Linka 611

Autobusová linka PID 611 (MHD Kladno 11)

Okrsek 0 – Průmyslová

Rozsah provozu: pracovní dny

Typy autobusů: standardní

Dopravce: ČSAD MHD Kladno a.s.

Systém: PID (Pražská integrovaná doprava)

Garantované nízkopodlažní spoje: ne

Počet variant trasy: 1

Konečné zastávky: 2 (Okrsek 0; Průmyslová)

Přestupní uzly: Autobusové nádraží

Doba jízdy: 15 minut

Délka linky: 6 km

Zastávky:

Okrsek 0 – Wednesbury (T) – Pražská křižovatka – Na Slovance – Školská – U Bondyho – Autobusové nádraží – Poldi – Újezd – Průmyslová

Něco o lince: Linka 11 jezdila dlouho pouze ve směru na Průmyslovou, nicméně před několika lety byl přidán i spoj v opačném směru. Oba spoje si dlouhodobě drží své polohy. Účelem této linky je spojit přímo Staré Kročehlavy a průmyslovou zónu u bývalé Poldi, podobně jako linka 13, která ovšem spojuje především Nové Kročehlavy a Starým se vyhýbá. O atraktivitě spojení je zmínka níže. Zajímavé je její ukončení na Průmyslové, které neumožňuje otočení vozidla, které tedy musí pokračovat dále minimálně na Kübeck, je tedy otázka, proč je ukončena již na Průmyslové.

linka-11-Kladno,Aut. nádraží-ČSAD MHD Kladno-Karosa B952E 6S0 0413Karosa B952E příjíždející k autobusovému nádraží (foto: JAH)

Je také jedinou linkou MHD, která odbočuje od Autobusového nádraží k Bondymu (spolu s dálkovou linkou A31 do Příbrami). Co se týče jejího využití, odpolední spoj jezdí poloprázdný, což je zarážející, když některé linky jsou třeba posílit a zde je vidět takové plýtvání vozidlem, a to ve vrcholné špičce.

Od 26.8.2017 je provozována v rámci PID pod číslem 611.

Mapa:

11

Intervaly:

Pracovní den
1 pár spojů

Zajímavá místa na trase:

  • Poldi – areál bývalé Poldi Kladno
  • Újezd – teplárna – elektrárna

Autor: Jakub Havlíček
Zveřejněno: 9. 12. 2016
Aktualizováno: 25.8.2017

Komentáře jsou uzavřeny.