Na Praze 6 mají vzniknout čtyři nové zastávky

Praha – Lepší dopravní obslužnosti se v nejbližší době dočkají zejména obyvatelé Dejvic a Vokovic. V pátek 12. dubna proběhla zkušební jízda, která měla ověřit polohu nových zastávek v této oblasti. Nyní se čeká na odsouhlasení komisí dopravní Prahy 6, jež proběhne v květnu. 

Testovací jízda se uskutečnila v pátek 12. dubna. (zdroj: Praha 6)

Terronská, Českomalínská

Linka 108 bude obousměrně vedena od Zelené ulicí Terronskou a následně by odbočila do ulice Rooseveltova. Poblíž této zastávky by byla zřízena zastávka Terronská a další zastávka Českomalínská by vznikla v Rooseveltově poblíž křižovatky s ulicí Českomalínská a dále na Sibiřské náměstí. „Sledovali jsme to od začátku. ROPID chtěl tu linku trasovat v souběhu se 131. Argumentoval obsloužením LDN (Léčebna dlouhodobě nemocných, pozn. red.), tam se ale ten souběh ukázal jako neefektivní,“ popsal Vladimír Šuvarina /ODS/, člen zastupitelstva MČ Praha 6 a předseda komise dopravní Prahy 6.

Na Dlouhém lánu

U linky 216 by mělo dojít k obousměrnému zřízení zastávky Na Dlouhém lánu ve stejnojmenné ulici u polikliniky Cordeus. „Tam je ta poptávka poměrně velká. Toto opatření uvítají zejména senioři, protože do této polikliniky chodí nejvíce oni,“ vysvětlil Šuvarina.

Na Pastvinách

Taktéž by mělo dojít ke zřízení zastávky Na Pastvinách pro linku 225 i ve směru na Nádraží Veleslavín. Ta by měla být zřízena v ulici Na Pastvinách. „Důvodem zřízení bylo stavební znemožnění dříve využívané pěšiny k zastávce Nové Vokovice, čímž se v současnosti lidé ze zadních Vokovic špatně dostávají k metru Nádraží Veleslavín. Linka získá potenciál v nových cestujících,“ řekl šéfredaktor webu MHD86.cz a člen komise dopravní Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš, který předložil návrh na její zřízení.

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *