Po roce znovu na Kraví horu, v podobě výpravy do kosmu!

Brno – Roční rekonstrukce Údolní je u konce. Během ní došlo k vybudování bezbariérových zastávek, nové kanalizace i vodovodu nebo nových chodníků. První jízda se uskuteční v neděli 28. dubna 2019 za účasti primátorky města Brna Markéty Vaňkové. Řidiči osobních automobilů si budou muset počkat do 1. května.

Tramvaj typu KT8D5N pod Špilberkem. (zdroj: Brněnská drbna)

Nová trať bude i tišší, protože součástí rekonstrukce byla pokládka antivibračních rohoží. Taktéž došlo k výměně kolejnic, bokovnic. Odstraněny byly velkoplošné panely. Trolejové vedení bylo vyměněno a trakční stožáry nyní slouží i jako veřejné osvětlení. Zastávky Všetičkova a Heindrichova jsou nyní bezbariérové.

Na stavbě se finančně podílelo město, které celkem do obnovy ulice vložilo 100 milionů korun, a také Dopravní podnik města Brna, ten využil příležitosti a za cca 81 milionů zrekonstruoval téměř jeden kilometr tramvajové trati. Za dva roky by měla začít oprava části ulice Údolní mezi Úvozem a Komenského náměstím.

Vzhledem k tomu, že se konečná zastávka Náměstí Míru nachází poblíž hvězdárny, oslavy se ponesou ve znamení výpravy do kosmu. Tramvaje linky 4 na Kraví horu zamíří v neděli v šest hodin odpoledne z Komenského náměstí. „Vypravíme opravenou tramvaj typu K3 se speciálním vesmírným interiérem i tramvaj typu Vario s hvězdárenským polepem,“ prezentuje ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek. Navíc účastníci první jízdy vesmírnými tramvajemi 28. dubna získají volné vstupenky do hvězdárny.

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *