Linka 155

 

Pražská autobusová linka 155

V provozu: celotýdně

Typ autobusu: midibus

Dopravce: About Me, s.r.o.

Garantované nízkopodlažní spoje: ano (všechny)

Konečné zastávky: 3 (Nemocnice Vinohrady, Želivského, Poliklinika Malešice)

Přestup na metro: A

Doba jízdy: 20 min

Délka linky: 7 km

Zastávky:

Nemocnice Vinohrady – Želivského (A) (Z) – Želivského (A) – Pod Třebešínem (×) – Třebešín (×) – Malešická (×) – Vackov (×) – Malešická stráň (×) – Malešické náměstí (Z) (×) – Rektorská – Malešické náměstí (×) – Sídliště Malešice – Sídliště Malešice (Z) – Černická (T) (×) – Poliklinika Malešice

Historie:

V rámci projektu midibusových linek pro zlepšení dostupnosti zdravotnických zařízení na území hl. m. Prahy byla k 10. říjnu 2010 zavedena nová midibusová linka 297 v trase Želivského (A) – Pod Třebešínem (×) – Malešická (×) – Rektorská – Malešické náměstí (×) – Černická (T) (×) – Poliklinika Malešice, která nově zajistila dopravní obsluhu domova seniorů v Rektorské ulici a malešické polikliniky, ale také zkrátila cestovní dobu obyvatelům nového obytného souboru Malešická stráň ke stanici metra Želivského. Provoz linky byl stanoven od 5 do 24 hodin a všechny spoje obsluhovaly nízkopodlažní midibusy. Interval na lince ve špičkách byl 20 minut! V trase Sídliště Malešice – Habrová nahradila dosavadní autobusovou linku 155.

linka 297 na Želivského (foto: LN)

Od 14. prosince 2010 pak byla prodloužena od Želivského k Nemocnici Vinohrady před vjezd do nemocnice. S tím byl i provoz ve špičkách omezen z 20 na 30 minut.Poslední změna na lince nastala 15. října 2016, kdy byla z důvodu uvolnění číselné řady pro školní linky přečíslována z 297 na 155.

Mapa:

Intervaly:

Pracovní den
Sobota a neděle
Úsek
Se
Ve
Do
Od
Ve
a)
30
30
30
30
30
b)
30
30
30
30
30
30
30
a) Poliklinika Malešice – Želivského b) Želivského – Nemocnice Vinohrady

Platný jízdní řád

Staré jízdní řády:

Zajímavá místa na trase:

 • Želivského – Nový židovský hřbitov – Pravoslavný kostel Zesnutí sv. Bohorodice

Nový židovský hřbitov (foto: Pavel Vlach)

 • Malešická stráň, Rektorská – Malešický park – naučná stezka Malešice
 • Malešické náměstí – zámek Malešice – kaple sv. Václava

Fotografie z linky:SOR CN 8.5 ev. č. 1935 byl vyfocen v zastávce Sídliště Malešice na lince 155 (foto: RŽ)

Video z linky:

Zveřejněno: 23. 12. 2014 – Martin Chour
Aktualizováno: 28. 1. 2018 – Vojtěch Jánský

5 Responses to Linka 155

 1. LN říká:

  Já myslel, že to jezdí ARRIVA!

 2. J.Svobodová říká:

  Vážení, od 1.5. byly změněny zastávky na této trase. Nevím kdo tyto změny vymýšlí, ale tento člověk zřejmě nikdy autobusem nejel. Autobusy jezdí stejně dva jako dřív, ale nejezdí do Rektorské, ale místo toho se motá ulicemi kolem polikliniky.Tam musí přejet na druhou stranu a na světelné křižovatce nemůže, takže přejíždí pruhem, kde vlastně mohou parkovat auta. Časově ani na pohoných hmotách neušetříte nic, jen jste zkomplikovali život lidem, kteří jezdí z Rektorské a přilehlého sídliště.Trasy kvůli kterým údajně tato změna byla jsou rozkopané od prosince a tento váš zásah do jízdního řádu je nesmysl.Byla bych ráda, kdyby jste svá rozhodnutí dělali citlivě a nekomplikovali život starým lidem.

  • Ondřej říká:

   Vážená paní,
   dovoluji si vás upozornit, že nikdo z naší redakce ani z SPVHD není zodpovědný za vedení linky 297. Tato linka byla dočasně změněna kvůli rekonstrukci ulice Malešické – viz: http://ropid.cz/mimoradnosti/malesicka-297__s187x3663.html – a pokud v lokalitě bydlíte, tak si můžete ověřit, že ulice je skutečně rozkopaná a v tuto chvíli neprůjezdná. Máte-li k řešení výlukového opatření připomínky, směrujte je prosím na organizaci ROPID, ovšem podotýkám, že ulicí Malešickou autobus nyní nepochybně jezdit nemůže, pokud neumí létat. Vaše invektivy jsou tedy zcela nepatřičné a měla byste si příště uvědomit, koho obviňujete.
   S pozdravem
   Ondřej Kališ

 3. Jan Pondělíček říká:

  V linkovém vedení vám chybí zastávka Malešický park a zároveň zastávka Malešická stráň je nově Univerzitní, Potřeba opravit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *