Strojvedoucí metra, který pustil k řízení dvě dívky, nespáchal trestný čin

Strojvedoucí pražského metra, který toto léto pustil k řízení soupravy metra dvě dívky, nespáchal trestný čin. Byl podezřelý z přečinu ohrožení provozu z nedbalosti, za což mohl jít na rok do vězení. 

Řidič metra, který pustil k řízení dvě dívky, nespáchal trestný čin. (foto: Lowcost Race 2018)

Strojvedoucí pustil na začátku srpna k sobě do kabiny dvě účastnice závodu LowCost Race, které měly za úkol řídit netradiční dopravní prostředek. Dívky si jízdu natočily na mobilní telefon.

„Jednání podezřelého nenaplňuje znaky skutkové podstaty přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, ani jiného trestného činu,“ řekl Aleš Cimbala, mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze. Dodal, že dle slov státní zástupkyně se jednalo o porušení pracovních povinností, za což byl muž potrestán zaměstnavatelem.

Strojvedoucí přišel o benefity a z místa strojvedoucího byl přeřazen na dělnickou pozici. Alena Řehková, mluvčí dopravního podniku, před časem uvedla, že bezpečnost cestujících ani provozu metra nebyla případem bezprostředně ohrožena.

Závod LowCost Race, kde cestují dvoučlenné týmy s malým rozpočtem po Evropě a následně plní zadané úkoly a výzvy, startoval v srpnu z pražské náplavky. Obě dívky ze závodu odstoupily po úmrtí jedné z účastnic závodu v Rakousku, kde se čtyřiadvacetiletá žena utopila po pádu do krimmlského vodopádu.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *