer – 20 – 60 minut
 • víkend – 30 minut

Každá z linek pojede v ranní špičce po 15 minutách, dopoledne po hodině, v odpolední špičce po 20 minutách a večer po hodině, s tím, že linky 330 a 399 končí svůj provoz před 22. hodinou. O víkendu bude linka 300 jezdit po hodině a zbývající dvě (330 a 399) vždy po 2 hodinách. Linku 300 bude jezdit dopravce ČSAD MHD Kladno, linku 330 dopravce Autodoprava Lamer a Pohl Kladno a linku 399 Kateřina Kulhánková. Díky velmi krátkému intervalu na linkách 300 a 399 dojde k výraznému posílení provozu na Rozdělov. Dosud sem jezdily pouze linky 220055, 220057 a 220095 v intervalu cca 30 minut převážně ve špičce. Nově sem pojedou autobusy z Prahy celotýdenně, ve špičce každých 7 – 13 minut (místo 2 spojů za hodinu 6 spojů), v sedle a večer po 20 – 40 minutách a o víkendu cca po hodině. Naopak dojde k omezení na Švermov, kam dnes jezdí linky 220092, 220093, 220094, 220096 a 220097. Nově sem pojede pouze linka 330, která bude mít přibližně poloviční počet spojů oproti dnešku a nově sem pojede pouze ve špičkách (4 – 8 hod, 14 – 19 hod) a o víkendu, mimo špičky bude ukončena na autobusovém nádraží. Ve špičce tak pojede tato linka po 15 – 20 minutách (dnes po 10 minutách), v sedle a večer po hodině (dnes po cca 20 minutách) a o víkendu po 2 hodinách. K posílení provozu dojde také přes Okrsek 4 a dále Americkou ulicí, odkud pojedou autobusy na Prahu nově celotýdenně. Ve špičce pojedou autobusy místo po 30 minutách po 20 minutách, v sedle a večer po hodině a o víkendu po 2 hodinách. Do Buštěhradu bude místo současných linek 220056 a 220097 zajíždět linka 300, která ho obslouží kromě špiček a víkendů také v pracovní dny dopoledne, v sedle, večer a dokonce i po půlnoci. Do Smečna nahradí linka 330 linku 220078.

Spoje v trase Praha – Kladno po hodinách směr Kladno

 • hodina – spojů před integrací => spojů po integraci
 • 5 hod  – 1 => 7
 • 6 hod  – 9 => 12
 • 7 hod  – 9 => 12
 • 8 hod  – 8 => 7
 • 9 hod  – 6 => 3
 • 10 hod  – 3 => 3
 • 11 hod  – 3 => 3
 • 12 hod  – 5 => 3
 • 13 hod  – 3 => 6
 • 14 hod  – 7 => 9
 • 15 hod  – 8 => 9
 • 16 hod  – 9 => 9
 • 17 hod  – 9 => 9
 • 18 hod  – 8 => 9
 • 19 hod  – 6 => 6
 • 20 hod  – 2 => 3
 • 21 hod  – 2 => 3
 • 22 hod  – 0 => 1
 • 23 hod  – 0 => 1
 • 0 hod  – 0 => 1

směr Praha

 • hodina – spojů před integrací => spojů po integraci
 • 4 hod – 0 => 1
 • 5 hod  – 8 => 9
 • 6 hod  – 13 => 12
 • 7 hod  – 10 => 12
 • 8 hod  – 8 => 8
 • 9 hod  – 6 => 6
 • 10 hod  – 3 => 3
 • 11 hod – 3 => 3
 • 12 hod  – 4 => 3
 • 13 hod  – 4 => 3
 • 14 hod  – 8 => 8
 • 15 hod  – 8 => 9
 • 16 hod  – 8 => 9
 • 17 hod  – 8 => 9
 • 18 hod  – 7 => 7
 • 19 hod  – 2 => 6
 • 20 hod  – 2 => 3
 • 21 hod  – 1 => 2
 • 22 hod  – 0 => 1
 • 23 hod  – 0 => 1

 Praha – Středokluky – Kladno

Na lince 220022, nově 322 dochází ke zpravidelnění intervalu na hodinu ve špičce a večer, dvě hodiny dopoledne a 1-2 hodiny o víkendu, zároveň je zavedeno mnohem více spojů, zejména ve špičkách – z Prahy v 6:45, 8:02 (z Terminálu 1) 8:45, 13:15 a 21:45 (o víkendu v 19:15) a zpět z Kladna ve 4:33, 5:33, 6:04 a 18:13 (o víkendu v 19:40). V ranní špičce jsou zavedeny ve směru do Prahy zrychlené spoje, které z Hřebče jedou rovnou do Lidic a neobsluhují Buštěhrad (ve 4:09, 5:09, 6:04, 7:07), o víkendu z Kladna ve 4:54, 16:49 (nový spoj), 20:49 (nový spoj) a z Prahy v 16:26, 18:27 (nový spoj) a 22:26 (nový spoj) (o víkendu jedou ale pouze z letiště, nutné je přestoupit v Kněževsi na linku 323). V době školního vyučování některé spoje obsluhují zastávku Buštěhrad,,u školy namísto zrušené linky 220053. Ruší se spoj z Kladna na letiště ve 13:05 (možné využít spoj ve 12:41).

Praha – Koleč – Slaný

V souvislosti se změnami dopravní obslužnosti od 26. srpna jsme spolupracovali s obcí Zákolany, díky čemuž dojde ke zlepšení provozu na lince 323 do Prahy (zejména zpravidelnění intervalu) a zavedení linky 456 od vlaku z Libčic, a to ve velmi častém atraktivním intervalu.

Na lince 220023, nově 323 dochází ke zpravidelnění intervalu na hodinu ve špičce, dvě hodiny dopoledne a večer a 4 hodiny o víkendu, více spojů zajíždí na Okoř a všechny spoje jsou vedeny až na Veleslavín k metru (tj. spoje do 6 a od 18 hodin nekončí na letišti). Co se týče konkrétních spojů, dochází ke zrušení prvního ranního spoje ve 4:35 z Letiště. Mimoto se zřizuje nový odpolední spoj v 17:15 z Veleslavína a nový večerní spoje v 19:15. Poslední spoj ve 22:15 je zároveň prodloužen z Dřetovic přes Zákolany do Kolče. V opačném směru dochází k zavedení nového spoje pro Malé/Velké Číčovice a Kněževes před 7. hodinou, zároveň se zavádí spoj kolem 18. hodiny do Prahy. O víkendu je zaveden nový večerní pár spojů (z Kolče ve 20:54 a zpět z Veleslavína ve 22:10) a zároveň, jak již bylo zmíněno, je zpravidelněn interval na jednotný 4 hodiny.

Velkého zlepšení se ale dočkaly zejména Koleč, Zákolany a Trněný Újezd, které dostaly zcela novou linku do Libčic k vlaku – linku č. 456. Ta bude jezdit v pracovní dny od 5 do 20 hodiny v intervalu ráno 30 minut, dopoledne 2 hodiny, odpoledne 1 hodina a zároveň zajistí místní obsluhu v Libčicích nad Vltavou. Tato linka bude spojena s linkou 220099 a ze Zákolan a Kolče dále pojede přes Želenice a Knovíz až do Slaného. Díky této změně dostanou i vzdálenější obce spojení na vlak do Libčic a díky přetrasování linky 220099 bude výrazně zlepšena obsluha obce Želenice a zrychlena cesta do Slaného (Podlešín a Zvoleněves mají již dnes vlak a linka 456 by tu byla zbytečná). V trase Zákolany – Slaný se zřizují nové spoje ve 13:43, 15:38, 16:43, v opačném směru ve 12:13, 14:13 a 16:13.

Praha,,Letiště – Středokluky – Hostouň – Unhošť

Linka 319 je nově spojena s linkou 220028. Trasa i počet spojů na obou linkách je zachován.

Praha – Okoř – Číčovice – Kladno

Současná linka 350 v trase Praha – Velké Přílepy – Okoř bude prodloužena přes Číčovice a Buštěhrad až na Kladno. V prodlouženém úseku Okoř – Kladno nabídne zcela nové spojení (částečně je možné říci, že nahradí linku 220053) – v tomto úseku pojede pouze v pracovní dny ve špičce po hodině, mimo špičky po 2 hodinách, o víkendu tudy nepojede (1 pár jede do Malých Číčovic, jeden spoj ráno jede z Velkých Číčovic do Prahy). Z Velkých Přílep se zavádí nový spoj ve 4:26 na Okoř/Kladno.

Okoř – Zájezd – Hřebeč – Kladno

Současná linka 220052 je nahrazena novou linkou 624. Oproti současné lince dostanou cestující výrazně lepší spojení v této relaci (zejména se jedná o zlepšení pro Zájezd a okolí). Linka bude v provozu v pracovní dny od 4 do 20 hodin v intervalu cca hodina ve špičce, 2 hodiny mimo špičku. V současnosti je toto spojení zajištěno 3 páry spojů, nově jich bude 12! Sobotní pár spojů na Okoř je zrušen.

Praha,,Zličín – Kladno

Na lince 220024, nově 324 dochází ke zpravidelnění intervalu na 15-20 minut ve špičce, dopoledne, večer a o víkendu na hodinu. Výrazně je rozšířen provoz, zejména ve špičkách a večer – nové spoje z Prahy v 5:05, 14:20, 14:40, 15:20, 16:00, 17:40, 18:40, 19:35, 20:05, 23:35 a 0:50 a zpět z Kladna ve 3:50, 4:51, 5:25, 5:55, 6:55, 13:45 (do ČSAD), 14:06, 15:06, 16:06, 16:46, 17:48, 18:45, 19:50 a 22:45, o víkendu to jsou nové spoje z Prahy v 5:10, 6:10, 12:10, 14:10, 19:10, 21:35, 23:35 a 0:50 a zpět z Kladna v 3:50, 4:45, 10:45, 12:45, 13:45, 18:45, 20:45 a 22:45.  

Praha – Jeneč – Dolany – Kladno

Současná linka 306 se bude nově v Jenči přečíslovávat na linku 626, která odtud pojede na Kladno (odtud pojede jako dříve do Dobrovízi a Hostouně jako původní linka 319 + náhradní linku 220028). Do těchto míst je díky integraci zaveden pravidelný interval (interval ve špičce hodina, dopoledne 2 hodiny, víkend 3 hodiny). Zaveden je nový školní spoj v 7:30 z Dobrovíze na Kladno přes Hřebeč a v 17:04 z Kladna přes Hřebeč do Jenče (a dále do Prahy). Ze Zličína až do Jenče pak pojede každý druhý spoj. V trase Zličín – Hostivice,,Ve Vilkách dojde ke zkrácení intervalu v ranní špičce z 10-15 na 7-10 minut, v odpolední špičce z 15 na 10 minut, dopoledne, večer a o víkendu z 60 na 30 minut. Podrobně si může povšimnout v následující tabulce:

z Praha,,Zličín:

 5:30 – 5:40  8:10 – 8:50  8:50 – 12:50  12:50 – 13:30  13:30 – 14:00 14:45 – 18:55  19:10 – 20:25   20:25 – 23:50
 10 20  20 30  30 60   20 30  15 30  10 15  15 30 60 30 

z Hostivice,,Ve Vilkách:

 5:12 – 5:32 6:22 – 6:54 7:34 – 8:14 8:14 – 9:14 9:14 – 12:44 13:44 – 14:59  14:59 – 18:50 18:50 – 19:20 20:17 – 23:27
 10 20  8 10   10 15  20 30  30 60  15 30 10 15 15 30 30 60

Kladno – Malé/Velké Přítočno

Současné linky 220026 a 225014 jsou zaintegrovány a označeny čísly 626 a 614Oproti současnosti dochází ke zpravidelnění intervalů a ke zřízení 5 spojů na lince 614 (dva kolem 6. hodiny z Kladna, jeden kolem 6. hodiny na Kladno, jeden kolem 9. hodiny na Kladno a jeden kolem 21. hodiny z Kladna). Zároveň jsou všechny spoje prodlouženy z Malého do Velkého Přítočna za zrušenou linku 225016.

Kladno – Vrapice – Dřetovice

V současnosti toto spojení obstarává městská linka Kladno č. 225004, nově označená jako linka 604. Dochází ke zpravidelnění intervalu (ráno 20 minut, odpoledne 30 minut, dopoledne 60 minut, večer a o víkendu 2 hodiny). Zřizují se dva nové spoje z/do Dřetovic během 14. hodiny v pracovní dny a jeden víkendový spoj během 18. hodiny.

Ve směru z Kladna je zaveden nový spoj v trase Kladno,,Nám.Svobody – Kladno,,Dvorská v 5:45. V opačném směru se zřizují spoje ze zastávky Kladno,,Dvorská v 5:59, 6:19, 7:19 (již z Buštěhradu), 7:34 (již z Dřetovic) a ruší se spoj v 10:44 ze zastávky Kladno,,kolonie (nahrazen spojem v 11:00).

Kladno – Libušín – Slaný – Mělník

Linka 225007 je přečíslována na linku 607. Zavedeno je několik nových spojů, zejména se zavádí nové spojení Libušín – Třebichovice (pokud nepočítám 1 pár spojů na l. 220045), kudy autobusy pojedou 5x v pracovní dny (od 7 do 17 hodin). Dochází i ke změně zajíždění spojů do zastávky Libušín,,učiliště (nově Libušín,,důl Max). Celotýdenně všechny spoje začínají na autobusovém nádraží (o víkendu už nejezdí na Havlíčkovo náměstí).

V trase Kladno – Libušín je zaveden pravidelný interval – ve špičkách 30 minut, dopoledne, večer a o víkendu hodina (zavádí se nové spoje z Kladna v 6:27, 10:37, 19:08, 19:38, 23:49 a z Libušína v 6:50, 8:25, 16:10, 16:50, ruší se spoje z Kladna ve 13:55, 22:05, 22:35 a z Libušína v 14:14. O víkendu se zavádí nové spoje z Kladna ve 21:39 a 23:49 a zpět ve 22:05 a 23:05, ruší se spoj z Libušína ve 12:10)

V trase Kladno – Smečno je zaveden pravidelný interval – ve špičce 60 minut, dopoledne, večer a o víkendu dvě hodiny (zavádí se nové spoje z Kladna v 6:37, 8:07, 15:07, 19:38, 21:39 a ze Smečna v 6:29 (částečně pův. 220078), 9:44, 15:39, ruší se spoje z Kladna v 11:29, 13:55, 16:25, 17:20 a ze Smečna ve 12:10, 14:05. O víkendu se zavádí nový spoj do Smečna v 11:38 a ruší v 16:20, na Kladno se zavádí nový spoj v 7:45 a ruší v 17:11)

Linka 225017 je přečíslovaná na linku 617. Nově je prodloužena ze Smečna až do Mělníka 2 páry spojů denně. V trase Kladno – Libušín – Smečno dochází ke zkrácení prvního spoje od Kladna pouze do trasy Kladno,,aut.nádr. – Smečno, zavedení nových spojů Kladno – Smečno v 6:20 (SN), 12:10 (CT) a v opačném směru spojů ze Smečna od Mělníka v 9:14 (CT), 17:19 (PD)/18:14(SN) (oba pouze na aut.nádr.). V trase Smečno – Slaný se zároveň zavádí nové spoje v sobotu v 9:10, 11:10 a zpět v 9:35 a 11:35. V trase Kladno – Slaný – Mělník nahradí původní linku 220047, která jezdila pouze v neděli. V trase Mělník – Mladá Boleslav v neděli nadále linka 220047 jezdit bude.

Ze Smečna do Prahy se cestující nově dostanou místo linky 220078 linkou 330, která pojede v podobném rozsahu provozu jako původní linka. Oproti lince 220078 bude nová linka vedena přes Kladno, nikoliv přes Brandýsek a Stehelčeves.

Kladno – Smečno – Slaný

Linky 220061 a 220062 jsou přečíslovány na linku 608. Zaveden je pravidelný interval 30 minut v ranní špičce a 60 minut dopoledne a odpoledne, v sobotu nejezdí, v neděli 2 páry spojů. Zároveň je zrušena obsluha Svinařova touto linkou (2 páry spojů). Rozšířen je večerní provoz.

Ruší se spoje v trase Kladno – Smečno – Slaný v 7:55, 13:55, 15:05, naopak jsou zavedeny spoje v 17:40 a 20:00. Ruší se spoje ze Smečna do Slanýho v 7:52 a 16:15 (přes Třebichovice), naopak se ze Smečna zavádí spoj v 5:58.

V opačném směru se zřizují nové spoje v trase Slaný – Smečno – Kladno v 6:35, 18:15 a 19:25 a ruší se spoje ve 13:15, 14:05 a 14:30. Ruší se spoje v trase Slaný – Smečno přes Třebichovice v 5:43, 7:12, naopak zavádí se spoj v 11:35.

Kladno – Vinařice – Slaný

Linka 225009 je přečíslována na linku 609. Na Kladně je, vyjma spojů na směny, nově vedena rychlejší cestou kolem hřbitova. Zaveden je pravidelný interval – ráno 20 minut, odpoledne 30 minut, dopoledne hodina, večer a o víkendu po hodině až dvou.

Zavádí se nový spoj v trase Kladno – Slaný v 17:15, naopak ruší se spoj v 11:40. V opačném směru na Kladno se zavádí spoj v 19:10 a ruší v 9:15. O víkendu se zavádí spoje na Slaný v 10:30, 17:30, 19:30, 21:30, ruší spoje v 8:10, 12:30, 16:15, 20:30 a zavádí se nové spoje na Kladno v 10:10, 18:10, 20:10 a ruší v 7:20, 11:00, 15:15. 

Kladno – Pchery – Slaný

Současné linky 220012 a 220064 budou nahrazeny linkami 612 a 622. Citelně rozšířena bude obsluha osady Netovice, neboť tudy pojedou všechny spoje linky 612. Výrazně zjednodušeny trasy obou linek a zaveden pravidelný interval – špičky 30 minut, dopoledne a večer hodina.

Zřizují se nové spoje z Kladna do Slaného v 6:32 (normální), v 17:35 (přes Žížice), naopak ruší se spoje z Kladna do Slaného v 5:20 (normální), 13:40 (přes Žížice). Ruší se spoj ve 14:50 v trase Kladno – Pchery,Theodor. Spoj v 17:50, posunutý na 18:05 je z Pcher prodloužen do Slaného.  Zřizuje se nový spoj do Knovíze v 19:50. Spoje v trase Kladno – Pchery,Theodor ve 13:15, 15:50 a 21:45 jsou posunuty na 13:05, 16:05, 20:50 a prodlouženy do Knovíze. O víkendu se zavádí nový spoj v 17:40 v trase Kladno – Pchery,Theodor, naopak ruší se spoj v téže trase ve 12:32. Spoj ve 22:50 je o víkendu prodloužen až do Knovíze.

V opačném směru se zřizuje spoj v trase Slaný – Kladno v 6:48 (normální), 9:12 (normální), naopak ruší se spoj v trase Slaný – Kladno v 5:00 (přes Žížice), 14:00 (normální). Prodlužují se vybrané spoje ze zastávky Pchery,Theodor do Knovíze ve směru na Kladno – nově jedou z Knovíze ve 13:56, 16:17, 17:32 a 22:05, ruší se spoje v trase Pchery,Theodor – Kladno v 15:29, 18:16. Prodlužuje se spoj v trase Pchery – Kladno do trasy Slaný – Kladno s odjezdem v 16:04. Prodlužuje se spoj z Jemníků na Kladna až do Slanýho s odjezdem v 19:43. O víkendu je prodloužen první spoj od Pcher až do Knovíze – na Kladno se cestují dostanou již ve 4:28. Zřizuje se nový spoj z Theodoru v 18:08, naopak ruší se spoj ve 13:20. 

Kladno – Brandýsek – Velvary

Současné linky 220048, 220060 a 220084 budou nahrazeny linkou 621. Nová linka bude v provozu v pracovní dny od 5 do 18 hodin v intervalu hodina ve špičce a dvě hodiny dopoledne. Oproti současnému stavu bude možné se dostat do Velvar pouze variantou přes Cvrčovice, nikoliv přes Švermov. Rozšířen tak bude provoz do Cvrčovic a Želenic.

Oproti současnému stavu budou zřízeny nové spoje v trase Kladno – Velvary ve 4:55, 5:55 a spoj v trase Třebusice – Velvary v 17:00 bude prodloužen až na Kladno (odjezd v 16:55). V opačném směru bude zaveden nový spoj v trase Třebusice – Kladno v 5:53, spoj v trase Neuměřice – Kladno v 6:50, nově 6:42, zkrácen do Třebusic. Zřízeny budou spoje v trase Velvary – Kladno v 15:08 a 17:08 a spoj v 16:30, posunutý na 16:15 z Velvar bude z Třebusic prodloužen až na Kladno.

Kralupy – Kladno

Linka 220050 je přečíslována na linku 620V Kralupech nově zastavuje ve všech zastávkách na trase. Zrušena varianta vedení linky přes Pchery (v současnosti 1 spoj kolem 14. hodiny).

Zřízen je nový spoj v trase Blevice – Kralupy ve 4:03, Kladno – Kralupy v 8:20, v trase Kladno – Olovnice v 19:20 a 21:20, prodloužen spoj ve 20:20 v trase Kladno – Cvrčovice až do Kralup a spoj ve 22:40, posunutý na 22:20 je prodloužen ze Zákolan do Olovnice. Do Zákolan nově zajíždí spoje kolem 15. a 17. hodiny, ruší se zajíždění spoje kolem 12. hodiny.

V opačném směru je zřízen nový spoj v trase Kralupy – Kladno ve 4:41 (nezajíždí do Cvrčovic), díky novému spoji v trase Třebusice – Cvrčovice – Kladno v 6:54 nově nezajíždí do Cvrčovic také spoj z Kralup v 6:33. Spoje v trase Kralupy – Blevice v 17:50 a 18:50 jsou posunuty na 17:25 a 18:25 a nově jedou až na Kladno, spoj ve 20:48 v trase Cvrčovice – Kladno je prodloužen až do Kralup (odjezd v 19:25) a spoj ve 23:21 v trase Zákolany – Kladno je prodloužen až do Kralup (odjezd ve 22:26) – nově Zákolany neobsluhuje.

MHD Kladno

Dojde také ke změně na linkách MHD Kladno. Zatím nejsou známé jízdní řády k linkám č. 601, 602 a 616, příměstské úseky linek 604, 607, 608, 609, 612, 614 a 617 jsou uvedeny výše. Zejména se jedná o zpravidelnění intervalů.

Intervaly na městských linkách:

Pracovní den

  4:30-6:30  6:30-8:30 8:30-12:30  12:30-18:30 18:30-19:30 19:30-22:30  22:30-23:30
1 15/30 40/50 15 30 30 20 30 30 30 60 nejezdí
2 30 60 30 60 20/40 10/60 20/40 60 60 nejezdí nejezdí
3 20 12 12 12 12-20 20 30 nejezdí
4 30 20 30 60 30 60 120 nejezdí
5 30 20 20 20 20  30 60 nejezdí
6 20 12 12 12 10-12 12/15 15/20 30 nejezdí
7 30 10 – 30 60 30 30 60 – 120 60 – 120
9 30 10 – 30 30 30 30 60 60
10 60 60 60 60 nejezdí nejezdí nejezdí
11 1 spoj nejezdí nejezdí 1 spoj nejezdí nejezdí nejezdí
12 20 30 20 30 30 30 30 60 – 90 nejezdí
13 3 T/1 Z nejezdí nejezdí 1 sp.T/3 sp.Z 1 pár nejezdí 1 spoj Z nejezdí
14 20 30 20 30 30 30 30 60 – 90 nejezdí
16 2 páry + 2 sp. 1 pár 4 páry 1 spoj 1 pár + 1 sp. nejezdí
17 1 pár nejezdí 1 pár nej. 2 páry+1 sp.Z 2 p. nejezdí 1 spoj T 1 spoj Z

Víkend

  4:30-5:30  5:30-7:30 7:30-17:30 17:30-19:30 19:30-22:30 22:30-23:30
1 30 50 30 40 30 30 30 60 nejezdí
2 nejezdí 30/60 120 30/60 60/120 30/60 120 30/60 120 nejezdí
3 30 30 20 20 30 30 nejezdí
4 60 60 60 60 60 nejezdí
5 60 nejezdí 30 30 30 30 60 nejezdí
6 30 30 20 20 20 30 nejezdí
7 60 60 60 60 60 – 120 60 – 120
9 60 – 120 60 – 120 60 – 120 60 – 120 60 – 120 60 – 120
10 nejezdí nejezdí nejezdí nejezdí nejezdí nejezdí
11 nejezdí nejezdí nejezdí nejezdí nejezdí nejezdí
12 60 60 60 60 60 nejezdí
13 nejezdí nejezdí nejezdí nejezdí nejezdí nejezdí
14 60 60 60 60 60 nejezdí
16 1 pár + 1 sp. nejezdí nejezdí 1 pár nejezdí nejezdí
17 1 pár 1 spoj T nejezdí 2 páry 1 pár 1 spoj Z nejezdí 1 spoj T 1 pár 1 spoj Z nejezdí

Praha – Slaný

Do Slaného pojedou nově celkem 2 linky – pomalá linka 220088 a rychlá linka 220089 (staví jen v Praze a ve Slaném). Tyto linky nahradí pomalé linky 220058 a 220078 a rychlíkové linky 220059 a 220088. Dojde k zavedení pravidelného intervalu na obou nových linkách. Rychlíková linka bude celotýdenně posílena tak, že v ranní špičce pojede po 10 minutách, dopoledne a večer po 30 – 60 minutách, odpoledne po 15 minutách a o víkendu po hodině. Posílení bude patrné zejména v odpolední špičce (kdy místo tří spojů za hodinu pojedou čtyři) a večer, kdy nově pojede rychlíkový spoj také ve 20:35, 21:05 a 23:35 a s příjezdem do Prahy ze Slaného ve 4:54, 20:15, 20:45, 22:14 a 22:59. Kolem 6. a 7. hodiny pojede ze Slaného do Prahy vždy o jeden spoj méně. Mírné omezení dojde na zastávkové lince, ta pojede dopoledne po 2 hodinách místo po hodině a kolem 7. hodiny ve směru na Slané, přesto poslední spoj na Slané pojede až v 0:35 (dnes ve 23:05). Na zastávkové lince vzniknou dva nové spoje z Prahy v 5:15 a 5:55 a s příjezdem do Prahy ve 4:41 a 0:01. Obě linky jsou spolu prokládány. Všechny rychlé spoje nově pojedou přímo na Nádraží Veleslavín, tj. nepojedou k letišti (ze Slaného je možné se sem dostat zastávkovou linkou). Zastávková linka nově pojede pouze variantou přes Železice a nepojede už do Středokluk a Kněževsi. Do Pcher a Jemníků se cestující dostanou pouze linkami 612 a 622 s přestupem v Kladně či ve Slaném (dnes sem jely cca 3 – 4 spoje v pracovní dny a 1 – 2 o víkendu). Varianta linky 2200078 vedení spojů do Slaného přes Smečno bude  zrušena (1 pár spojů). Do Smečna nahrazena linkou MHD, popř. linkou 330. 

Kvůli problémům s odbavovacím zařízením na straně dopravce (ČSAD Slaný), nedojde od září k integraci páteřních linek Praha – Slaný, ty by měly být integrovány v prvním pololetí roku 2018.

Zveřejněno: 5. 3. 2017
Aktualizováno: 31. 7. 2017
Autoři: Martin Chour, Jakub Havlíček

Komentáře jsou uzavřeny.