Začíná stavba výtahů ve stanici Karlovo náměstí za 212 milionů

Stanici Karlovo náměstí čekají další stavební úpravy. V současné době se rekonstruují eskalátory směrem na stejnojmenné náměstí. Firmy Hochtief a Energie – stavební a báňská do ní začínají stavět výtah za 212 milionů. 

Výtah ve stanici Nádraží Veleslavín. (foto: DPP)

Technické řešení bylo navrženo formou dvou navazujících dvojic osobních výtahů s přestupní chodbou,“ uvedla pro web Zdopravy.cz mluvčí DPP Aneta Řehková. Podobně je řešen i výtah ve stanici Anděl. Výtahy budou ústit do Václavské pasáže. Ve stanici se budou nacházet v jedné třetině směrem k náměstí. Energie a Hochtief výtahy udělají za 14 měsíců. Práce ovlivní provoz ve stanici minimálně, budou korigovány s probíhají rekonstrukcí eskalátorů. Původně měly práce proběhnout již v minulém roce. Podnik si kvůli tomu za výtahy připlatí, cena bude o třetinu dražší, než se předpokládalo. Původně měl stát 159 milionů korun. Nyní vyjde na 212 milionů. DPP uvádí, že stanovení ceny vycházelo z roku 2016. 

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *