Mobilní aplikace PID Lítačka má další funkce

Mobilní aplikace PID Lítačka, umožňující nákup jízdenek v Praze a Středočeském kraji, získává další funkce. Nově je možné aktivování zakoupené jízdenky v určitý čas, a to až 24 hodin předem, nastavení upozornění blížícího se konce platnosti jízdenky, zobrazení přesné polohy všech vstupů do stanice metra nebo vyhledávání dopravního plánu. 

Aplikace PID Lítačka má nové funkce. (foto: ROPID)

„Nově také aplikace nabízí možnost zobrazit přesnou polohu všech vstupů do stanic metra, doporučování již zakoupené jízdenky k vyhledanému spojení, pokud uživatel již takovou má, doporučování posledních příjemců pro přenos či možnost vyhledávání dopravního plánu. Mimo to došlo k úpravě chování funkce Moje poloha, kdy je nyní možné přesněji určit polohu nejbližší zastávky,“ zmiňuje Michal Fišer, ředitel Operátora ICT. V aplikaci také nově naleznete na mapě Prahy parkovací zóny a za parkování je také možné platit.

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) slibuje: „V příštím roce bude nově možné si kupovat prostřednictvím aplikace PID Lítačka i dlouhodobé časové kupóny a prokazovat se aplikací při odbavení.“

„Myslím, že to je velice dobrý příklad zpětné vazby mezi uživateli a provozovatelem mobilní aplikace. Naším cílem je, aby všechny funkce e-shopu pid.litacka.cz byly do budoucna začleněny také do mobilní aplikace PID Lítačka a naše aplikace se tak stala plnohodnotnou službou,“ zhodnocuje Michal Fišer.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Jedna reakce na Mobilní aplikace PID Lítačka má další funkce

  1. MNovak říká:

    Dobrý den, jen dotaz k aplikaci.
    Na linkách DÚK ve kterých platí papírové jízdenky PID, platí i ty časové jízdenky z aplikace? Na Ropidu jsou zřejmě zavaleni prací a stále mě neodpověděli :). Jenom jestli někdo tady neví. Díky za odpověď a mějte krásné svátky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *