DOD DPP 2014

Dne 20. září 2014 se jako každý rok v září uskutečnil den otevřených dveří Dopravního podniku hl. m. Prahy. V roce 2014 byly vybrány 3 areály – vozovna Pankrác, depo Kačerov a garáže Kačerov. Den otevřených dveří se konal jako každý rok od 10 do 16 hodin.

DOD 2014Den otevřených dveří 2014 (foto: MCH)

Prvním areálem, který si návštěvníci mohli prohlédnout, byla vozovna Panrkác. Zde byla k vidění prezentace vozového parku, kde se nacházely všechny typy tramvají kromě vozů 14T a také byla možná částečná prohlídka vozovny. Kromě těchto dvou hlavních akcí, zde bylo možné navštívit telematický systém nazvaný DORIS, který slouží ke sledování tramvají v Praze. Dále zde byla expozice speciálních vozů Dopravní cety a informace o výstavbách EOV, havarijních opravách, řídících systémech a vrchním vedení. Kromě těchto věcí, zde bylo připraveno pro děti mnoho soutěží. a her K vozovně jezdila z Náměstí Bratří Synků historická tramvaj v intevalu cca 20 minut.

vozovna Pankrácvozovna Pankrác (foto: MCH)

Druhým areálem bylo depo Kačerov, kde bylo možné vidět expozici vozového parku metra, expozici Vnitropodnikové dopravy, prezentaci HZS DPP, prezentaci AŽD, prezentaci různých firem včetně Škody Transportiton a samozřejmě expozici technických vozidel. Mimo jiné si tu i děti našli své, tedy různé soutěže a hry přirpavené dorpavním podnikem. Z Depa Kačerov také vyjížděla poprvé souprava metra s cestujícími, která byla obsluhávana soupravou vozů 81-71, která dále z depa Kačerov jela až na Florenc. Interval byl u histrické soupravy stanoven na hodinu.

depo Zličíndepo Kačerov (foto: MCH)

Posledním areálem a zároveň třetím byly garáže Kačerov, které se nachází v těsné blízkosti depa Kačerov. Zde probíhala opět expozice vozového parku DPP, konkrétně autobusů. Byl zde možný vidět elematický systém nazvaný AUDIS, který slouží ke sledování autobusů. Dále tu byla výstava papírových modelů, infobus a plno různých soutěží a her pro děti. Ve všech 3 areálech byl také občerstvení. V garážích a depu Kačerov bylo také infocentrum.

garáže Kačerovgaráže Kačerov (foto: MCH)

Mezi Budějovickou a depem Kačerov a garážemi Kačerov jezdila také linka DOD, která jezdila v intervalu 5 minut v kloubových vozech. Vozy zvládaly nápor cestujících v klidu. Kromě dobře organizovaného DOD přálo i počasí, které bylo opravdu pěkné, ale občas se objevily krátké přeháňky.

Během dne probíhala i foto soutěž návštěvníků DOD, která měla za cíl vyfotit co nejlepší snímky z DOD, které budou ohodnoceny a zveřejněny v DP Kontaktu.

81-71Msouprava 81-71M na depo Kačerov (foto: MCH)

Fotografie:

Zveřejněno: 20. 9. 2014
Autor: Martin Chour

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *