O tomto víkendu vypraví DPP historickou tramvaj do běžného provozu na linku 2

Pražany o tomto víkendu čeká ojedinělý zážitek. Do ulic vyjede na linku 2 historická tramvaj typu T1 ev. č. 5002 z roku 1952. Odkáže na otevření Muzea MHD ve Střešovicích přes zimu. To bude otevřeno každý víkend od 5. ledna do 31. března, a to vždy od 9 do 17 hodin. 

Již tuto sobotu a neděli vyjede s nejvyšší pravděpodobností na třetí pořadí linky 2 historická tramvaj T1. (zdroj: DPP.cz)

DPP letos otevírá muzeum MHD poprvé v zimě, bude otevřeno o víkendech od 9 do 17 hodin. „Vozovnu Střešovice jsme v zimním období otevřeli, protože máme veřejnosti co nabídnout a jde o nabídku zajímavé volnočasové aktivity pro široký okruh veřejnosti,“ řekla Hana Pohanová z tiskového oddělení DPP. Na tuto počest bude na linku 2 vypravena historická čtyřnápravová tramvaj typu T na 3. pořadí v sobotu 5. a v neděli 6. ledna 2019. Není nasazena na historickou linku 41, protože ta přes zimu nejezdí.

Podle jízdního řádu, který je níže, má vyjet vůz T1 z roku 1952. Ten v pravidelném provozu dojezdil v roce 1983. DPP ale její provoz negarantuje, může do provozu vyjet i jiná tramvaj. Nasazení historického vozu je již domluveno s Ropidem. Vůz splňuje všechny podmínky pro provoz v PIDu. Má připraveny informační cedule a označovač na jízdenky s hodinami.

Nedělní jízdní řád.

Sobotní jízdní řád.

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *