Z Krymlova do Sázavy

Výlet z Krymlova do Sázavy vás provede lesy na pomezí Kolínska a Kutnohorska k významnému sázavskému klášteru. Dlouhý je 15 km.

Start je na zastávce Oleška,,rozc. Krymlov, kam z Prahy jezdí linka PID 381.

Z Krymlova do Sázavy
Kliknutím na mapu se dostanete na Mapy.cz, kde si můžete stáhnout trasu ve formátu *.gpx.

Z rozcestí na Krymlov vyjděte po malé silničce a zelené značce ke vesnici, po níž je zastávka pojmenována. Ve vsi značka odbočí z hlavní ulice doprava a potom se můžete podívat vpravo ke kapličce.

Krymlov - kaplička
Krymlov – kaplička (foto: OK)

Od ní se vraťte na zelenou, která vás povede k lesu a na jeho okraji, na rozcestí se žlutou, se dá doleva. Po chvíli do lesa vstoupí a lesními cestami vás dovede na silnici, kudy jezdí linka 387 na Uhlířské Janovice; po ní přijdete na rozcestí na Mělník a odbočíte na silnici ke vsi. Na rozcestí nad Mělníkem si můžete vybrat i žlutou značku, ale navržená trasa vede dál po zelené. Čertovou brázdou sejdete nakonec na silnici 335 (na samý konec brázdy vede žlutá), po níž dojdete ke klášteru.

Černé Budy s klášterem
Černé Budy s klášterem (foto: OK)

Nejbližší zastávka – Sázava,Černé Budy – se nachází kousek dál po hlavní a na velké křižovatce vlevo (před mostem) a jezdí odtud linka PID 382 na Háje. Můžete se klidně ještě trochu podívat po Sázavě a třeba dojít na autobusové stanoviště, které je poblíž železniční stanice Sázava-Černé Budy.

Zveřejněno: 11. 4. 2014
Autor: Ondřej Kališ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *