Tram-bus na Kubě 2019

Parta tří dopravních nadšenců vyráží v neděli 9. 6. 2019 na 3týdenní výlet na Kubu, při kterém navštíví 22 měst na Kubě a zavítá také do italského Milána a Bergama, aby prozkoumali a zdokumentovali tamější městskou hromadnou dopravu a železniční síť. Během těchto 3 týdnů budete moci v reálném čase sledovat fotky a příspěvky z cest na sociálních sítích Facebook a Instagram, všechny příspěvky budou označeny hashtagem #trambusnakube.

Nejnovější fotky naleznete zde: / přeskočit na plán trasy

Kudy pojedeme?

V neděli 9. 6. v 10 hodin se vydáme z Prahy do Milána, kde budeme do pondělního (10. 6.) odpoledne, kdy se přes Paříž přesuneme na Kubu – do Havany.

Od úterý do čtvrtka budeme mapovat veřejnou dopravu v Havaně, ve čtvrtek odpoledne pak i v nedalekém San José.

V pátek vyrážíme do Pinar del Río a Viñales, jednoho z nejvíce navštěvovaných míst Kuby.

V sobotu a v neděli nás čeká opět cesta po Havaně, zejména po památkách a turistických atrakcích – pravděpodobně projedeme i okolí Havany. V neděli večer se přesuneme na ostrov Isla de Juventud, patřící Kubě.

Zde navštívíme v pondělí město Nueva Gerona a večer se vrátíme do Havany.

V úterý 18. 6. zavítáme do měst Matanzas a Cardenas a částečně i do letoviska Varadero.

Ve středu navštívíme Cienfuegos a Santa Clara, kde zůstaneme až do čtvrtečního dopoledne, poté se přesuneme do Sancti Spiritus.

V pátek navštívíme Ciego de Ávila a Morón a přesuneme se do historického města Trinidad.

V Trinidad se svezeme turistickým vlakem a projdeme okolí. V neděli od rána do večera budeme na cestě do Santiago de Cuba.

V pondělí 24. 6. a úterý, v ranních a dopoledních hodinách, zůstaneme v tomto městě, v pondělí odpoledne ale pobudeme v Guantánamě a v úterý v Palma Soriano.

Ve středu navštívíme další města na východě Kuby – Manzanillo a Bayamo.

Ve čtvrtek se pak přesuneme do Holguínu a Las Tunas.

V pátek navštívíme Camaguey a večer se přesuneme do Havany.

V sobotu ještě prohlédneme Havanu a nakonec večer pojedeme letadlem přes Paříž, kde zůstaneme pár hodin, a odtud zpět do Milána.

V Miláně budeme v pondělí 1. 7. a v úterý 2. 7.  navíc ještě zajedeme do Bergama, odkud pojedeme v dopoledních hodinách zpět do Prahy.

Na Kubě navštívíme všechna města s městským provozem a i jiná. Zároveň všechna města nad 100 000 obyvatel. Projedeme jak autobusovou síť, tak také železniční, jak bude v našich silách.

Doufáme, že potkáme ještě některé ze starých československých vozů Škoda 706 RTO, které ještě letos na jaře na Kubě jezdily. Stejně tak budou zajímavé zejména ojeté vozy z jiných zemí a kubánská kultura.

Pokud máte nějaké tipy na zajímavé lokality na Kubě, podělte se s námi v komentářích nebo na Facebooku či Instagramu.

Jedna reakce na Tram-bus na Kubě 2019

  1. Jan Pondělíček říká:

    Kdy pojedete do Turecka? Jestli tam vůbec MHD Je protože já tam zahlédl pouze jen jejich Domaše, které fungují podobně jak u nás midibusy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *