Ke Globusu na Zličíně nebude od léta jezdit bezplatná linka

Praha – Od konce června se cestující ze Zličína k Obchodnímu centru Sárská nedostanou bezplatnou linkou GLOBUS. Nově budou muset využít jen městskou hromadnou dopravu. Ta bude posílena a zčásti financována právě hypermarketem. 

Hypermarket Globus na Zličíně. (foto: MAFRA)

„Od 29. 6. dojde ke zrušení bezplatné linky OC Globus a k přetrasování linky 246 do konečné zastávky Zličín. Souhrnný interval v úseku Zličín – OC Sárská bude činit pomocí vložených spojů 15 minut. Víkendový provoz na lince 130 bude až na Barrandov zajištěn teprve od 1. září 2019,“ vysvětlil tiskový mluvčí ROPIDu Filip Drápal.

Obě linky mají být spolufinancovány společností Globus. Linka 246 bude vedena z Hlávkovy po Jeremiášově přes Stodůlky, Bavorskou na Zličín. Zatím není jasné, zda zastávka Obchodní centrum Sárská bude zařazena i do pásma B jako u linky 180 k Obchodnímu centru Zličín. 

Toto opatření je předzvěst zavedení obsluhy Metropole Zličín (zastávka Sídliště Zličín). Podle Rozvoje linek PID 2019 – 2029 je v plánu jejich prodloužení do této oblasti a u linky 246 k zavedení vložených spojů mezi sídlištěm a metrem. Dále se předpokládá zřízení zastávky Holýšovská v ulici Jeremiášova poblíž Makra.

Dlouhodobě řešíme dopravní obslužnost našeho hypermarketu Globus na Zličíně. Chceme do budoucna zvýšit frekvenci autobusového spojení a rozšířit dosah tam, odkud za námi přijíždění mimopražští zákazníci, protože oblast Zličína patří k nejexponovanějším v Praze,“ uvedla tisková mluvčí Globusu Rita Gabrielová.

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *