Trvalé změny v červnu: úpravy nočních linek nebo zrušení přívozu P4

Praha – V červnu dojde k několika změnám v síti pražské integrované dopravy. Mezi nejzásadnější se řadí změny v noční dopravě, zrušení přívozu P4 na Berounce nebo posílení letištní linky 119. 

V letošním roce nevyjede linka P4 z Černošic, Mokropsů do Kazína, a to kvůli neobnovení komerčních plaveb dopravce Pražské Benátky po Berounce v letošní sezóně. „Jelikož je linka P4 ekonomicky závislá na této komerční lince a samostatný provoz linky P4 by byl několikanásobně nákladnější a tudíž neufinancovatelný jejími objednateli,“ odůvodnil Filip Drápal, tiskový mluvčí ROPIDu. 

Noční linky

Taktéž je od 29. června zrušena noční linka 903 z Barrandova do Radotína. „Linku 903 rušíme z důvodu téměř nulového vytížení. Určitá kompenzace bude realizována po ukončení výluky na lince 951, na které dojde následně ke zkrácení intervalu na 90 minut bez navýšení počtu autobusů,“ slibuje Drápal.

Ke stejnému datu dojde u linky 908 ve směru z centra k odklonu z Kvasinské přes Ježovickou, Újezd nad Lesy, Bazar do Klánovic. Je tak naplněn požadavek tamější městské části. Královice, Hájek a Zadní Kopanina jsou poslední katastrální území, kam nejezdí noční doprava. 

Linka 119

Posílení autobusové linky 119 je naplánováno na víkendy a svátky v období od 15. června do 15. září, dvojice autobusů budou jezdit od devíti ráno do osmi večer. Ve směru na Nádraží Veleslavín bude interval mezi spoji zkrácen na 3 až 4 minuty. V opačném směru budou autobusy od Nádraží Veleslavín jezdit rovnou ve dvojicích. Jedná se o dočasné řešení do doby pořízení kapacitnějších autobusů.

„Autobusy na lince 119 posilujeme kvůli tomu, že začíná hlavní turistická sezona. Zdvojené spoje vyřeší problémy s kapacitou při delších intervalech metra během víkendu, kdy jeden autobus navazující na každé metro již přestává stačit,“ uvedl mluvčí Ropidu Filip Drápal.

Další změny 

K 29. červnu dojde i k zaintegrování Příbramska. Více informací se dozvíte v samostatném článku. Ke stejnému datu budou upraveny linky 130 a 246 v oblasti Jihozápadního města, které nahradí bezplatnou linku ke Globusu. Podrobný popis naleznete zde.

Od 29. června přibudou v síti Pražské integrované dopravy dvě zastávky. Zastávka Holýšovská se zřizuje pro linky 130 a 246. Zastávka Sídliště Pankrác se nachází naproti té současné a bude pro linky 193 a 904. Zastávka Hloubětín se nově jmenuje Bazén Hloubětín. Zastávce Hydrologický ústav se název změní též, a to na Výzkumný ústav vodohospodářský.

Vzhledem k pokračující rekonstrukci stanice Praha-Vršovice dochází k  převedení výlukového stavu do trvalého. Spoje linek S3, R21, R43 jsou vedeny do stanice Praha Masarykovo nádraží. Linky R41, Kokořínský rychlík, Podtrosecký rychlík jsou vedeny do stanice Praha hlavní nádraží. Vlak Cyklobrdy je prodloužen o úsek Březnice – Blatná.

Štítky , , , , , , , , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *