PRŮZKUM: Jen 29 % Čechů využívá při cestě do práce VHD, 52 % jezdí autem

Úvěrová společnost PROFI CREDIT si nechala zpracovat od agentury Nielsen Admosphere průzkum, z něhož vyplývá, že přes 80 % Čechů si jízdu do práce platí nebo polovina volí k cestě do práce auto. Přibližně stejný počet má práci 10 km od svého domu. 

Průzkumu se zúčastnilo přes 1500 respondentů. (zdroj: pxhere.com)

Dopravu do své práce pravidelně financuje 84 % Čechů. Ti zaplatí v průměru 1 027 Kč za každý měsíc. Jen 16 % Čechů za dopravu do práce nevydá ani korunu, 15 % naopak uvedlo, že mají výdaje vyšší než 1 tisíc korun a 7 % dokonce více než 2 500 Kč měsíčně.

Z dotazníkového šetření uskutečněném na vzorku 1 500 respondentů dále vyplývá, že téměř polovina (48 %) Čechů dojíždí do práce vlastním autem. Veřejnou hromadnou dopravu využívá 29 % pracujících. Jen 4 % volí jízdu na kole a stejný počet jede spolu s kolegou. 15 % dotázaných uvedlo, že chodí do práce pěšky. Nejvíce městskou hromadnou dopravu využívají obyvatelé Prahy, Brna, Ostravy a dalších velkých měst. Čím je obec menší, tím více lidí volí auto. Naopak nejvíce lidí chodí ve středně velkých městech.

Deset kilometrů od domova má práci 55 % lidí, 6 % respondentů cestuje více než 50 km a 1 % dokonce více než 100 km. Aby se lidé dostali do práce, musí překonat vzdálenost 18 km a v průměru 24 minut strávit na cestě. Téměř polovina dotázaných (49 %) stihne být v práci do 15 minut. Do 30 minut dorazí 31 % pracujících. 12 % respondentů uvedlo, že jim cesta trvá mezi 30 až 60 minutami. Více než hodinu dojíždí do práce pouze 8 % Čechů.

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Jedna reakce na PRŮZKUM: Jen 29 % Čechů využívá při cestě do práce VHD, 52 % jezdí autem

  1. obava říká:

    Aby taky nejezdily když musí . Když někdo bez přemýšlení posune čas odjezdu o 20minut tak přeci nebudou chodit do práce stále pozdě , když chodily včas a dělat si v práci zle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *