Výstavba nového úseku tramvajové tratě v Olomouci může začít

Olomouc – Výstavba nového přibližně 1,2 km dlouhého úseku tramvajové tratě do Nových Sadů může začít, město získalo od Drážního úřadu stavební povolení. Práce by mohly začít už příští rok.

Vizualizace tratě. (foto: Moravia Consult)

Plánované výstavbě II. etapy tratě do Nových Sadů nic nebrání, Olomouc získala stavební povolení. Počítá se s 1 180 m dlouhým úsekem, kde budou vystavěny 3 nové zastávky. Ve směru od Trnkovy to bude v ulici Zikova zastávka Werichova (současná Zikova) a Rožňavská, na Schweitzerově ulici pak bude konečná.

Pokud by Rada města Olomouce odsouhlasila zahájení výběrového řízení v 1. pololetí letošního roku a vše by probíhalo bez komplikací, předpokládáme zahájení stavby v roce 2020,“ vysvětluje tisková mluvčí Olomouce Radka Štědrá. Soutěž na zhotovitele tedy ještě vypsána nebyla. Předpokládaná cena je 388 milionů korun bez DPH, stavební práce potrvají přibližně 22 měsíců. Výstavbu třetí etapy tratě radní Olomouce podpořili, ta by měla vést až do Slavonína, kde bude smyčka. Stavební povolení ovšem ještě nezískala.

Nový plánovaný úsek. (mapa: mapy.cz)

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Tomáš Ondráček

Členem je od října 2018 a je vedoucím projektu soutěže Dopravní návrh. Na stránkách začal psát články v únoru 2019. Píše zejména aktuality z Olomouckého kraje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *