Pražská autobusová linka 751
Jezdí: čtvrtek – neděle (7. – 10. 3. 2013), úterý – čtvrtek (14. – 16. 5. 2013)
Typ autobusu: standardní
Konečné zastávky: 2 (Nádraží Holešovice, Výstaviště Holešovice)
Přestup na metro: C
Doba jízdy: 3 min
Dopravce: Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s.
Nízkopodlažní spoje: ano (všechny spoje nízkopodlažní)
Potkává linky na trase: 12, 14, 17, 24, 53, 54, 102, 112, 156, 201, C
Historie: Linka 751 je veletržní linka, která spojuje Nádraží Holešovice s Výstaviště Holešovice. Linka je v provozu pouze při nějaké významnější akci (veletrhu), která se koná na Výstavišti Holešovice. Poprvé vyjela 21. 10. 2004 při veletrhu Autoshow. Trasa se od roku 2004 nezměnila. Poprvé vyjely na linku standartní doby, ale poté již kloubové vozy, výjimkou 7. – 10. 3. 2013. Zajímavou změnou je však veletrh Pragomedica – Non-Handicap, kdy vyjely dva standardní vozy, Citybus a Karosa B 732 v úpravě ZTP! Obvykle jezdí od čtvrtka do neděle od 10 do 18 hodin. Dříve byl interval 10 minut, ale později byl změněn na 15 minut.
linka na Nádraží Holešovice (foto: MCH)
Zastávky: Nádraží Holešovice (M-C) – Výstaviště Holešovice Mapa:
Interval: – všední den
- brzo ráno: nejezdí
- ráno: nejezdí
- dopoledne: 15 min (jezdím od 10:00 hodin)
- odpoledne: 15 min
- večer: 15 min (Jezdí jen do 18:00 hodin)
- pozdě večer: nejezdí
- noc: nejezdí
– Sobota, neděle a svátky:
- brzo ráno: nejezdí
- ráno: nejezdí
- dopoledne: 15 min (jezdím od 10:00 hodin)
- odpoledne: 15 min
- večer: 15 min (Jezdí jen do 18:00 hodin)
- pozdě večer: nejezdí
- noc: nejezdí
Zajímavá místa: ■ Nádraží Holešovice (M-C) – autobusové nádraží ■ Výstaviště – Lapidárium Národní muzea, mořský svět, Průmysloví palác, Goja music hall, Křižíkova Fontána
Zastávky, které v seznamu zajímavých míst nejsou, tak tam nic zajímavého není. Pokud by tam bylo něco zajímavého napište do komentářů a já doplním.
Obrázky: