K jakým výlukám u tramvají a metra dojde v příštím roce?

Nový rok 2019 je za dveřmi. My v redakci věříme, že bude úspěšnější než rok 2018. Například letos bylo zrekonstruováno 8 302 metrů tramvajových kolejí. Příští rok by měl být na výluky opět bohatý. Dojde k rekonstrukci dolní části Vinohradské či k tradičním výlukám na lince C pražského metra.  

V příštím roce dojde k tradičním výlukám na lince C. (foto: DPP)

„Aktivity na tramvajových tratích se musí koordinovat s ostatními pracemi v ulicích a také bude nutné reagovat na poškození nebo opotřebení tam, kde k němu dojde až během roku, zejména po zimním a letním období,“ uvedla pro Tram-bus.cz Aneta Řehková, tisková mluvčí dopravního podniku. Dle jejích slov není možné nyní určit rozsah a místa údržbových zásahů. Mělo by dojít ke kompletní rekonstrukci tramvajové trati v dolní části Vinohradské ulice, kterou DPP bude realizovat od 9. března do 12. července. Práce budou probíhat od Muzea po Floru, úsek Flora – Želivského byl realizován letos. DPP připravuje rekonstrukci tratě v Nádražní ulici, ta by měla začít až ke konci příštího roku.

V příštím roce dojde i ke třem výlukám v metru, při kterých budou jako každý rok vyměněny dřevěné pražce za betonové. O Velikonocích, konkrétně mezi 19. dubnem a 22. dubnem, dojde k výluce mezi stanicemi Pražského povstání a Budějovickou. Linka C bude od Letňan ukončena na Pražského povstání. Na Jižním Městě bude jezdit červená linka metra v trase Háje – Kačerov.

Od 29. června do 6. července bude přerušen provoz v úseku Pražského povstání – Pankrác. Pražce se budou opravovat jen na první koleji. Výlukové opatření je stejné jako to předchozí tj. linka C bude od Letňan ukončena na Pražského povstání. Od Hájů pak ukončí jízdu na Kačerově. Poslední výluka v roce 2019 začne 26. října a skončí 28. října. Tentokrát se provoz přeruší mezi Vyšehradem a Pražského povstání. Soupravy od Letňan svou jízdu ukončí ve stanici Muzeum. Následně soupravy na lince C budou jezdit v trase: Kačerov – Háje. Při všech těchto výlukách bude zavedena náhradní autobusová linka XC.

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *